BlockchainNasıl

FTX Borsası Nasıl Kullanılır: FTX Para Yatırma, Çekme ve Gönderme

1.5
(2)

FTX Borsası, ticaret hacmi bakımından dünyanın en büyük 4. Kripto para borsasıdır. Platform içerisinde birçok farklı kripto para birimine yatırım yapılıp, alım-satım işlemleri gerçekleştirilebilir. Toplamda 247 adet kripto paranın ticaretini kullanıcılara sunan borsa, 8.6 oranında borsa güvenilirlik oyuna sahiptir.

FTX CoinMarketCap verilerine göre USD, EUR ve GBP fiat paraları başta olmak üzere 7 fiat parayı daha desteklemektedir. FTX, Binance ile ortaklığı bulunan bir borsadır. Bu sebeple vadeli işlemlerde dünyanın en büyük kripto para borsalarından sayılmaktadır. Ayrıca borsayı öne çıkaran özelliklerinden biri de, futures contact denilen kaldıraçlı ve vadeli işlemleri sunmasıdır. Peki, tam olarak FTX borsası nedir ve güvenilir midir? İşte FTX hakkında bilmeniz gerekenler ve kullanım detayları…

FTX Borsası Güvenilir mi?

FTX güvenilir mi konusu birçok kesim tarafından merak ediliyor. FTX’in şu anki piyasa durumuna göre güvenilir bir borsa olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Zira birçok fiat para birimini destekleyen borsa, birçok ülkeden kullanıcı kabul etmektedir. Kullanıcı yorumlarına göre, bu zamana kadar belirgin bir güvenlik zafiyeti saptanmamıştır.

Ftx Borsası Güvenilir Mi

FTX Borsası Hangi Ülkeye Ait?

FTX Borsası hangi ülkenin sorusuna Antigua ve Barbuda merkezli olduğu cevabı verilebilir. Ayrıca borsanın ana merkezi Hong Kong’da bulunmaktadır. Peki, FTX borsası kimin? FTX platformu Sam Bankman-Fried tarafından kurulmuştur. Sam Bankman ise Alameda Research’ün CEO’su ve kurucu ortaklık pozisyonunda faaliyet göstermektedir.

FTX Borsa Yorumları

Borsa şikayet platformlarında genel olarak en az şikayete sahip borsa olduğu görülen FTX, bazı kesimlerce eleştirilmektedir. En sık eleştirildiği konular ise, hesap onay işlemlerinin yavaşlığı, KYC doğrulama sorunları ve FTX SMS gelmiyor sorunu olduğu görülmüştür.

FTX Borsası Nasıl Kullanılır: FTX Kayıt ve Giriş İşlemleri

FTX global bir borsadır ve ülkemizde de şubesi bulunmaktadır. FTX TR platformuna kayıt olacak kullanıcılar öncelikle bir borsa hesabı açmalıdır. Borsa hesabı açma ve giriş işlemleri için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. FTX web sitesindeki “Kayıt ol” butonuna tıklayın.
  2. Üyelik ekranındaki bilgileri doğru ve eksiksiz şekilde girin.
  3. Üyelik bilgilerini doğrulayarak Kullanım Koşulları adındaki aydınlatma metnini okuyun ve seçeneğin yanındaki kısmı işaretleyin.
  4. Oluşturulan hesaba giriş ekranından ve e-mail ile şifre bilgilerinizi kullanarak giriş yapın.
  5. Ana sayfaya ulaştığınızda borsa ekranından KYC onay işlemlerinizi yürütebilirsiniz.
  6. Ftx Borsası Nasıl Kullanılır Ftx Kayıt Ve Giriş İşlemleri

FTX Borsası Para Yatırma İşlemleri

FTX borsası kullanımı son derece basittir. Birkaç yönergeyi kullanarak hesabınıza para yatırabilirsiniz.

Ftx Borsası Para Yatırma İşlemleri

  1. FTX borsasına para yatırmadan önce 2FA seçeneğini aktif edin.
  2. BFTX borsasına göndereceğiniz kripto varlığı yatırmak için kullanıcı simgesine gelin ve “Cüzdan” sayfasına giriş yapın.
  3. Kripto paraların karşısında bulunan ”Yatırma” butonuna tıklayarak yatırma adreslerini temin edin.
  4. Elde edilen cüzdan adresine başka bir borsadan kripto para gönderimi yaparak borsaya para yatırabilirsiniz.

FTX Para Çekme ve Para Gönderme İşlemleri

FTX para çekme işlemleri için, FTX borsa hesabınızda kullanıcı simgesine gelin ve cüzdan sayfasına girin. Buradan kripto paraların karşısındaki çekme butonuna tıklayarak FTX’ten seçtiğiniz kripto parayı çekin.

Ftx Para Çekme Ve Para Gönderme İşlemleri

FTX’te çekim işlemi yaparken 2FA kodunuzu girmeniz gerekebilir. Ayrıca çekim işlemi yaparken desteklenen ağları kontrol edin. Bununla birlikte minimum çekim tutarına ve diğer detaylara ayrıca bakmanız tavsiye edilmektedir.

Ftxte Cekim Islemi

FTX Borsası Komisyon Oranları

FX komisyon oranlarıgenellikle kripto para satın alma ve satma işlemlerinde uygulanmaktadır. Ayrıca borsadan borsaya kripto para aktarımı yaptığınızda da kesinti olabilir. FTX borsasına ait komisyon oranları ise aşağıdaki gibidir.

Ftx Borsası Komisyon Oranları

Borsa Coinleri Kazandırır mı? Kazandıran Borsa Coinleri

FTX Borsası Yeni Anlaşmalarla Gündeme Geldi

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 1.5 / 5. Oy sayısı: 2

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu