CoinKolay Özel

Elon Musk Yine Tweet Attı, Gözler DOGE’ye Çevrildi!

0
(0)

Ünlü marka Tesla’nın CEO’su Elon Musk, bugün sabah saatlerinde Tweet atarak Dogecoin paylaşımında bulundu. Elon Musk’ın paylaştığı ankete milyonlarca takipçisi katılım sağladı. Paylaştığı ankette “Tesla Dogecoin kabul etsin mi?” sorusu yer alıyordu. Dakikalar içinde pek çok takipçi ankete katılım sağladı. Bu paylaşımın ardından Dogecoin’de sert artışlar meydana gelmeye başladı.

Elon Musk Yine Tweet Attı, Gözler Doge’ye Çevrildi-Twitter

Bu reaksiyonun ardından tüm borsalarda yatırımcılar DOGE coin alım-satım işlemlerinde bulundu. Bilindiği gibi Elon Musk’ın Dogecoin’le alakalı paylaşımları daha önce de birkaç defa daha olmuştu. Özellikle fiyatının sert ivmelerle yükselmesinde Elon Musk’ın paylaşımlarının bir payı olduğu bilinen bir gerçekti. Bu nedenle bu paylaşımı fırsat bilen pek çok yatırımcı DOGE alım-satım işlemleri için borsaya akın etti.

Tesla DOGE ile mi Çalışacak? Gözler Ankette!

SpaceX, Tesla kurucusu ve CEO’su Elon Musk, takipçilerine DOGE’yi kabul etmeye başlayıp başlamaması gerektiğini, bugün sabah saatlerinde bir anket paylaşarak sordu. Bu paylaşımın ardından pek çok Dogecoin yatırımcı ve takipçisi katılım sağladı. Şu anki durumda ”Tesla DOGE kabul etsin mi?” sorusuna %77 evet derken %22 civarında insan hayır cevabını verdi.

https://publish.twitter.com/?query=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2Felonmusk%2Fstatus%2F1392030108274159619&widget=Tweet

Geçtiğimiz günlerde Tesla’nın BTC’yi kabul etmeye başlayacağını ve fiat’a çevirmeyeceğini duymuştuk. Ancak, sonradan anlaşıldığı üzere Bitcoin’in bir kısmının nakde çevrildi. Musk’a göre bu eylem, BTC’nin likidite oranını kanıtlamak üzere yapılmıştı. Bu yüzden uzmanlar Musk’un son DOGE paylaşımının ardından nasıl bir sonuç çıkacağını merak ederken, yatırımcıları da DOGE ticaretinde dikkatli olmaları gerektiğini vurguluyor. Yine de reaksiyon artışıyla paylaşımın hemen ardından fiyatı 0,42 dolardan 0,51 seviyelerine kadar çıkmayı başardı.

Daha fazla Nedir?Kimdir?Nasıl? ve Ne Oldu? haberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu