NedirAltcoin

ChainLink (LINK) Nedir?

0
(0)

2017 senesinde başlatılan ChainLink projesi, Sergey Nazarov ve Steve Ellis tarafından ortaya konan bir projedir. Blockchain ağlarına ağda bulunmayan bilgileri taşıyan ve alakalı bilgileri reel zamanlı olarak ağda bulunabilir hale getiren ChainLink bir “oracle” projesi.

2017 senesinde hakikatleştirilen ICO Initial Coin Offering ile fon toplayan proje, blockchain projeleri arasında öne çıkan bir çözüm. Toplamda 32 Milyon $’lık fon toplayan ChainLink takımı, toplamda 1 Milyar adetlik LINK talebinin yüzde 35’ini satarak ilk satış aktifliğini bitirmişti.

Misallendirmek gerekirse ChainLink, Ethereum ağındaki merkezsiz platformlara Ethereum üzerinde bulunmayan “coin”lerin maliyetlerini, piyasa bilgilerini ve dış dünyadan sayıları taşıyor. Bu sayede Ethereum üzerinde bulunmayan Bitcoin’in maliyet bilgisi, ağ üzerindeki platformlarca görülebiliyor.

Bu sayede Uniswap ve Sushiswap gibi merkezsiz platformlar, ağ üzerinde bulunmayan bilgileri sürükleyerek, çok daha doğru endeks maliyetleri sunabiliyor.

LINK Coin Nedir?

LINK Coin, ChainLink platformunun yerel tokenidir. MarketCap sıralamasına göre 13’şöhretçi sırada bulunan LINK, 12 Milyar $’lık piyasa bedeline sahiptir.

An haysiyetiyle 27 $ seviyelerinden akdikeni bulan LINK, bir hayli borsadan alınabiliyor.

LINK Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

LINK Coin, halihazırda bir hayli borsada operasyon gören bir coin olarak belirlenebilir. Binance, Huobi, OKEx, FTX, Bitfinex, BTCTurk, Paribu, Uniswap, Sushiswap ve Serum gibi borsalardan alınabilen LINK coin neredeyse tüm kripto para borsalarında bulunuyor.

LINK Coin Grafiği

Link Coin Grafiği

An haysiyetiyle 27 $ seviyelerinden akdikeni bulan LINK, 52 $ seviyelerine kadar yükselmişti.

LINK Coin Maliyet Grafiği

LINK Coin için aktüel maliyet incelemelerimize alttan erişebilirsiniz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu