NedirGenel

QREDO Token (QRDO) Nedir? QRDO Avantajları ve Geleceği

4
(1)

QREDO token merkezi olmayan gözetim, yerel zincirler arası takasları ve platformlar arası likidite erişimini sunan, dijital varlık sahipliği ile blokzincir bağlantısını yeniden tasarlayan bir proje olarak bilinmektedir. Projenin sanal varlığı olan Qredo ICO etkinliği düzenleyerek topluluğa sunulacaktır.

Günümüzdeki dijital varlık ve blok zincir bağlantısına radikal bir bakış yansıtan Qredo, ilk merkeziyetsiz çok partili hesaplama sağlayan bir altyapıdır. Bununla birlikte saklama ağına öncülük ederken yerel zincirlerde bulunan takasları ve platformları, yeni bir tasarıyla blokzincir yapısını yapılandırmayı amaçlamaktadır.

Qredo ve projesi, siber güvenlik ve blok zincirinin en ileri noktasında faaliyet gösterir. Kriptografi ve dağıtılmış defter teknolojisindeki en son yenilikleri kullanır, kullanıcılara dijital varlıkların güvenliği ve ticareti için güçlü bir küresel ağ sunar. Qredo’nun misyonu ise, öncüler ve vizyoner kuruluşlar için merkezi olmayan bir altyapı oluşturarak toplum için açık bir ağ çalışması yapmaktır.

Qredo Coin Nasıl Çalışır? QRDO Projesini Kimler Destekliyor?

Qredo Coin Nasıl Çalışır Qrdo Projesini Kimler Destekliyor

Qredo token Coinlist önderliğinde piyasaya sürülmesi planlanan bir tokendir. Önümüzdeki günlerde ön satışa sunulacak olan Qredo Coinlist üzerinden görüntülenebilmektedir. Kısa sürede çok kullanıcıya ulaşacağı düşünülen QRDO birimi, öz yönetim ve üçüncü taraf gözetimlerini gerçekleştirmeyi planlamaktadır.

Ayrıca kurulsal yetkilendirme ve çeşitli hiyerarşi kontrolleri ile çoklu varlık fon yönetimi gibi avantajları bünyesinde barındırır. Bunlara ek olarak; multi zincir takaslar ve anlık transferler için çeşitli avantajlar sunmayı hedefler. Bunun yanı sıra; likidite havuzuna erişim ve yerel çoklu zincir otomatik market yapıcısı gibi özellikleri bünyesinde barındırır. Projeye destek veren kuruluşlar arasında ise Coinbase, Deribit ve Celsius Network gibi büyük kripto borsaları bulunmaktadır.

Qredo Token Avantajları Nelerdir?

Qredo Token Avantajları Nelerdir

Qredo projesi, deneyimli kriptograflar, siber güvenlik liderleri, blok zinciri teknoloji uzmanları, yüksek performanslı uygulama üreticileri ve sermaye piyasası girişimcileri tarafından tasarlanmıştır. Bu sebeple ana ağının oldukça güçlü bir ekip tarafından yürütüldüğü söylenebilmektedir.

Güçlü bir ağa sahip projelerin, gelecekteki ömürleri de o denli uzun olmaktadır. Bu sebeple QREDO’nun ilk ve en önemli avantajı, arkasında sağlam bir proje ve sağlam bir ekip bulundurmasıdır. Qredo’nun açık kaynak topluluğuna katkıda bulunması ve projenin Apache Milagro ile bağlılığı, merkezi olmayan ağlar için temel güvenlik gereksinimlerini karışlamaktadır. Kapalı çözümler sunmak yerine, MPC’lere güç sağlayan kriptografi açık kaynak kodlu şekilde geliştirilmiştir.

Bu sebeple ağda yüksek düzeyde denetlemeler ve kamu incelemeleri yapılabilmektedir. Ayrıca herkesin ağ tarafından desteklenen Daspp oluşturmasını sağlar ve SDK – API kitaplıkları ile desteklenir. Tüm bu sayılan özellikler Qredo coin avantajlarından sadece bir kısmıdır.

Qredo Token ve Qredo Ağı Neler Sunuyor?

Qredo Token Ve Qredo Ağı Neler Sunuyor

Qredo ağının mimarisi 3 katmandan oluşmaktadır. İlk katman Blockchain, 2. Katman Qredo Blockchain ve 3. Katman Qredo Decentralized Messaging’tir. Öncesinde; solo blokajlar ve platformlar arasında anında çapraz zincir yerleşimine izin veren ve değişmez bir varlık kaydı görevi gören katmanla, birlikte çalışabilir bir Katman 2 ağı birleştirilir. Son Katman olan 3 ise merkezi olmayan bir iletişim ağı, şifreli ticaret görüşmelerini destekler ve bilgilerin işlemlere eklenmesine izin verir. Qredo Network’ünü oluşturan bu katmanlar sayesinde;

  • Hızlı kesinlik ve hızlı işlemler
  • Merkezi olmayan mesajlaşma
  • Çoklu saklama işlemleri
  • Temel güvenlik altyapısı
  • Dapps oluşturma vb.

Avantajları kullanıcıları ile buluşturulur. Üstelik tek bir ağ üzerinden kısa sürede, neredeyse sıfır hata ile işlemler gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu radikal yeni blok zinciri altyapısı, dijital varlıkların sahipliğini yönetmek için özel anahtarlara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak işlem kolaylığı sunar.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 4 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu