CoinKolay Özel

Pasif Gelir Kazanma: 5 Muhteşem Kripto Gelir Yöntemi

4
(1)

Pasif gelir, finans ve ekonomide kazanç yöntemlerinden biridir. Günümüzde kripto para piyasasında da sıklıkla kullanılmaktadır. Pasif kazanç ile bireyler, yatırım faaliyetinde bulunmadan bile kazanç sağlayabilmektedir. Kripto paralarda kazanç sadece al-sat ya da HODL gibi işlemlerle sınırlı değildir. Kripto para dünyasında hemen her alanda pasif kazanç elde etmek mümkündür.

Bu gelirleri elde etme aşamasında herhangi bir aktif müdahale olmasa bile kazanç sağlanabilir. Bireyler bağlı oldukları ya da içinde bulundukları sistemlerde aktif olarak faaliyet göstermeden, herhangi bir yatırımda bulunmadan bu şekilde kazanabilir. Pasif gelirler çoğunlukla düşük ölçekli olmaktadır. Pasif getiri sağlayan platformlara; kripto para borsaları, trading şirketleri ya da aracı kurumlar örnek verilebilmektedir.

Kripto Paralarla Pasif Kazanç Mümkün mü?

Kripto Paralarla Pasif Kazanç Mümkün Mü

Pasif gelir fikirleri arasında muhtemelen en iyi seçenek kripto paralardır. Çünkü siz başka bir işle uğraşıyorken, bir yandan pasif kazançlar elde edebilirsiniz. Ancak pasif kazançlarla kripto paralardan çok fazla bir kazanç beklenilmemelidir. Bu kazanç yöntemleri genellikle düşük getiriler sağlar. Özellikle sermaye kullanımı olmayan pasif gelirli yöntemler, yine düşük getiriler sağlayabilmektedir.

Kripto para dünyasında farklı yollarla kazanç sağlanabilir. Zamanı olmayan ya da grafik okumak dışında zamanını kazanç sağlayarak değerlendirmek isteyenler pasif kazanç yöntemlerini tercih edebilmektedir. Ayrıca ek gelir isteyen bireyler için de uygun bir kazanma yöntemidir. Birtakım riskleri bulunsa da tercih edilebilir yöntemler arasındadır.

Kripto Paralarla Pasif Gelir Kazanma Yöntemleri

Kripto Paralarla Pasif Gelir Kazanma Yöntemleri

Kripto paralarda kazanma yöntemleri çok çeşitlidir. Bunların başında yatırımcıların en merak ettiği pasif gelir nasıl elde edilir konusudur. Pasif kazanç elde etmek için farklı yollar mevcuttur. Aşağıdaki seçeneklerden kendinize uygun olanı seçerek sizde ek gelir sağlayabilirsiniz.

Bulut Madencilik

Bulut Madencilik

Bulut madencilik ya da diğer adıyla Cloud Mining, pasif kazanç yöntemlerinden biridir. Ancak bu faaliyetlerde başlangıç için bir miktar sermaye gerekmektedir. Diğer pasif kazanç yöntemlerinden farklı olarak bulut madencilik, sermaye ile yürütülür. Bu sebeple tam olarak pasif kazanç yöntemlerinden sayılmamaktadır. Yine de, farklı “havuz” tarzı platformların sunduğu ödüllerden yararlanarak da pasif kazanç elde etmek mümkündür.

Bulut madencilik yapmayı düşünen bireyler, kendilerine uygun bir Cloud Mining platformu seçerek yatırım planı satın alabilir. Ardından onaylanan sözleşme kapsamında, belli bir sürede, yatırdığınız kripto para tutarında kazançlar sağlayabilirsiniz. Bu işlemlerde aktif olarak bir eylemde bulunmanıza gerek olmadığı için pasif kazanç olarak sayılabilmektedir.

Binance Earn: Binance Kazan Nedir?

Binance Earn Binance Kazan Nedir

Global kripto para borsası olan Binance üzerinden pasif kazanç elde edilebilmektedir. Binance Kazan adlı platformu ile yatırımcılarına çeşitli fırsatlar sunar. Burada; kripto varlıklarınızı artırmak için kullanabileceğiniz kapsamlı bir finansal ürün portföyü yer almaktadır. Burada kilitli, esnek ve çeşitli etkinlik metotlarıyla Binance faiz kazanma faaliyetinden yararlanabilirsiniz.

Lending

Lending

Lending işlemleri; elinizde bulunan kripto paraları ödünç verdiğinizde pasif kazanç sağlamanıza yarayan bir yoldur. Bu yöntemle faiz geliri elde edilir. Gelirler, kilitli varlıklar üzerinden gelmektedir.

Staking

Staking

Kripto pasif gelir yöntemlerinden bir diğeri Stake etme işlemleridir. Bu yöntemle; PoS algoritmasına sahip birimlerden pasif kazanç sağlayabilirsiniz. Birimleri takip ederek, elinizde bulundurduğunuzda kazanç elde etmiş olursunuz.

Airdrop ve ICO’lar

Airdrop Ve Ico’lar

Yatırımsız pasif gelir yöntemlerinden en iyisi airdrop ya da ICO etkinleridir. Airdrop, bir kripto paranın belirli şartların sağlanmasıyla kullanıcıları dağıtılmasıdır. ICO da airdrop ile aynı özellikleri taşımaktadır. Özellikle piyasaya yeni sürülecek birimler, airdrop ve ICO etkinleriyle ortaya çıkar.

Bu birimleri takip ederek, istenilen şartları sağladığınızda size o kripto paradan ya da farklı bir birimden ödül olarak bir miktar verilir. Böylece bu yöntemlerle pasif kazanç sağlamak mümkün hale gelir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 4 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu