BitcoinGenel
Trend

Bitcoin Son Dakika: Analist Uyardı, Bu Seviyelere Dikkat!

0
(0)

Popüler kripto para birimi Bitcoin son dakika haberlerine göre şu anda 48.663$ bandında seyrediyor. 50.000 dolarlık seviyelere ise değmeye çalışıyor. Dün akşam saatlerinde BTC fiyatı 49.380 civarına yükselmişti. Yazının hazırlandığı sırada ise bu seviyeden yaklaşık 717 dolar gerilemiş durumda. Piyasa değer ise 873 milyar dolar aralığında seyrediyor. Uzmanlar, Bitcoin’in karşılaşabileceği engelleri ve dikkat edilmesi gereken seviyeleri aktarıyor.

Bitcoin Son Dakika Yorumları: Yükseliş Hareketi Gelebilir!

Bitcoin yükselişi yerini ufak çaplı düzeltmeye bıraktı. BTC grafiğinde, Fibonacci ve Ichimoku kümeleri 47 bin dolar ve 48 bin dolar arasında bulunuyor. %61.8 Fibonacci düzeltme seviyesi ise 51 bin dolar seviyesinde yer alıyor.

Bitcoin Son Dakika Yorumları Yükseliş Hareketi Gelebilir

Analistlere göre, Bitcoin ilk hedefini aştı. Ayrıca ikinci engeli aşabilmesi için alıcı desteğine ihtiyacı bulunuyor. Analist raporlarına göre 45 bin dolar ve 48 bin dolar aralığında konsolidasyon meydana gelebilir. Ancak BTC şu anda 48 bin bandını kırabildi ve engeli aşmış oldu. Bu nedenle Bitcoin fiyatı için sıradaki engel 51.000$ olmakta.

Bitcoin Yükselişi Bu Seviyeleri Getirebilir

Bitcoin son dakika haberlerine göre BTC’nin en büyük hedefi şu an için 51.000$ bandıdır. Fidelity yöneticilerin Jurrien Timmer, BTC için yükseliş hareketinin süreceğini düşünüyor ve farklı bir pencereden yorumluyor. Timmer, BTC’nin günümüz grafikleri ile 1970’lerdeki altın grafiklerini karşılaştırıyor.

Timmer’a göre; her iki grafik de benzerlik gösteriyor. Açıklamalarına göre, Bitcoin bulunduran adreslerin sayısı arttı ve birkaç geleneksel finans devinin (BlackRock, Wells Fargo) BTC yatırımı yapması, yükselişi tırmandırabilir. Ancak yukarıda da bahsedildiği gibi, alıcı desteğine ihtiyaç olabilir.

Timmer; özellikle Bitcoin’e karşı, kurumsal ilginin arttığını ve gözle görülür oranda BTC bulunduran cüzdanlarda artış olduğunu söylüyor. Bu anlamda, ilerleyen günlerde olumsuz haberler gelmezse, BTC’nin sırasıyla hedeflerine ulaşması bekleniyor.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu