Genel

Coin Piyasası Gelecekte Ne Olur? Kriptolar Yatırıma Değer mi?

0
(0)

Bu yılın ilk çeyreğine Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paralarda ciddi manada artışlar meydana geldi. Piyasa yorumcularına göre Bitcoin ve türevleri bu yılda adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Bir yanda dijital para birimlerinin geleceğine ilişkin yorum yapılırken bir yanda da gözü kapalı bu piyasaya adım atan kişiler bulunuyor. Özellikle “geleceğin altını” olarak adlandırılan sanal paralar, ülkemizde de çokça rağbet görmeye başladı.

Ünlü CEO Elon Musk bile hayranı olduğu kripto paralar için “Bitcoin fazla değerlendi” şeklindeki söylemleri, kripto paralara uzak bakan yorumcuları bir kez daha haklı çıkarır nitelikteydi. Nitekim Microsoft kurucusu Bill Gates ise, bu konu hakkında “Elon’dan daha az parası olanlar dikkatli olmalı…” şeklinde ironik bir tespitte bulunuyor. Gate’in bu sözleri ise bazı yorumcular tarafından doğru bulundu. Özellikle manipülasyonlardan çok etkilenebilen bir piyasa olduğu için, her zaman temkinli olmanın faydası olduğu düşünülüyor.

Öte yandan Coin piyasası ne olur, kriptolar altının yerini alabilir mi? gibi sorular hakkında Stefan Grewe birkaç yorumda bulunuyor. Grewe yorumlarına göre; Bitcoin ile altının karşılaştırılmasının yanlış olduğunu öne sürüyor. DW’de konuşan Grewe, sarı maden altının dünya çapında evrensel bir değeri olduğunu ve kabul edildiğini belirtiyor. Ayrıca kolayca dönüştürebileceğini de ekliyor. Bu sebeple Bitcoin ile altının karşılaştırılmasından yana olmadığını dile getirmekte. Grewe yanı sıra birçok yorumcu da coin piyasasının bir balon olabileceği görüşünde.

Coin Borsaları Güvenilir mi, Kullanılır mı?

Coin Borsaları Güvenilir Mi, Kullanılır Mı

Coin borsası kripto para alım – satım işlemlerinde kullanılan aracı platformlardır. Söz konusu platformlara üye olduktan sonra bir miktar para gönderimi yapan her yatırımcı kripto para ticaretine başlayabilmektedir. Ülkemizde ve dünyada pek çok farklı borsa bulunur. Bu borsaların güvenilirliğine ve kalitesine göre size en uygun platformu seçmeniz gerekmektedir. Bu sebeple bahsedilen kıstaslara uygun bir borsa seçimi oldukça önemlidir.

Coin borsaları kripto para alış satış işlemlerinin en hızlı gerçekleştirilebildiği ortamlardır. Buralarda yapılacak işlemlerde güvenlik düzeylerinin yüksekliği önemlidir. Para gönderme – alma – çekme vb. işlemlerde banka ve borsa cüzdanları arasında para akışı meydana gelir. Bazı borsalarda sayılan bu işlemler, e-posta ve SMS onayı olmadan gerçekleştirilemez. Bu özelliğe örnek olarak Binance borsası verilebilir. Binance borsası üstün güvenlik önlemli, işlem hacmi bakımından en büyük borsadır. Çoğu uzmana göre güvenilir ve kullanıma uygun borsaların başında gelmektedir.

Güvenilir Kripto Para Siteleri

Güvenilir Kripto Para Siteleri

Coin piyasası dijital ortamlarda meydana gelen para akışına olanak tanır. Dijital ortamdaki para akışı, zaman zaman kötü amaçlı kişilerin saldırıları sonucunda sekteye uğrayabilir. Bu sebeple yatırım için güvenilir borsalarda hesap açmak gerekir. Güvenilir crypto borsa olarak aşağıdaki borsalar örnek verilebilir:

  • Binance
  • Coinbase Exchange
  • Huobi Global
  • Poloniex
  • OKEx
  • Bittrex

Yukarıda sayılanlar global borsalardır. Yerli ve güvenilir kripto para borsalarından örnek olarak; Paribu, Bitexen ve BtcTurk gibi platformlar verilebilir.

Coin Piyasası Kaçta Açılır?

Coin piyasası kaçta açılıyor; coin piyasaları 7/24 aktif olarak hizmet vermektedir. Günün her vaktinde kripto para ticareti yapabilirsiniz. Bu sebeple bir borsa teknik bir neden dolayısı ile ticareti durdurmak zorunda kalmadıkça, borsa faaliyetleri durdurulmaz. Ancak borsada teknik analizler yapabilmek için günlük bir başlangıç ​​ve kapanış zamanı belirlenebilir.

Kripto Para Yatırım Tavsiyesi

Kripto paralar günümüzde yatırım için altından sonra kârlı görülen yatırım araçlarındandır. Ancak bu piyasada dengeler bir anda değişebilir, her şey alt üst gelebilir. Bu sebeple her zaman dikkatli olmak ve doğru adımlarla ilerlemek gerekir. Kripto para yatırım tavsiyesi ve coin piyasası yorum için söylenebilecek en doğru şey, yukarıda da bahsedildiği gibi, temkinli olmaktır.

 

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu