AltcoinNasılNedir

Decentraland Dünyası’nda MANA Token Çılgınlığı!

5
(1)

Decentraland (MANA Token)

Decentraland (MANA Token) merkezi olmayan bir sanal ortam içerisinde kullanıcılarının yardımıyla sanal bir dünya kuruyor.

Pandemi süreci ile hepimiz evimizde kendimize yeni uğraşlar bulurken kripto para dünyası da yeniliklerine devam etti. Bunlardan bir tanesi de geliştirilen Metaverse teknolojisini bu piyasa üzerinde kurgulamaktı. Decentraland ise bizlere bunun mümkün olduğunu kanıtlayan ilk Metaverse platformu olarak listelerde yerini alıyor. Öyleyse gelin birlikte bu projeyi inceleyelim.

Decentraland (MANA Token) Nedir?

Decentraland (Mana Token) Nedir

MANA Token Decentraland platformu üzerinde sanal ortama sahip bir token projesidir. Ethereum Blockchain üzerinde tasarımı yapılmış bir başka Metaverse projesidir.

Ethereum Blockchain destekli bu proje bir sanal gerçeklik platformudur. Bu platform içinde kullanıcılar farklı deneyimlere sahip olurlar. Dolayısıyla merkeziyetsiz para birimine sahip bu token projesi adından sıklıkla bahsettiriyor.

Bu sanal gerçeklik tokenı Decentraland üzerindeki alışverişlerde ve işlemlerde MANA Token kullanılmasını şart koşuyor.

Decentraland Nedir?

Decentraland, Metaverse platformu içerisinde geniş kitleye ulaşmış bir platformdur. Bu sanal gerçekliğe sahip dünya içinde oyun, sergi gibi farklı aktivitelerin gerçekleştirilebileceği 3D bir ortam oluşturulmuştur. Merkezi olmayan bu sanal ortam Ethereum Blockchain üzerindeki ilk sanal gerçeklik platformu olarak tanınıyor.

Bu sanal gerçeklik platformunun yerel para birimi ise MANA Token’dır. Bu kripto birimi sayesinde ortam içerisinde oyunlar oynayarak ödüller kazanılıyor. Ayrıca arazi satın almak bu alanda farklı inşaat alanları oluşturuluyor. Böylece kullanıcılar platform içerisinde zaman geçirirken aynı zamanda yatırımda yapma imkanı buluyorlar.

Ethereum Blockchain üzerinde hazırlanmış bu sanal ortam ERC-721 standartlarına uygun olacak biçimde hazırlanmıştır. Dolayısıyla bu sanal ortamda satın alınan her eşya NFT değeri olarak işlem görüyor.

MANA Coin Ne İçin Kullanılıyor?

MANA Coin, piyasaya tanıtımı yapıldığı günden beri istikrarlı şekilde yatırımcı toplayan bir token projesi. Sanal gerçeklik sunuyor olması ise onu ayrıcalıklı kılıyor. Böylelikle kullanıcılar farklı aktiviteler ile platformun canlılığını korurken aynı zamanda gelişiminde de etkili oluyor. Peki MANA ile bu sanal gerçeklik platformunda ne yapılıyor?

  • Arazi satın alınıyor ve bu arazide yaşam alanları inşa ediliyor.
  • MANA madenciliği yapılıyor. Böylece yatırımcılar daha fazla kazanç elde etmeyi amaçlıyor.
  • Oyunlar oynanarak ödüller kazanılıyor.
  • Sahip olunan arazi üzerinde tam yetki hakkı bulunur.
  • Kişisel avatar oluşturulabilir.
  • Değişken etkinliklere katılabilirsiniz.

MANA Hangi Borsa’da Yer Alıyor?

2020 yılının şubat ayında halka arz edilmiştir. Toplamda 90.601 parsellik bir alandan oluşan bu sanal ortam günümüzde yüksek hacimli borsalar da olmak üzere çeşitli platformlarda yerini alıyor.

Gibi borsaların listelerinde MANA Token yer alıyor. Siz de bu borsalardan herhangi birisine kayıtlıysanız işlem yapabilirsiniz. Ancak bir hesabınız olmaması durumunda kendinize hesap oluşturduktan sonra işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

MANA Token Yorum ve Geleceği

Mana Token Yorum Ve Geleceği

Geçtiğimiz yıl şubat ayında halka tanıtımı yapılan ve işleme açılan MANA bugüne dek oldukça yol kat etti. Dalgalı bir grafiğe sahip olsa da yatırımcılarına bir şekilde kazanç sağlayan bu token projesinin geleceği sizce nasıl olacak?

Günümüzde Metaverse projeleri yalnızca kripto para dünyası ile sınırlı değil. Çeşitli sosyal medya platformları da başta olmak üzere tüm dünya Metaverse proje ve platformlarının geleceğini merakla takip ediyor. Decentraland da bu projelerden bir tanesi olarak listelerde yerini alıyor.

2020 yılının başlarında Metaverse hepimiz için oldukça yeni ve kavraması güç bir proje gibi görünüyordu. Şu an ise çoğu yatırımcı geleceği Metaverse projelerinde görüyor. Dolayısıyla yapılan çoğu yatırımda bu platformlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Hal böyle olunca proje geliştiricileri de bu sanal ortama sahip token projelerini her geçen gün daha da ileriye taşıyor.

MANA’ya bakacak olursak coin yorumcuları bu proje hakkında gelecek vaat eden bir proje şeklinde bahsediyor. Platform içindeki kullanıcılara dahil oldukları bir ortam sunulması bunun nedenlerinden birisi. Kullanıcılar kolaylıkla bu sanal gerçekliğe sahip ortama katılarak çeşitli aktivitelere katılım sağlayabiliyor.

Yakın geçmişe baktığımızda diğer kripto para birimleri gibi MANA da alt değerlerde seyrediyor. Ancak birçok firmanın ve sosyal platformun Metaverse projelerine destek olmaya devam ediyor. Dolayısıyla şu an 3,84 $ değerine sahip bu token bu düşüşe bizleri alıştırmayacağa benziyor.Böylece Decentraland sanal ortamı da önümüzdeki süreç içerisinde eski formuna kavuşması beklenen bir proje.

 

Mana Coin Geleceği: 2021–2025 | Decentraland Fiyat Tahmini 5 (1)

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu