Rehber

Bitcoin Canlı Fiyatı, Yorum ve Grafik Nereden Takip Edilir?

0
(0)

Bitcoin canlı verileri pek çok platformdan takip edilebilmektedir. Ancak bazı platformlar verileri geç senkronize ederek sunduğundan dolayı güvenilir olmayabilir. Bu sebeple her platformdan Bticoin’in canlı takibinin yapılması önerilmez. Canlı takip yanı sıra yorum ve kripto para grafikleri de birlikte sunulabilmektedir. Ayrıca Bitcoin yanı sıra diğer altcoinlerin de canlı takibi söz konusudur.

Canlı takip platformlarının başında; Bitcoin borsaları, kripto para borsaları, işlem platformları, aracı kurumlar ve coin marketleri gelmektedir. Bu platformlar neredeyse her kripto para biriminin canlı verilerini kullanıcılarına sunmaktadır. CoinKolay olarak bizler de, anasayfada yer alan panelde lider birimlerin canlı fiyat hareketlerini paylaşmaktayız.

Peki, kripto paraların canlı fiyat verileri, yorumları ve grafikleri nereden takip edilir? En iyi canlı takip platformları nelerdir? Detayları yazımızın devamında aktardık.

Kripto Para Canlı Takip Nasıl Yapılır?

Kripto Para Canlı Takip Nasıl Yapılır

Kripto para canlı takibi yukarıda da bahsedildiği gibi farklı pek çok platformdan gerçekleştirilebilir. Ancak bunların arasında en güvenilir olanları kullanmakta yarar vardır. Yatırım süreçlerinde 1 dakikanın bile önemi bulunur. Bu sebeple her verinin canlı ve anında yansıması gerekmektedir. Bu sayede de yatırım süreçleri en verimli şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır.

Canlı takip yapmak isteyen bireyler öncelikle işlem platformlarını kullanabilir. Bunların başında TradingView, Coin360 ve Investing gelmektedir. Bunların yanı sıra ülkemizde yerli olarak faaliyet gösteren ve anlık verileri paylaşan takip platformları da bulunmaktadır.

İşlem platformlarının yanı sıra en iyi takip kripto para borsalarıdır. Borsalarda yer alan farklı kripto paraların anlık fiyatlarına ve açılış-kapanış verilerine ulaşılabilir. Ayrıca bazı borsalarda fonksiyonlarına göre kriptoların grafiklerine de ulaşılabilmektedir. Borsalarda fiyat ve grafik verilerinin yanı sıra yorum tarzı bilgilendirmeler genellikle bulunmaz.

Borsalardan sonra kripto para marketleri de altcoin canlı verilerini paylaşmaktadır. Marketler, borsalardan daha fazla fonksiyonu sunabilir. Bu marketlerin başında CoinGecko ve CoinMarketCap gelmektedir. Genellikle CoinMarketCap verileri bazen geç yansıyor olsa da, tercih edilebilir büyük marketler arasında yer almaktadır.

Bitcoin Canlı Yorumu ve Kripto Para Yorumları Nereden İzlenir?

Bitcoin Canlı Yorumu Ve Kripto Para Yorumları Nereden İzlenir

Bitcoin canlı yorum ve kripto paraların yorumları pek çok platformda bulunabilir. Bitcoin’de canlı yorumlara ulaşmak isteyenler Investing ya da TradingView platformlarını kullanabilir. Bu platformlar da her türlü kripto paraya ait grafik verileri ve beklenen seviyelere sair yorumlar bulunmaktadır. Yatırımcılar kendi tecrübelerine dayanarak bu tarz platformlarda kripto paraların grafiklerini paylaşır ve olası fiyat hedeflerine ilişkin yorumlarda bulunur.

Hatta bazı kripto para yorumcuları ülkemizde oldukça ünlüdür. Bu kişilerin yorumları büyük kitlelerce takip edilir ve genellikle yorumları Twitter üzerinde daha derli toplu halde yayınlanır. Bu sayede yatırımcılar takip ettikleri birimler hakkında yatırımcı tavsiyelerine başvurabilir. Analist yorumları ise kripto para haber siteleri başta olmak üzere CoinKolay üzerinden de takip edilebilmektedir.

Bitcoin Canlı Grafiği Nereden Takip Edilir?

Bitcoin Canlı Grafiği Nereden Takip Edilir

Bitcoin canlı grafik verileri Investing veya TradingView üzerinden takip edilebilmektedir. Bu platformlarda canlı olarak analiz yapılabilir, grafik verileri incelenebilir. Bazı borsalarda da kripto paraların canlı fiyat grafikleri bulunmaktadır. Bunların başında Binance, Gate io ve FTX gelmektedir.

Bitcoin’de Canlı Destek Var mıdır?

Bitcoin canlı destek sunmayan ve merkezi olmayan bir kripto para birimidir. Birime işlem yaptığınız borsada bir sorunla karşılaşmanız halinde, öncelikle muhatabınız ilgili borsaların yetkilileridir.

En İyi Bitcoin Canlı Takip Platformları

En İyi Bitcoin Canlı Takip Platformları

Bitcoin canlı takip ve altcoin canlı takip için en iyi platformlar aşağıdaki gibidir. Sizler de kendinize uygun platformu seçerek yatırım faaliyetlerine başlayabilirsiniz.

  • TradingView
  • Investing
  • CoinMarketCap
  • Binance
  • Gate io
  • Poloniex
  • CoinGecko

Bu platformlar kripto paralarda meydana gelen fiyat hareketlerini canlı şekilde sunduğu gibi, borsalarda da trade işlemlerini mümkün hale getirmektedir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu