Genel

Binance Borsası Bu Ülkede Faaliyetlerini Durduracak!

0
(0)

Son birkaç yıldır kripto para birimlerinin popülerleşmesiyle, kripto para borsalarına da rağbet artmış durumda. Özellikle dünyanın işlem hacmi bakımından en çok tercih edilen platformu olan Binance borsası, birtakım ülkelerde faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Bu ülkelerden biri de Avustralya oldu. Global borsa, Avustralya için yeni ticaret kısıtlamalarını resmen ilan etti. Devam eden küresel düzenleyici incelemenin ortasında hizmetlerini sınırlamaya devam ediyor.

Avustralya’ya Yeni Ticaret Kısıtlamaları Getirildi

Söz konusu haber 20 Eylül tarihinde Binance tarafından açıklandı. Global borsa, Avustralya’daki mevcut Binance kullanıcılarını azaltmak ve cryptocurrency futures, çeşitli opsiyonlar ve vadeli işlemler gibi ürünler için hizmetleri kaldıracak. Söz konusu borsa, Binance’de bu tiplerde açık işlemi bulunan kullanıcılara 90 gün süre tanındı.

Avustralya’ya Yeni Ticaret Kısıtlamaları Getirildi

Cuma gününden itibaren Avustralyalı borsa kullanıcıları artık Binance’de türev ürünler için yeni pozisyonlar açamayacak ve bu hizmetlerden yararlanamayacak. Duyuruya göre, kullanıcılar tasfiyeleri ve teminat tamamlama çağrılarını önlemek için teminat bakiyelerini yine de doldurabilecekler. 90 günlük süre sonunda yani 23 Aralık’tan sonra, Avustralya’daki Binance aktif kullanıcıları, kalan tüm açık pozisyonlar kapatılacağından dolayı, artık pozisyonlarını manuel olarak değiştiremeyecek ve müdahalede bulunamayacak.

“Farklı pazarlardaki yerel düzenleyici gerekliliklerini izliyoruz”

Farklı Pazarlardaki Yerel Düzenleyici Gerekliliklerini Izliyoruz

Geçtiğimiz günlerde Cointelegraph’a konuşan kripto para borsası Binance sözcüsü, aldıkları karara ilişkin açıklamalarda bulundu. Borsa sözcüsü: “Sektörümüze uzun vadede bağlıyız ve ürün tekliflerimizin kullanıcılar ve yerel düzenleyiciler tarafından memnuniyetle karşılandığından emin olmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Binance sözcüsü açıklamalarına şu sözleri de ekledi: “Binance küresel olarak faaliyet gösterdiğinden, farklı pazarlardaki yerel düzenleyici gerekliliklerini de izliyoruz. Yaptığımız herhangi bir geçiş sürecinin kesintiye uğramamasını sağlamak istiyoruz” dedi.

Bu tarz Binance haberleri geçtiğimiz Ağustos ayında da duyulmuştu. Global borsa, Avustralya gibi Hong Kong ve Brezilya’da kripto türev ticaretini durdurmuştu.

 

MBOX Coin Binance’de Listeleniyor, MBOX Yükselir mi? 0 (0)

Bitcoin Analizi: Her Seviyeyi Bilen Analist Yorumladı 0 (0)

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu