Analiz

Bitcoin Analizi: BTC, LTC ve SHIB İçin Beklenen Seviyeler

0
(0)

Bitcoin analizi; BTC son üç aydaki birkaç kırılma girişiminden sonra 40.000 dolar civarında direnci test ediyor. Kısa süreli yükseliş bu hafta biraz ivme kaybetmiş durumda. Yine de aşağı yönlü hedef 34.000 ila 36.000 dolar destek bölgesi civarında sınırlı görünmekte.

Bir sonraki seviye ise, 200 günlük hareketli ortalamada 45.000 dolar civarında görülmekte. Piyasadaki durum ise yatırımcıların oldukça çekimser yaklaştığını göstermekte. Ancak başarılı bir kırılma gelmesi, 50.000 ila 55.000 dolar arasında bir başlangıç ​tan güç alınarak fiyat yukarılara tırmanabilecektir. Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 40.600 dolar civarında işlem görüyor. Son 24 saatte %6 oranında da artış gösterdi. Peki, BTC’nin sıradaki ve olası hedefleri neler?

Bitcoin Teknik Analizi: BTC Kritik Noktada

Bitcoin son birkaç gündür önemli direnç seviyelerini test ediyordu. Bugün yine aynı girişimle 40 bin dolar civarını test ediyor. BTC/USD grafiğini incelediğimizde RSI göstergesinde aşırı alım seviyelerinden düşüş olduğunu görmekteyiz. Bu da direnç seviyelerinin çevresinde biraz da olsa kâr almaya imkan vermekte.

Bitcoin Teknik Analizi Btc Kritik Noktada

Öte yandan BTC’nin orta vadeli eğilimi de son üç ayda toplamda 30.000$ üzerinde desteği tuttuktan sonra gelişme gösteriyor. 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde net bir hareket, Nisan ayından bu yana düşüş trendini temizleyebilir. Fakat güçlü genel direnç, fiyattaki artışları bir süre daha erteleyebilir.

Bitcoin Analizi: Bitcoin Fiyat Tahmini

Popüler analistlerden Biraaj T, Bitcoin ile alakalı önemli bir tezi ortaya koyuyor. Biraaj’a göre, Bitcoin üst üste 10 yeşil mum kaydetti ve %80 oranında gelecek aylar için büyüme yaşadı. Bu sebeple de Ağustos ayının sonunda veya Eylül ayının başında %50’lik bir kırılma gelirse, BTC eski ATH’si olan 60 bin ila 64 bin dolar aralığına çıkabilir, denildi.

Bitcoin fiyat tahminleri ile ünlü olan Biraaj, bu senaryonun gerçekleşmesi durumunda, kış aylarında meydana gelebilecek bir boğa rallisine de dikkat çekiyor. Bu durumda BTC’nin yeni hedeflerinin gelebileceğini aktarıyor.

Litecoin Fiyat Analizi: İşte LTC İçin Beklenen Seviyeler

Bugün sabah saatlerinde bazı kripto paralar yeşilken, bazıları kırmızı renkte seyrediyordu. Güne eşit bir piyasa dağılımı ile başlayan kriptolar, BTC’nin 40 bin dolar seviyesindeki mücadelesi ile yeşil renge bürünmeye başladı.

Bitcoin analizi ve tahminlerinde aktardığımız gibi, şu anda kritik bir seviyede alımlar devam ediyor. Yükseliş ivmesi kazanan LTC ise, artan işlem hacminin ardından 136$’dan yükseliş gösterdi. Şu anda 140 dolar civarında ve en fazla likiditeye sahip bölgeye geri dönme şansı yüksek görünmekte.

Litecoin Fiyat Analizi İşte Ltc İçin Beklenen Seviyeler

Öte yandan boğalar 135$ civarını test ettikten sonra piyasaya hakim olmuş görünüyor. Bu durumda, direnç testini 145 dolardan görme olasılığı da yüksek olacaktır. Ancak, büyümeyi sürdürmek için alıcıların bugünlerde bu bölgeyi kırma şansı düşük bir ihtimal olabilir.

Bugünlerde ise başarılı birim LTC’yi, 140 ile 145 dolar aralığında güç toplarken görebiliriz. İşlem hacmi düşük görünen LTC’nin 150 doları kırmasıyla fiyatın 155 dolara yakın noktalara kadar artması muhtemel görünmektedir. Bu sebeple 150 dolar bandının yakından takip edilmesi gerekir.

SHIB Borsada Listelendi, Ancak Tepki Vermedi!

Bitcoin analizi ile Shiba Inu Fiyat Analizi çokça merak edilmektedir. SHIB birimi BTC’ye bağlı olarak ufak çaplı yükselişlere başladı. Şu anda 0.00000635 dolar bandında işlem görüyor. Kritik destek noktası olan 0.00000430 dolardan oldukça uzak. Ancak ara direnç seviyesi olan 0.00000609 dolar çevresinin hemen üzerinde yükselmeye başladı. Yukarıda ise ana direnç noktası olan 0.00000749 dolar yer alıyor.

Shib Borsada Listelendi, Ancak Tepki Vermedi

Fiyat ilk denemede bu noktaya kadar ulaşamayabilir. Bu sebeple ara direnç seviyelerine göz atmak gerekir. Ara direnç seviyeleri ise şu şekilde olabilir; 0.00000654, 0.00000697 ve 0.00000730 dolar. Sayılan bu direnç noktaları sırayla kırılırsa, fiyat ana direnç noktasına kadar ulaşabilir (0.00000749). RSI 60 ve satışların yakında gelebileceğini sinyal veriyor. MACD ise yukarı yönlü kesim gerçekleşti ve fiyat yukarılara tırmanıyor.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu