CoinKolay Özel

Bulut Madenciliği Siteleri: Ücretli ve Ücretsiz Mining Siteleri

4.3
(6)

Bulut madenciliği ya da diğer adıyla Cloud Mining yapmak, para kazanmak ve yatırımda bulunmak isteyen çoğu kişinin hayalidir. Ancak madencilik süreçlerinde gerekli donanımları bulundurmak için binlerce dolar para harcanması gerekir. Bu sebeple madencilik yapmak oldukça maliyetli bir faaliyettir.

Madencilik yapmak isteyen bireyler kendi cihazlarıyla yapabilecekleri gibi bulut madencilik platformlarını da tercih edebilmektedir. Bulut madencilik için gerekli ekipmanı ve donanımı olmayan bireyler, bulut madencilik adı altında faaliyet gösteren firmaları ve platformları tercih edebilmektedir. Peki, bulut madencilik nedir? Nasıl Yapılır? En iyi Bulut Madencilik siteleri nelerdir? Şimdi gelin, tüm detayları inceleyelim.

Bulut Madenciliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Bulut Madenciliği Nedir Nasıl Yapılır

Bulut madencilik, aracı platformlar sayesinde yazılım ve donanım sistemleriyle uğraşmadan kripto para üretimine katılmaya denir. Bulut madenciliğinde genellikle aracı şirketler ve platformlarla bir sözleşme altında toplanılır. Sözleşmede; madencilik süresi, yatırım tutarı ve sistem kesintileri gibi bilgiler bulunur. Sözleşmede belirtilen kurallara göre de yatırımcılar ve şirketler arasında anlaşmanın sağlanmasıyla madencilik faaliyetleri başlar.

Cloud mining siteleri ya da diğer adıyla bulut madencilik siteleri, sözleşmede onaylanan yatırım miktarını yatıracağınız platformlardır. Sitelerde ne kadar sürede ne kadar kâr edeceğinizi gözlemleyebilirsiniz. Onlar sizin yerinize yatırdığınız ücretten madencilik yaparken, siz de kâr payından yararlanabilirsiniz.

En İyi Bulut Madenciliği Siteleri

En İyi Bulut Madenciliği Siteleri

Bulut madencilik ücretsiz ve ücretli olmak üzere farklı platformlar tarafından yürütülebilir. Burada önemli olan sizin nasıl bir madencilik yapmak isteyeceğinizdir. Ücretli bulut madencilik faaliyetlerine belli bir sermaye olmadan katılmak pek mümkün değildir. Bu sebeple her yatırımcının riskleri de göz önünde bulundurması gerekir. Aşağıda yer alan listede ücretli madencilik süreçlerine izin veren güvenilir platformları görebilirsiniz.

·         Shamining

İngiltere merkezli madencilik platformu Shamining madencilik hizmetlerini 2018’den bu yana sunmaktadır. Londra, San Jose ve Cape Town başta olmak üzere dünya çapında sunucular ile hizmet veren firma, madencilik hakkında bilgisi olmayanların dahi, kullanıcı dostu arayüzü ile kolayca mining getirisi kazanabilmesine olanak sağlıyor. Adeta oyun oynar gibi kolay bir süreçle mining yapılabilmesine fırsat verirken 1.43 kat getiriyi garanti ettiğini ifade ediyor. Örneğin; 1000 dolarlık bir yatırım için 400 dolar getiri elde edilebiliyor. 7/24 müşteri hizmetleri online olan Shamining 2018’den bu yana 17000’den fazla kişiye mining getirisi sağlamış. Sitelerindeki hesap makinesiyle elde edebileceğiniz geliri siz de hesaplayabilirsiniz. Bu hesap makinesini kullandığınızda ise ilk yatırımınız için %37 bitcoin mining bonusu elde ediyorsunuz.

Ecos

2017de kurulmuş ve günümüzde en iyi bulut madenciliği servis sağlayıcılarından biri hâline gelmiştir. Serbest bölgede çalışmaya başlayıp alanında yasal faaliyet yürüten ilk şirkettir. Bugün ise 100,000den fazla kullanıcıya hizmet vermektedir.

ECOS, kullanıcılarına çok çeşitli madencilik seçenekleri sunmaktadır. Minimum madencilik sözleşmesi 125 dolardan başlar ve bu sözleşme 12 ila 50 aylık bir süre için aktif kalır. Para yatırma ve çekme işlemlerinde kredi kartı kolaylığı sağladığı gibi BTC, ETH, XRP, LTC gibi coinlerle de aktarım ve çekim yapabilirsiniz.

Başlıca özellikleri ise ;

– Günlük ödeme yapması.

– 0.001 btc kadar küçük meblağlarda çekim imkânı.

– Gelir modelini hesaplamanızı sağlayan basit ve gelişmiş hesap makinesi sunması.

– Sadece bulut madenciliği değil, alım satım, cüzdan özelliği, yatırım portföyleri sunması ile tam teşekküllü yatırım platformu olması.

– Hem IOS hem Android cihazlar için kullanışlı mobil uygulama sunması.

– Üye olur olmaz 1 aylık ücretsiz madencilik sözleşmesi sunması.

ECOS’a üye olmak için tıklayın

·         Genesis Mining

2014 yılında kurulan şirket, emsallerine göre madencilik deneyiminde en tecrübeli platform olarak bilinmektedir. İngiliz Virgin yöresinde kurulan şirkette şu anda Bitcoin başta olmak üzere; Ethereum, Litecoin, Monero, Zcash ve Dash birimlerinin kazımı yapılabiliyor. Fiyatlandırma politikaları ise 1 veya 2 yıl olmak üzere değişebiliyor.

·         Hashing24

Bir başka bulut madenciliği sitesi de Hashing24’tür. Bu platformda sadece Bitcoin (BTC) madenciliği yapılabilir. Sistemde kredi kartı ile ödeme imkanı bulunmaktadır. Ayrıca yapılan ödemeler günlük olarak web sitesinde paylaşılmaktadır.

·         FlyMining

Sektöre yeni katılan bir başka site de FlyMining’tir. Şirketin deyimine göre; FlyMining ekibi, modern teknoloji, finans ve muhasebe alanındaki bilgi ve uzmanlığı bir araya getirir. Bu platformda diğerlerinden farklı olarak aylık kontratlar da eklenmiştir ve Bitcoin ile Ethereum madenciliği yapılabilir.

·         CryptoUniverse

Şirket kendi projelerini, kripto para elde etmek isteyenlerin kolay yoldan kazanabileceği bir platform olarak tanımlıyor. Bu şirketin diğerlerine göre en önemli özelliği ise, farklı bütçeler için düzenlenmiş kontratların bulunması. Kullanıcılar siteye kayıt olarak madencilik süreçlerine başlayabiliyor.

Bedava ve Yatırımsız Bulut Madencilik Siteleri

Bedava Ve Yatirimsiz Bulut Madencilik Siteleri

Bedava bulut madencilik sitelerini araştıranların aklında, acaba bulut madenciliği güvenilir mi sorusu yer etmektedir. Bulut madencilik yapmak isteyenlerin öncelikle tercih edecekleri platformlar arasında piyasada tanınan ve güvenlik şirketlerince onaylanmış kuruluşlar olmalıdır. Ancak yine de bulut madencilik süreçleri her zaman bir risk barındırmaktadır. Aşağıda yer alan sitelerde ücretsiz bulut madencilik yapılabilmektedir.

  • StormGain
  • Bitland
  • co
  • Multimining
  • EOBOT

Telefondan Bulut Madenciliği Mümkün mü? Mobil Madencilik Uygulamaları

Telefondan bulut madencilik yapmak mümkündür. Bazı uygulamalar telefonun CPU ya da pil gücünü kullanarak havuzlardan ödüller dağıtmaktadır. Bazı uygulamalar ise telefonun herhangi bir donanımını kullanmadan otomatik olarak bu ödülleri verdikleri iddia etmektedir.

Bu uygulamaların güvenilirliği genellikle sorgulanmaktadır. Bu sebeple kullanıcıların dikkatli olmasında fayda vardır. Mobil bulut madenciliği için en iyi örneklerden biri StormGain verilebilir. Bu uygulama da pil gücü gibi opsiyonlardan yararlanmadığını belirterek çeşitli ödüller dağıtmaktadır.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 4.3 / 5. Oy sayısı: 6

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu