DefiGenel

FTX Borsası Yeni Anlaşmalarla Gündeme Geldi

0
(0)

FTX borsası son yayınlanan haberlere göre California Üniversitesi Cal Memorial Stadyumu’nun isim haklarını satın alıyor. Popüler bir kripto türev borsası olan FTX, son dönemde spor alanına daha fazla eğilim gösteriyor. Sadece FTX’in değil, diğer borsaların da spor alanlarına yatırım yaptığını görebilmekteyiz.

Buna yönelik adım atan FTX ise, kendi markasını tanıtmak amaçlı Cal Memorial Stadyumu’nun ismini satın almış bulunmakta. FTX, Sam Bankman Fried kuruculuğunda faaliyetlerini sürdürmektedir. Başarılı iş adamı Fried, üniversite ile 10 yıllık bir anlaşma için imza attı. Söz konusu anlaşma tam 17.5 milyon dolarlık maliyette.

FTX Anlaşmaları Spor Alanında Devam Ediyor

Ftx Anlaşmaları Spor Alanında Devam Ediyor

Kripto para borsalarından olan FTX, başarılı bir anlaşma ile gündeme geldi. Söz konusu borsa Cal Memorial Stadyumu’nun isim hakkını 10 yıllığına satın aldı. FTX borsa sıralamasında 4. Sırada bulunuyor. Başarılı platformun bu adımı uzmanların olumlu yorumlarını beraberinde getirdi.

Öte yandan, on dönemde kripto pazarının spor alanında daha fazla faaliyet gösterdiğini görmeye başlamıştık zaten. Bu durum, gerek fan token’ları gerekse çeşitli sponsorluk kararları ile gündeme geliyor. Buna benzer bir adım atan FTX, başarılı bir işe daha imza atmış oldu.

FTX Borsası Kripto Fonlama Rekorunu Kırdı

FTX borsası haberleri geçtiğimiz aylarda da ortaklıklarla duyulmuştu. Son olarak ünlü Stadyumun isim hakkını satın alan FTX, geçtiğimiz Mart ayında Miami Heat Basketbol Takımı ile isim hakları konusunda bir anlaşma daha yapmıştı. Ortaklık ile birlikte stadyum ismi “FTX” Arena şeklinde değiştirilmişti.

Ftx Borsası Kripto Fonlama Rekorunu Kırdı

Buna ek olarak Haziran ayında Super Bowl şampiyonu olan Tom Brady, FTX ile ortaklık kurmuştu. Anlaşma ile Brady, FTX borsasında yatırım yaptığını açıklamıştı. Ayrıca 20 Temmuz’da FTX 900 milyon dolarlık artışla kripto fonlama rekorunu kırarak “Borsa Devi” olarak nitelendirilmekteydi.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu