Altcoin

Room Coin Nedir? OptionRoom Coin Yorumu ve Geleceği

0
(0)

Room coin, Polkadot (DOT) ağı üzerine kurulmuş, kullanıcı tarafından yönetimi sağlanabilen bir oracle protokolüdür. Aynı zamanda tahmin protokolü olarak da bilinmektedir. Bu protokol kullanıcı tarafından yönetilen bir hizmet olarak Oracle çözümlerini sunar. OptionRoom, Oracle isteklerinin yönetişim tarafından çözüldüğü bir OaaS olarak hizmet verme yetkinliğine sahiptir.

Şubat 2021 tarihinde marketlerde listelenen Room birimi ise, bugün MarketCap üzerinde %1000 civarında artış yaşayarak yatırımcıların dikkatini çekmiştir. Yazının hazırlandığı sırada ise 0.23 dolardan işlem görmektedir. Room birimini daha yakından tanımak için hazırlamış olduğumuz bu içerikte; Room nedir, room token nasıl ve nereden alınır, room grafik yorumu ve room geleceğine ilişkin bilgileri bulabilirsiniz.

Room Nasıl Çalışır, OptionRoom Kimin?

Room Nasıl Çalışır, Optionroom Kimin

OptionRoom Coin, Kullanıcı tarafından yönetilen tahmin piyasası protokolü olarak tanımlanmaktadır. OptionRoom, kullanıcıların yönetişim uzlaşmalarıyla gerçek dünyadaki sonuçlara sabitlenmiş olay türevleri oluşturmasına ve bunlara katılmasına olanak tanımaktadır. İkili belirteç modeli olarak da tanımlanan ROOM, OptionRoom’un yardımcı program belirteci olarak görev yapar ve COURT, protokolün yönetişim belirteci olarak bilinmektedir.

Kullanıcılar, giderek daha yüksek bir özgünlük puanı için mahkemelerini riske atmaktadır, bu da daha fazla oylama gücü anlamına gelir. Dürüst yönetişim katılımcıları ROOM birimine sahip olurken, dürüst olmayan katılımcıların jetonları kesilir. Yönetim belirteci COURT ise, yalnızca likidite sağlanarak/yardımcı belirteç olan Room’u stake ederek elde edilebilmektedir.

Protokol ücretleri bir geri satın alma mekanizmasını besler. OptionRoom’un kurucuları protokol ücretlerinden herhangi bir yüzde almazlar. Önümüzdeki günlerde ise OptionRoom v2’nin Polkadot üzerine kurulması planlanmaktadır. OptionRoom, protokol ve yönetim katılımcılarını ödüllendirmektedir. Havuz katılımcıları, havuz kazançlarının belirli bir yüzdesi ile ödüllendirilir. Protokolün en güzel özelliği ise; protokolde üretin aşırı ücretler, enflasyonu azaltan protokol ödülleri olarak havuzlarda dağıtılmaktadır.

OptionRoom Kurucuları Kimlerdir?

Optionroom Kurucuları Kimlerdir

Protokolün CEO’su Marsel Adavi’dir. CTO’su ise sistem tasarımı ve mimarisi alanında 10 yıllık deneyime sahip Wajed Afaneh’tir. Toplamda 4 ana ekip üyesinden oluşan protokol, tecrübe sahibi Blockchain ve yazılım bilimciler tarafından yönetilmektedir.

Room Nereden ve Nasıl Alınır?

Room Nereden Ve Nasıl Alınır

Room coin nedir konusundan sonra en merak edilen konu Room’un nasıl alınabileceğidir. Peki, Room nereden alınır? Birimi şu anda Uniswap V2, Bittrex, Gate io, SushiSwap ve1inch Exchange üzerinden satın alabilmek mümkündür. WETH, USDT, ETH gibi farklı paritelerde listelenen birim, son 24 saatte %1700 oranında artmıştır.

Bu borsalardan birimi satın almak isteyen kullanıcılar, öncelikle platformlara kayıt olmalı ardından para gönderimi yapmalıdır. Para gönderimi işleminin ardından Room ticaretine başlayabilirsiniz.

Room Token Fiyatı

Room yazının hazırlandığı sırada 0.22 dolardan işlem görmektedir. Piyasa sıralamasında 1187. Sırada bulunan birim, son 24 saatte %1700 oranında artış göstermiştir. Piyasa değeri 2,782,303 dolar ve tamamen seyreltilmiş piyasa değeri 22,799,392 dolar civarındadır.

Son 24 saatteki hacminde ise %65 oranında bir düşüş görülmüş, 454,552 dolar seviyelerine gerilemiştir. Maksimum 100 milyon arzı bulunan tokenin, toplam arzına ilişkin bir veri bulunmamaktadır. Dolaşan arz miktarı ise 12,197,822.00 ROOM’dur.

Room Coin Yorumları ve Güncel Room Grafiği

Room Coin Yorumları Ve Güncel Room Grafiği

Room coin yorum; ROOM birimi, Şubat 2021 tarihinde marketlerde sıralanmaya başlayan bir kripto para birimidir. İlk piyasaya sürüldüğünde yüksek hacimlerden alımlar olmuş, ancak Şubattan bu yana bu hacim değerlerini aşamamıştır. Şu anda da birim %1900 oranında artış göstermiştir. Neden bu denli yükseldiğine ilişkin bir haber bulunmayan Room, yukarı yönlü seyrini sürdürüyor.

Room Token Geleceği

Room coin geleceği son birkaç gündür merak edilen konulardandır. Birim şu anda muazzam bir artış göstererek yukarı yönlü seyrini sürdürmektedir. Şubat 2021 tarihinde piyasaya sürüldüğünde boğa piyasası zamanında 3.35 dolar bandını görmüştür. Bu sebeple aynı boğa koşusunun gelmesi durumunda rekor tazeleyebileceği düşünülmektedir. Ancak yukarıda bahsedilenler yatırım tavsiyesi değildir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu