DefiGenel

OKEx Earn Nasıl Kullanılır: Pasif Gelir Yöntemleri

0
(0)

OKEx Earn nasıl kullanılır; OKEx borsası pasif gelir kazanma yöntemlerinden olan Earn, yatırımcıların ilgiyle takip ettiği bir oluşumdur. Kripto para dünyası uzum zamandan beri bu tarz gelişmelerle yatırımcıların yanında olmuştur. Ekstra kazanma imkanı, ek gelir kazanma ya da eldeki varlıklardan kazanma yöntemleri artık günümüzün bilinen ve tercih edilen bir gerçeğidir.

Bu gerçek kaçınılmaz bir şekilde tüm dünyada etkisini göstermekte ve hemen hemen her platformda, kullanıcıları çekme amaçlı, kullanılmaktadır. Bu sebeple de, global borsalardan olan OKEx yeni atılımlar ile karşımıza çıkmakta. Platformda bulunan OKEx Earn, kullanıcıların pasif gelir elde etmesini kolaylaştıran bir uygulama. Peki, OKEx Earn nedir ve Earn aracılığıyla pasif gelir nasıl kazanılır? Detaylar yazımızın devamında…

OKEx Earn Nedir, OKEx Earn Ne İşe Yarar?

Okex Earn Nedir, Okex Earn Ne İşe Yarar

OKEx Earn ile kazanma, kullanıcıların pasif gelir kazanabilmelerine imkan veren bir hizmettir. Bu hizmete tek bir yerden, yani OKEx’ten ulaşabilmek mümkündür. Global ve tanınmış bir borsa olan OKEX, hizmetlerini kısaca şu şekilde açıklamaktadır:

OKEx Earn, kullanıcıların pasif gelir elde edebilmeleri için birden fazla ürünün bir arada olduğu pasif gelir kazanç arayüzüdür.

Earn yapısı, kullanıcıların gelir elde edebilmesi için, şu anda 4 ana hizmeti sunmaktadır. Bunlar; Likidite Madenciliği, Savings, Staking ve Vadeli Mevduat olmak üzere belirlenmiştir. Her bir hizmette ayrı ve farklı yollardan kazanabilmek mümkündür. Tabii ki kazanılan oran da yöntemlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı yöntemler aynı sürede az kazandırırken bazı yöntemlerde aynı süre içerisinde farklı oranlarda kazandırabilir.

Savings Nedir, Nasıl Kullanılır?

Savings Nedir, Nasıl Kullanılır

Yukarıda bahsedilen kazanma yöntemi olan Savings’e değinelim. Savings, işlem yapmadan ya da piyasa yetersiz kaldığında bile yatırımcıların cüzdanlarındaki varlıkların otomatik şekilde büyümesini sağlayan bir oluşumdur. Katma değerli hizmet olarak da bilinmektedir.

Bu hizmet ürününde, kullanıcıların dijital varlıklarını platforma yatırmaları ve faiz kazanmaları sağlanır. Kazanılan faiz, kullanıcılara marj kredileri şeklinde ödünç olarak verilir. Daha sonra borsa faiz gelirini toplar ve kullanıcılarına dağıtır.

OKEX tarafından yapılan açıklamalara göre faiz geliri mevduatın ikinci gününden sonra yansıtılır ve günlük olarak verilir. Mevduata katılım için minimum tutar ve süre de bulunmamaktadır. Saving’i yakından incelemek için aşağıdaki yönergeleri izleyebilirsiniz.

OKEx Earn Nasıl Kullanılır: Savings Ayrıntı ve Onayları

Okex Earn Nasıl Kullanılır Savings Ayrıntı Ve Onayları

Savings’e katılım için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. OKEX Earn ile pasif gelir için arayüzündeki “Tüm ürünler” sekmesine tıklayın. Buradaki “Savings” seçeneğini seçin.
  2. Açılan sayfadaki mevcut varlıkların tahmini APY’sini ve şartları görebilirsiniz. Burada istediğiniz tokeni seçerek “Katıl” butonuna tıklamalıdır.

Savings’de İşlemlerin Tamamlanması

Yukarıdaki işlemlerin ardından abonelik tutarının ve para yatırma onayının yapılması gerekmektedir. Ayrıntıları hallettikten sonra “Devam” butonundan ilerleyin. Sözleşmeleri okuyup onayladıktan sonra da işlem ayrıntılarını kontrol edebilirsiniz. Buradan da “Katıl” butonuna tıklayarak işlemleri tamamlayın.

OKEx Earn Nasıl Kullanılır: Staking Nedir, Nasıl Kullanılabilir?

Okex Earn Nasıl Kullanılır Staking Nedir, Nasıl Kullanılabilir

OKEx’in bir başka pasif gelir oluşumu da Staking’dir. Staking ise proof of stake algoritmasında Blockchain’de işlem doğrulamasına katılmayı içerir. Bu işlemlerde minimum tutar bellidir ve bu tutarı karşılayabilen herkes Staking’e katılabilir. Staking genel olarak ödüllerden ibarettir. Staking’e başlamak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Staking Kullanımı ve Katılım Hakkında

Staking Kullanımı Ve Katılım Hakkında

  1. OKEx Earn sayfasındaki Tüm Ürünler sekmesindeki Staking’i seçin.
  2. Açılan sayfada stake yapılabilen varlıkları ve bilgileri görebilirsiniz.
  3. Burada seçiminizi yapın ve “Katıl” butonundan devam edin.

Staking Ayrıntıları ve Onayları

Stake edilecek token miktarını bu aşamada girmeniz istenecektir. Cüzdandaki varlıkların tamamı ile devam etmek isterseniz Max seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu işlemin ardından devam diyerek sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Ardından staking için kullanılan miktar gibi işlem detaylarını ve ardından Staking Kullanıcı Sözleşmesini okuyup onaylayın. Devam etmek için “Subscribe” ya da “Katıl”a tıklayarak işlemi bitirebilirsiniz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu