BitcoinGenel

Bitcoin Fiyatı 3 Ay Sonra İlk Kez 50.000 Doları Aştı

0
(0)

Bitcoin fiyatı 3 aylık süreçten sonra ilk kez 50 bin dolarlık psikolojik direnç seviyesinin üstünde işlem görmeyi başardı. Lider kripto para, son 24 saatte %1.69 artış göstererek 50.119 dolar seviyesine ulaştı ve şu anda bu rakamdan işlem görüyor. Dijital varlık firması Zerocap’tan Toby Chapple ve Mati Greenspan ise, Bitcoin’e dair görüşlerini aktardı.

Bitcoin 50.000$ Seviyesinin Üstünde Kalabilir mi?

Bitcoin bir kez daha 50.000 dolarlık fiyat etiketinin üzerinde işlem görüyor ve üç aydan beri ilk kez bu alana ulaştı. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi 24 saatlik bir süre içinde %1.69 arttı ve şu anda 15 Mayıs’tan bu yana en yüksek noktası olan 50.119$ civarında seyrediyor.

Bitcoin 50.000$ Seviyesinin Üstünde Kalabilir Mi

Kripto para analiz şirketlerinin araştırmalarına göre; BTC’nin yıl başından bu yana getirisi yaklaşık %71 oranında. Quantum Economics CEO’su Mati Greenspan, “Bu efsanevi dönüm noktasını ilk kez geçmiyoruz, ancak son zamanlarda sektördeki gelişmeler göz önüne alındığında, şu anda 50.000$ kesinlikle haklı görünüyor” dedi.

Bitcoin Fiyatı Dolar Paritesi

Bitcoin fiyatı Dolar paritesinde 50 bin’leri aşmışken, bir diğer açıklama da Toby Chapple’dan geldi. Chapple; “Piyasa, boğalar hala oyundayken 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde gezinmeye devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Günlük İşlem hacmi şu an için sabit kalıyor. Önceki günlere göre düşmeye devam ediyor. Fakat Bitcoin fiyatı, belirli bir trendin momentumunu ölçmek için kullanılan temel bir göstergenin üzerinde kalıyor.

Toby Chapple: FED Kararları Bitcoin Fiyatı İçin Etkili Olacak

Toby Chapple Fed Kararları Bitcoin Fiyatı İçin Etkili Olacak

Chapple, Ağustos sonunda yapılacak olan ABD Federal Rezerv toplantıları ve Eylül ayında yapılacak bir Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı da dahil olmak üzere daha büyük küresel sorunların, piyasanın küresel likidite üzerinde olası herhangi bir hareketi etkileyebileceği yönünde açıklamalar yaptı. Ayrıca olumsuz Bitcoin haberleri de fiyatı etkileyebilir denildi. Chapple, ay sonuna kadar Bitcoin’in yakından takip edilmesi gerektiğini aktardı.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu