BlockchainNedirRehber

KuCoin Borsası Üye Olma, Para Çekme, Gönderme Nasıl Yapılır?

0
(0)

KuCoin borsası birçok kripto para biriminin alım satım işlemlerinin yürütülmesine olanak tanıyan bir platformdur. Çok sayıda dijital varlığın tek bir platform üzerinden ticaret görmesini sağlayan KuCoin, Eylül 2017 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Hem popüler olan hem de global anlamda hizmet veren KuCoin’in günümüzde 100’den fazla ülkede hizmet vermektedir.

Ülkemiz yatırımcılarının da yakından takip ettiği bir borsadır. KuCoin adını esasen son birkaç yıldır hack saldırıları ile daha fazla duymaya başladık. Bu vakitlerde borsa sıralamasında bir hayli geride olan borsa, içinde bulunduğumuz dönemlerde birçok rakibini geride bıraktı. Yazının hazırlandığı sırada borsa sıralamasında 3. Sırada yer alıyor ve işlem hacmi bakımından en büyük 3. Borsa olma şansını elde ediyor.

Bizler de borsa kullanımına ilişkin detayları yazımızın devamında aktardık. İşte global borsaya dair merak edilenler…

KuCoin Borsası Nedir, Neler Sunar?

KuCoin, global anlamda hizmet veren bir kripto para borsasıdır. Borsa sıralamasında hacme göre en büyük 3. Kripto borsası olma özelliğini taşımaktadır. Kullanıcıların anonim olarak ticaret yapmalarına imkan sunan ilk borsa olarak bilinmektedir. Borsanın uygulaması ise birçok defa hack saldırıları ile gündeme gelmiştir. Bu sebepten ötürü bu tarz mağduriyetlerin tekrar yaşanmaması adına birçok yüksek güvenlik önlemi alınmaya başlamıştır.

Kucoin Borsası Nedir, Neler Sunar

Borsa her ne kadar hack olayları ile gündeme gelse de, saldırıran hiçbir kullanıcı maddi anlamda zarar görmemiştir. Bunlara ek olarak kullanıcı bilgilerini de son derece gizlilik odaklı şekilde muhafaza eden borsa, kendi token’ı KCS ile tanınmaktadır. Her borsa coin’inde olduğu gibi KCS’de borsa kullanıcılarına birtakım avantajlar sunmaktadır. Peki, KuCoin borsası nasıl kullanılır?

KuCoin Borsası Güvenilir mi?

KuCoin geçmişte birtakım hack saldırıları ile gündeme gelmiştir. Bunlardan biri olan 25 Eylül 2020 saldırılarında bilgisayar korsanları 275 ila 285 milyon dolar değerinde kullanıcı varlıklarını ele geçirmiştir. Söz konusu siber saldırının failleri bulunmuş ve maddi kaybı olan kullanıcılara sigorta tarafından ödenen fon ile zararları karşılanmıştır.

Kucoin Borsası Güvenilir Mi

KuCoin o dönemlerde borsa sıralamasında bir hayli geride idi. Ayrıca kullanıcı sayısı da düşüş göstermişti. 1 yıl sonra aynı tarihlerde baktığımızda, borsanın 3. Sıraya yerleştiğini ve beraberinde milyonlarca kullanıcıya ulaştığını görebilmekteyiz. KuCoin yaşanan olumsuz gelişmelerden dersler çıkartmış ve güvenlik düzeylerini en üst düzeye çekmeyi bilmiştir. Bu sebeple günümüzün hem güvenilir hem de global borsaları arasında yerini almıştır. KuCoin kullanılır mı sorusuna ise, alınan tedbirler ışığında “Evet” diyebiliriz.

KuCoin Nerenin Borsasıdır?

Birçok yatırımcı KuCoin kurucusu kim sorusunu merak etmektedir. Borsa kurucusu Micheal Gan’dır. Milyonlara hitap eden borsa, Kasım 2018’de ‘The People’s Exchange’ resmi olarak IDG Capital ve Matrix Partners ile ortaklık kurmuştur.

KuCoin Fiyat ve Borsa Hacmi

Kucoin Fiyat Ve Borsa Hacmi

KuCoin borsa coini fiyatı 11.80$ tutarındadır. Son 24 saatte %3.52 oranında artış kaydetmiştir. KuCoin borsa hacmi ise 3,770,237,398.77$ olarak kaydedilmiştir.

KuCoin Türkiye Merkezi Var mı?

KuCoin Türkiye merkezli global bir borsadır. Türkiye yanı sıra 100 farklı ülkede daha hizmet vermektedir. Türkiye’deki kripto para yatırımcıları KuCoin TR ile işlem yapabilmektedir.

KuCoin Borsası Nasıl Kullanılır?

KuCoin borsa kullanımı diğer global borsalar ile benzerlik göstermektedir. KuCoin borsasına üye olan her birey, öncelikle hesap onay ve güvenlik işlemlerini halletmelidir. Ardından para gönderimi yaparak kendine uygun dijital varlığı borsa ekranından satın alabilir. Borsanın detaylı kullanımı ise aşağıda anlatılmaktadır.

KuCoin İndirme ve Üye Olma İşlemleri

KuCoin giriş işlemleri için borsanın uygulamasını akıllı telefonunuza indirebilirsiniz. İndirilen uygulamada kayıt bölümüne girmeli ve istenilen bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. Borsayı web sitesi üzerinden kullanacak bireyler, aşağıdaki adımları izleyerek kısa sürede kayıt olabilir.

Kucoin İndirme Ve Üye Olma İşlemleri

  1. KuCoin web sayfasına gidin.
  2. Sağ üstte yer alan “Kaydol” bölümüne girin ve gelen paneldeki istenen bilgileri girin.
  3. Em-mail adresinize gelen aktivasyon kodunu etkinleştirin.
  4. İşlemlerin ardından hesabınız açılır.

KuCoin Borsası Para Yatırma

KuCoin borsasına para yatırma işlemi için öncelikle borsa kayıt işlemlerinin ve hesap onaylarının tamamlanmış olduğundan emin olun. Ayrıca borsadaki güvenlik aktivasyonlarını da etkinleştirmenizde fayda vardır. Bu adımları tamamlayan bireyler, para yatırma için aşağıdaki yönergeleri izleyebilir.

  1. KuCoin borsasında kredi kartı ya da banka kartı ile kripto para alabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra başka borsalardan KuCoin’e varlık gönderimi de yapabilirsiniz.
  2. Borsanın yatırma ekranına gelerek, yatıracağınız varlığın cüzdan numarasını kopyalayın.
  3. Ardından gönderim yapacağınız borsada ilgili coin’in gönderileceği adrese, kopyalanan cüzdan adresini yapıştırın ve gerekli alanları işaretleyerek tamamlayın.

KuCoin Şikayetleri Nelerdir?

Kucoin Şikayetleri Nelerdir

Bilindiği üzere dünya çapında birçok kripto para borsası çeşitli nedenlerden dolayı şikâyet almaktadır. Bunlardan KuCoin şikayet sayfasını incelediğimizde, borsa hakkında gelen şikâyetlerin büyük çoğunluğu, para yatırma işlemleri ve ticaret kodu ile alakalıdır.

Hemen hemen birçoğu kullanıcı kaynaklı olan bu sorunlar, destek bölümünden borsanın yetkilileri ile görüşüldüğünde çözülmektedir. Daha büyük sorun yaşayan yatırımcıların da yine destek bölümünden borsa ile iletişimde kalmaları ve işlemlerinde dikkatli olmaları uygun olacaktır.

Özellikle başka borsadan KuCoin’e kripto para gönderimi yaparken, ilgili kripto paranın hangi ağ üzerinden, ne kadar gönderileceği ve kopyalanan cüzdan adresinin doğruluğu da yine kullanıcı deneyimini etkileyen faktörlerden olmaktadır. Bu tür işlemlerde kullanıcı hatasını sıfıra indirmelisiniz.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu