GenelBlockchain

KuCoin Borsası Çinli Yatırımcılara Erişimi Kapattı!

0
(0)

Son dönemde birçok global borsa, Çinli yatırımcılara erişim engeli getirdi. Bunlara son katılan KuCoin borsası oldu. Bu kararda, geçtiğimiz günlerde Çin Halk Bankası tarafından alınan kararın etkili olduğu konuşuluyor. Çin Bankası’nın bu kararının ardından KuCoin borsası da Çinli müşteriler için hizmetlerini durdurdu.

3 Ekim tarihinde yayınlanan resmi bir duyuruya göre popüler borsa, Çin’in kripto para borsalarını ilk defa yasaklamasıyla Çinli yatırımcılara erişim kapatılmıştı. Bununla birlikte borsa, Çinli kullanıcıların hesaplarındaki tüm varlıkları platformdan çıkarmalarına izin vermişti.

Geçtiğimiz Cuma günü de Çin Halk Bankası, kripto para birimlerinin yatırımcı güvenliğini oldukça tehlikeye soktuğunu iddia ederek tüm kripto para faaliyetlerini yasaklamıştı. Bu yaşanan durum sonucunda kripto para borsası KuCoin ise, verilen karar sonucu Çin kararlarına uymak amacıyla platformunu gözden geçirdi.

Çin Yasakları Pahalıya Patlayabilir, Sırada Hangi Borsa Var?

Kucoin borsa yetkilileri Çin yasakları sonucunda platformunu gözden geçirmeye başladı. Çin’in kararları itibariyle artık birçok borsanın Çin pazarından çekilmesi bekleniyor. KuCoin yetkilileri de platformu gözden geçiriyor ve bazı Çinli kullanıcıları tespit ediyor.

Çin Yasakları Pahalıya Patlayabilir, Sırada Hangi Borsa Var

Ayrıca platform bu kullanıcılardan 31 Aralık 2021 tarihine kadar hesaplarındaki fonları çekmelerini istiyor. Bu tarihe kadar kullanıcıların hesaplarına erişmeleri için borsa tarafından hatırlatmalar yapılacağı söyleniyor. KuCoin borsası, bu konuyu oldukça ciddiye aldığını ve yatırımcılardan mağdur olmamaları için Çinli yatırımcılardan hassasiyet göstermelerini bekliyor.

Çinli Yatırımcılar DeFi Projelerine Yöneliyor

Geçtiğimiz günlerde Çin yasakları hız kesmeden geliyordu ve en son Huobi Global borsası da Çinli kullanıcılara erişim kapatmıştı. Bu furyaya katılan KuCoin borsası da erişimleri sona erdirdi. An itibariyle popüler borsa kullanıcıları 8 milyona dayandı. CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte 1.7 milyar dolarlık kripto para ticareti yapıldı.

Çinli Yatırımcılar Defi Projelerine Yöneliyor

Çinli yatırımcılara erişim kapatan borsaların ticaret hacimlerinde gerileme olur mu bilinmez, ancak DeFi projelerinin Çin’de oldukça gözde olduğunu söyleyebilmekteyiz. Özellikle dYdX, PancakeSwap, Uniswap ve benzeri kripto pazarlarının Çin’de rağbet gördüğünü görebilmekteydik. Bu durum DeFi projelerinin canlanmasında önemli bir etken olarak görülüyor.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu