BitcoinGenel

Bitcoin Son Dakika: Citigroup, Bitcoin’de Vadeli İşlem Yapacak!

0
(0)

Bitcoin son dakika gelişmelerine göre, finans devi Citigroup Bitcoin’de vadeli işlemleri gerçekleştirecek. Popüler finans kuruluşu gelen haberlere göre, Bitcoin vadeli işlemlerine, ardından Bitcoin borsasında işlem gören tahvillere başlayacak.

ABD bankacılık devi Citigroup, isimsiz kalmasını isteyen bankadaki bir kaynağa göre, Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) BTC için vadeli işlem sözleşmeleri ticaretine başlamak için regülatör onayı bekliyor.

Bitcoin tekrar 50.000 dolara doğru tırmanırken, bankada müşterilerin BTC talebinde bir artış olduğu söyleniyor. Halen gerekli düzenleyici onaylar üzerinde çalışan Citi, Bitcoin vadeli işlem ticareti teklifinde Megabank Goldman Sachs’a katılacak.

Goldman Sachs da Türev İşlemlere Başlamıştı

Goldman Sachs Da Türev İşlemlere Başlamıştı

Bitcoin son dakika gelişmeleri; Bu yılın Mayıs ayında Goldman Sachs ise bazı müşterilerine türev işlemler aracılığı ile Bitcoin’i erişime sunuştu. Buna ek olarak; Ocak ayında CME, kurumsal katılımın devam ettiğini gösteren en büyük Bitcoin vadeli işlem platformları listesinde birinci sırayı almıştı.

Birçok büyük banka, genellikle kripto para birimlerinin fiyatını takip eden nakit ödemeli ürünler yoluyla kriptoya giriyor. Temmuz ayında gelen haberlere göre Bank of America’nın ana birimi, Avrupa’daki hedge fonları için kripto para borsasında işlem gören ürünlerin (ETP’ler) takasına başladı.

Bitcoin Son Dakika Yorum: 50.000 Doları Aşmıştı

Bitcoin Son Dakika Yorum 50.000 Doları Aşmıştı

Bitcoin son dakika haberleri ile birlikte lider kripto para birimi 50 bin dolarlık psikolojik seviyeyi aşmıştı. Son bir gündür 48 bin ila 49 bin dolar aralığında seyrini sürdürmekteydi. Yazının hazırlandığı sırada BTC fiyatı 47.347$’dan işlem görüyor. Son 24 saatte %0.83 oranında geriledi.

Bitcoin için olumlu haberlerin gelmesi, birim fiyatını yukarılara taşıyan önemli etkenler olarak görülüyor. Uzmanlar, ne kadar olumlu Bitcoin haberleri gelirse, fiyatın tekrar 50 bini aşacağı yönünde o kadar emin olduklarını vurguluyor. Yine de BTC’yi yakından izlemekte fayda vardır.

 

 

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu