AnalizAltcoinBlockchainCoinKolay Özel

BNB ve Cardano Fiyat Analizi – 14 Mayıs 2021

0
(0)

Cardano fiyat analizi yapıyoruz. Ünlü marka Tesla’nın CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde çevreci kripto paraların önemine işaret etmişti. Bu sözlerin ardından ise 13 Mayıs 2021 tarihinde ADA coin piyasadaki kırmızılıkların arasından pozitif şekilde yükselerek dikkatlerine üzerine toplayabilmişti.

BNB coin ise şu sıralar dava süreçleriyle uğraşmakta. Binance üzerinden yapılan soruşturma süreçlerinde Binance Coin (BNB) olumsuz etkilenerek bir miktar değer kaybetmişti. Peki, 14 Mayıs 2021 tarihinde ADA ve BNB coinin son durumları ne? ADA ve BNB fiyat analizi bizlere neler söylüyor? Şimdi gelin, teknik analizleri birlikte inceleyelim.

Teknik İnceleme Ve Yorum

Cardano Fiyat Analizi – Teknik İnceleme ve Yorum

Attığı Tweet’ler ile kripto para piyasasını sallayan başarılı CEO Elon Musk, geçtiğimiz günlerde kripto paraların harcadığı enerjiler yüzünden, hiç de çevreci olmadıklarını Twitter hesabı üzerinden vurgulamıştı. Bu paylaşımın ardından geçtiğimiz Nisan ayında Cardano geliştiricisi C. Hoskinson, Forbes’a röportaj vermişti. Röportajında ADA coinin çevreci ilkelerine ilişkin yaptığı açıklamalar akıllara gelmiş olacak ki, Musk’ın bu eleştirisine karşılık diğer coinlerden farklı olarak ADA pozitif yönde bir artış yaşadı.

ADA Analiz:1.50 dolaylarında trend çizgisine çarparak 1.86 civarında yer alan dirence kadar yükselmişti. Şu anda da bu bölgeye yatay seyir halinde ilerlemekte. 1.86 direncinde kırılım meydana gelirse 2.04 ve 2.19 seviyelerine kadar ulaşabilir. Aynı şekilde 1.86 direncini aşamayarak aşağı yönlü kırılırsa, önce ara destek olan 1.74 seviyesini ve ardından 1.50 alt destek seviyesini test edebilir. Yazının hazırlandığı sırada ise Cardano (ADA) TradingView verilerine göre hala 1.87 civarında seyretmekte.

Bnb Teknik Analiz Ve Yorum

BNB Teknik Analiz ve Yorum

Cardano fiyat analizi ardından BNB coin için de teknik bir inceleme yaptık. BNB tarafında sular durulacak gibi görünse de şu anda coin fiyatında önemli ivmeler meydana gelmekte. ABD Adalet Bakanlığı ve MGD’nin kara para aklama ile vergi konularına ilişkin Binance’e soruşturma açmasıyla BNB’de sert bir düşüş meydana geldi. Bu haberin ardından %7 civarında bir düşüş yaşadı.

Bu düşüşle beraber BNB, 560 dolar seviyelerindeki desteğin altına bir iğne atmış olsa da yaşadığı kayıpların çoğunu geri almayı başarabildi. Trend desteğinin kırılmasının ardından retest aşamasının henüz tamamlanmaması, BNB fiyat analizi için de suların hala durulmadığı yönünde ciddi sinyaller veriyor.

Trend içerisine tekrar dönüşü halinde ise 697 – 769 dolar seviyelerinde dirençleri ile karşılaşabilir. Eğer düşüş devam ederse 560 dolar seviyesin inmesi ya da iğne atması durumunda ise 512 ve 453 dolar seviyelerindeki desteklere kadar geri çekilebilir.

Not: Yukarıda yer alan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcıların, kendi araştırmaları doğrultusunda yatırımda bulunması gerekir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu