Genel

Hangi Coin Yükselecek ve Hangi Coin Alınmalı 2021

5
(2)

Kripto para meraklılarının birçoğu, hangi coin yükselecek sorusunu araştırmaktadır. Çünkü son birkaç gündür Bitcoin (BTC) çok başarılı bir şekilde yukarı yönlü seyrini sürdürüyor. Yazının hazırlandığı sırada 43.947 dolardan işlem gören lider birim, akşam saatlerinde düşüşlerine başladı. Bitcoin dominance değeri de anlık %47 oranında seyretmekte.

Bu da demek oluyor ki, lider birim kendisiyle birlikte pek çok altcoin’i de yeşil renkle buluşturacak. Özellikle 6 ve 7 Ağustos’tan beri birçok altcoin bu yükselişi bekliyormuşçasına sıçarama yaptı. 8 Ağustos öğlen saatlerinden itibaren de düşüşler gelmeye başladı. An itibariyle piyasada kırmızı renk hakim durumda.

Hangi Coin Yükselecek?

Yazının hazırlandığı sırada Bitcoin ufak çaplı düşüşlerine başladı. 45.100 dolaylarından ret yiyen lider birim, tüm piyasası adeta kırmızıya boyadı. Yatırımcılarsa krizi fırsata çevirmek adına şu anda alınabilecek ve yükselme potansiyeli olan varlıkları araştırmakta. Öte yandan Bitcoin’deki bu ani iniş çıkışlar çoğu yatırımcıyı ürkütüyor.

Böyle düşüş anlarında yeni bir kripto para birimine yatırım yapmak oldukça risklidir. Bu sebeple uzmanların pek çoğu, Bitcoin düşerken altcoin’lerin de aynı düşüş hareketiyle lider birimi izleyeceğini belirtmektedir. Yatırım yapmayı düşünen bireylerin bu durumda temkinli olması ve kendi araştırmaları doğrultusunda yatırım yapması önerilmektedir.

Hangi Kripto Paralar Düşüşe Direniyor?

Hangi Kripto Paralar Düşüşe Direniyor

Bitcoin’in direnç noktasından ret yemesiyle ufak çaplı düşüşlerin meydana geldiğini söylemiştik. Özellikle bugün herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak oldukça riskli olacaktır. Hangi altcoin yükselecek gibi soruların, BTC düşerken yanıtsız kaldığını da hatırlatmak gerekir.

Ancak Bitcoin düşerken şu anda hangi kripto para birimlerinin yeşil renkte kaldığını açıklayabiliriz. Bu coin’ler düşüşlerden fazla etkilenmeyen ancak düşme ihtimali her an olan birimlerdir. Yatırım aşamasına geçmeden önce bu husus göz önünde bulundurulmalıdır.

  1. DOGE
  2. RBTC
  3. POA
  4. ADK
  5. BTX
  6. MIR
  7. TGIC
  8. UIS

Sayılan birimlerin pek çoğu koyu yeşil renkte hareketlerini sürdürmekte.

Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2021

Altcoin Yatırım Tavsiyeleri 2021

2021 yılı için genel bir yatırım tavsiyesinde bulunmak gerekirse, sağlam projeli dijital varlıklardan örnek verilebilir. Ancak bu birimlerin de yükselebileceği hiçbir zaman kesin değildir. Kripto para piyasası, birçoğumuzun bildiği gibi oldukça hareketlidir. Her an her duruma hazırlıklı olmak ve stop koyarak yatırım faaliyetlerinde bulunmak önemlidir.

Peki, hangi coin yükselecek 2021 yılında? 2021 yılında yükselmesi beklenen kripto paraların başında Bitcoin yer alıyor. Bitcoin, kış aylarının sonunda ve 2022 yılına girmeden, 65.000 dolar seviyelerine kadar ulaşabilir. Bitcoin haricindeki birimler, uzman analistlerin yorumlarına göre şu şekildedir:

Cardano (ADA)

Ünlü trader Scott Melker, Cardano’nun bu yıl sonundaki büyük ralliye çoktan hazır olduğunu dile getiriyor. ADA’nın İlk hedefinin 2 dolar olduğunu da belirtmekte.

Binance Coin (BNB)

BNB’nin en iyi altcoin’lerden olduğunu kaydeden Melker, yıl sonuna kadar %60 civarı artışların meydana gelebileceğini aktarıyor.

Axie Infinity (AXS)

NFT dünyasının yükselen yıldızı AXS birimine dair yorumda bulunan Melker, kripto paranın 60 dolar bandını görebileceğini vurguluyor.

Hangi Coin Yükselecek: Hangi Coin Alınmalı?

Hangi Coin Yükselecek Hangi Coin Alınmalı

Bitcoin yükselirken yatırımcıların pek çoğu, bugün hangi coin alınır sorusunu araştırmaktaydı. Ancak BTC ise şu anda düşüş hareketini başlatmış gibi görünüyor. 4 Ağustos’tan 7 Ağustos’a kadar süren yükseliş, bugün sabah saatlerinde yerini düşüşe bıraktı. Bu durumda BTC gibi diğer altcoin’lerin de düşmesi bekleniyor.

Uzmanlar ise; bugün hangi kripto paranın yükselebileceğini ya da hangisinin alıma uygunluğunun bilinmediğini dile getirmekte. Bu durumda hangi kripto para alınır sorusuna da net bir yanıt vermek mümkün değildir.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 2

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu