GenelBitcoin

Kripto Para Kanunları Yolda, Çin’den Yeni Açıklamalar Var!

0
(0)

Çin hükümetinin aldığı yeni kararlara göre, kripto paralar artık denetlenmeye ve yeni kripto para kanunları ışığında takip edilmeye başlandı. Özellikle son birkaç aydır Çin kaynaklı haberlerin, kripto para piyasasına olumsuz etkilerine hepimiz şahit olduk. Çin hükümeti aldığı kararlarla birçok Bitcoin madencilik şirketini kapatmış ve Çin merkez bankası, kripto paralar hakkında sert açıklamalarda bulunmuştu.

Çin Bitcoin açıklaması ve diğer olumsuz haberler, bir süre piyasanın negatif yönde seyretmesine neden oldu. Son olarak Çin Hükümetinden bu tarz baskıların artık “son” olduğuna dair açıklamalar geldi. Detaylar haberimizde…

Kripto Para İşletmelerine Yeni Düzenleme Yolda

Çin basınından gelen bilgilere göre hükümet bir bilgilendirme makalesi yayınladı. Makalede yer alan bilgiler; büyük veri şirketleri, görev gücü tarafından birtakım denetimler ile karşı karşıya kalacak. Üstelik ilgili madencilik firmalarının Bitcoin ve diğer kripto varlıkların madencilik faaliyetlerinin ortadan kaldırılmasına ilişkin bir taahhüt mektubu imzalamaları gerekecek.

Kripto Para İşletmelerine Yeni Düzenleme Yolda

Madencilik şirketleri, aynı zamanda Bitcoin madenciliği ve ticareti gibi kripto para birimleriyle alakalı herhangi bir faaliyette bulunmadıklarına dair de taahhütte bulunacak. Yeni alınan bu kararlar; Kansu Enerji Denetim Ofisi, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Departmanı ve Geliştirme ve Reform Komisyonu ile ortak bir çalışma ışığında düzenleniyor.

Elektrik Şirketleri Madencilere Tepkili

Çin, kripto para haberleri ile gündemden düşmüyor. Yaz boyunca; madencilik faaliyetlerinde harcanan elektriğe dikkat çeken hükümetin yanı sıra, elektrik şirketleri de madencilere tepki gösteriyor.

Elektrik Şirketleri Madencilere Tepkili

Çin Elektrik Şirketi, kripto paraların sürdürülemez doğasına dikkat çekiyor. Diğer sorunların yanı sıra en büyük dezavantajlarının elektrik ve enerji tüketimi olduğuna vurgu yapıyor. Bunlara ek olarak, finansal denetimden kaçınılmasını ve yasal kesinlik eksikliğinin bulduğuna dikkat çekiyorlar.

Çin Kripto Yasağı Ne Zaman Bitiyor?

Çin Merkez Bankası artık rutin denetimlere geçtiğini bildirdi. Genel olarak amacına ulaştığını vurgulayan banka, son faaliyetlerinin artık bir son olarak nitelendirilebileceği belirtildi. Ayrıca finansal raporda da bu durum doğrulandı.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu