Genel

ADA Coin ATH Rekorunu Kırdı! İşte Uzmanların Cardano Yorumu

0
(0)

Ada coin 2021 yılına damga vurmuş bir kripto paradır. Bu yıl içerisinde kripto sıralamasında hacim olarak 3. Sıraya yerleşen Cardano (ADA) birçok yatırımcının güvenerek aldığı bir kriptodur. Son zamanlarda Bitcoin’e bağlı olarak yükselişini sürdüren ADA, birkaç haftadır yeşil seyrini koruyor.

Şu anda 2.63$ seviyesinden fiyatlanan birim, son 24 saatte %9 oranında düşüş gösterdi. Ancak tüm zamanları içeren grafiğini incelediğimizde, ciddi bir çıkışta olduğunu görebiliyoruz. Tüm zamanların en yüksek değerini 23 Ağustos’ta gören ADA, 2.97 dolara yaklaşmıştı. Uzmanlar bu konu hakkında merak edilen soruları yanıtladı. İşte analistlerden Ada coin yorum

Cardano (ADA) Fiyatı Neden Yükseliyor?

Cardano‘nun fiyat artışı, Eylül ayında piyasaya sürülecek olan Alonzo adlı büyük bir yükseltmeyi duyurmasının ardından geldi. Alonzo, blok zincirine akıllı sözleşmeler sunacak. Akıllı sözleşmeler, önceden belirlenmiş koşullar karşılandığında çalışan bir blok zincirinde depolanan programlardır.

Cardano (Ada) Fiyatı Neden Yükseliyor

Genellikle bir anlaşmanın yürütülmesini otomatikleştirmek için kullanılırlar ve Cardano’nun kendi akıllı sözleşmelerini dağıtmasına ve kendi merkezi olmayan uygulamalarının (dApp’ler) yolunu açmasına izin verirler. Söz konusu gelişme bu anlamda fiyatın artmasını tetikledi.

Uzmanlara göre Cardano’nun yükselişinin bir başka nedeni de, 25 Ağustos’tan itibaren ADA’nın piyasaya girmek için en katı kriterlerden birine sahip olduğu düşünülen ülke tarafından yetkilendirildikten sonra Japonya borsasında listelenecek olması. Bu da, Japonyada’ki seçkin BTC, ETH ve LTC kriptolarına katılabileceği anlamına geliyor.

Ada Coin 5 Dolar Olur mu?

Ada Coin 5 Dolar Olur Mu

Uzmanlara göre ADA coin haberleri, birim fiyatını yukarılara taşıyor. Özellikle, sistemin yükseltmeye tabii tutulması, ADA fiyatını yukarılara taşıyor. Yükseltme öncesi bu denli yükselişin, yükseltme sonrasında da sürmesi bekleniyor. Dolayısıyla ADA, Eylül’den itibaren 5 dolar civarına yaklaşabilir. Ethereum’u geçip geçemeyeceği ise tüm analistlerce büyük merakla takip edilmekte…

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu