CoinKolay ÖzelAltcoinBlockchain

Borsa Coinleri Kazandırır mı? Kazandıran Borsa Coinleri

0
(0)

Hayatımıza hızla giren kripto para birimlerine borsa coinleri de damga vurdu. Yabancı borsalarda başlayan bu furya, ülkemizi de etkisi altına almış durumda. Güvenilir olmayan kripto para borsaları ise, kendi ürettikleri ya da deyim yerindeyse “ürettiklerini söyledikleri” kripto paralarla, daha fazla kullanıcıyı platformlarına çekme peşine düştüler.

Hal böyle olunca, son yaşanan Thodex kriziyle birlikte, yatırımcıların kafası iyice karıştı. Thodex de ilk kurulduğunda, yeni üyelerine 150 Dogecoin’i bedavaya vermekteydi. Bedava coin verme ya da kendi coinini kullanıcılara dağıtma eylemleri, yeni kurulan pek çok borsada gözlemlenebilen bir durumdur. Özellikle kendi kripto parasıyla tanıdığımız Binance, BNB coini borsada yatırımcıların aktif olarak kullanabileceği bir şekilde sunmaktadır.

Peki, sağlam borsaların coinleri gerçekten kazandırabilir mi? Borsaların kendi coinleri yatırıma değer mi? Şimdi gelin, birlikte inceleyelim.

Borsa Coinleri Hangileridir?

Borsa Coinleri Hangileridir

Piyasada yerli ve yabancı olmak üzere pek çok kripto para borsası bulunmakta. Bazı borsalar ise isteklerine göre kendi kripto paralarını kullanıcılarına sunabiliyor. Bu tarz kripto paralardan BNB en bilineni olarak yer alıyor. Şu anda da başarılı şekilde ilerleyen kripto para biriminin gelecekte çok daha iyi yerlere geleceği düşünülüyor.

Bu durumda akıllarda “borsaların coinleri yatırıma değer mi?” sorusu beliriyor. Evet, pek çok başarılı borsanın kendi kripto para birimi ciddi oranda değerlenebiliyor. Yatırımcıların büyük bir çoğunluğu da yatırımda bulunuyor. Peki, hangi borsaların coinleri bulunuyor? Aşağıdaki listede borsaların kripto paralarını bir araya getirdik.

  • Binance – Binance Coin (BNB)
  • Coinzo – Coinzo Token (CNZ)
  • KuCoin – KuCoin Token
  • io – GateToken
  • Huobi Global – Huobi Token (HT)
  • OKEx – OKB
  • FTX – FTX Token
  • MXC – MX Token

Kazandıran En İyi Borsa Coinleri Hangileridir?

Kazandıran En İyi Borsa Coinleri Hangileridir

En büyük kripto para borsaları kullanıcıları için kendi tokenlerini çıkarma yoluna başvurmuştur. Bunların başında ise, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük global kripto para borsası Binance gelmektedir. Binance, BNB coini piyasaya sürdüğünde 0.1 dolar civarından işlem görmekteydi. 4 yılın ardından BNB tüm zamanların en yüksek değerlerine ulaşabilmiş oldu.

BNB, kazandırma potansiyeli en yüksek kripto para birimlerinden biridir. Çünkü borsası, emsallerine göre en büyük işlem hacmine sahiptir. Bu yüzden kendi kripto parası da başarılı şekilde yükselmektedir. Peki, BNB dışında hangi borsa coinleri kazandırır?

  • Huobi Token

Ocak 2021 tarihlerinde yükseliş trendine geçerek ciddi oranda artmıştır. Borsadaki işlem sayısı arttıkça kripto para birimi de değerlenecektir.

2-    OKB

2021 yılı başında yükseliş trendine girdikten sonra ara ara düzeltmeler yapmış başarılı bir borsa coin’idir.  Bu yılki işlem hacmi çok yüksektir.

3-    GateToken (GT)

Ocak 2021 tarihinden bu yana yükselişine devam etmiştir. Fakat işlem hacmi bakımından düşüktür. Yine de tercih edilebilir birimlerden biridir.

4-    KuCoin Token

KuCoin Token, piyasaya sürüldüğünde ve 2021 yılı başında ciddi artışlar yaşamıştır. İşlem hacmi diğer yıllara oranla giderek artmaktadır.

Not: Yukarıda aktarılan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar kendi araştırmaları sonucunda kripto para birimlerine yatırım yapmalıdır.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu