AltcoinAnaliz

SOL Coin Yorum- Fiyat Artışı Beklentisi Gündemde!

4
(5)

SOL Coin yorum ve fiyat tahminlerini gündeme sunan anonim ve uzman analistler, SOL Coin’in gelecekte değer kazanımı gerçekleştirebileceği yönünde görüş sundular. NFT piyasasına ve DEFİ ekosistemine ilgi duyan yatırımcılara hitap etmeyi başaran SOL Coin’in, 2022’de daha fazla alım talebini karşılayabileceği işaret ediliyor. “Peki, bu görüş neden ortaya çıktı ve analistlerin fiyat tahminleri ne yönde?” sorularına yanıt getirebilecek bilgileri gelin hep birlikte inceleyelim.

Solana (SOL) Coin Geleceği Parlak mı?

Solana (Sol) Coin Geleceği Parlak Mı

Solana (SOL) Coin geleceği parlak görülen kripto para birimleri arasında yer alıyor. Çünkü analistlere göre yatırımcıların ihtiyaç duyduğu temel iki avantajı sunabiliyor. Bunlardan ilki belirli platformlar üzerinden işlem ücretsiz kripto para stake edebilmek, ikincisi ise hızlı takas ve transfer gerçekleştirebilmek. Hız ve işlem ücretsiz farm, staking imkanlarının, SOL Coin alım taleplerini yükseltebilecek faktörler arasında yer aldıkları belirtiliyor.

SOL Coin sahipleri, Solana ağı üzerinde tasarlanan DEX’lerde diğer bir ifadeyle Serum benzeri merkeziyetsiz kripto para borsalarında, işlem masrafına katlanmadan farm ve staking yapabilirler. Bu çarpıcı avantaj özellikle geniş hacimli pasif gelir elde etmek isteyen kurumsal yatırımcı kitlesinin dikkatini çekiyor. Yatırımcılar, Ethereum ağında karşılaştıkları işlem ücretleri ile karşılaşmadan işlem yapabilmek adına SOL Coin’i değerlendirmeye alıyorlar. Talep artışını ve arz azalışını tetikleyebilecek fırsatların, gelecekteki fiyat artışları için bir kaldıraç görevi görebileceği işaret ediliyor.

SOL Coin Fiyat Tahminleri Ne Yönde?

2022 senesinde SOL Coin fiyat ilerleyişini izleyen uzman analistler, geleceğe yönelik fiyat tahminlerini gündeme sunmaya başladır. Popüler analistler arasında yer alan Jay Freed’in 2022 yılına yönelik SOL Coin fiyat tahmini ise oldukça dikkat çekici. Uzman analistin tahminine göre, SOL Coin gelecekte 1.336 dolar seviyesine kadar hareket edebilir. Bu tepe fiyatın görülebilmesi için ise ilk adımda, 164 dolarlık kritik seviyenin aşılması gerektiği belirtildi. Kritik direncin aşılması halinde 200 dolarlık alana hareket başlayabileceği gibi 2022 sonuna yönelik 1.336 dolarlık tahminin gerçekleşmesine yönelik umutlar kuvvetlenebilir.

SOL Coin yorum ve görüşlerini paylaşan analistler, kripto paranın hem günlük hem de haftalık grafiklerde yükseliş eğilimi içinde olduğu tarihlerin, piyasaya çıkış döneminden bugüne daha fazla ön planda olduğunu belirttiler. SOL Coin’in geçen yılın Temmuz ortası ile 8 Eylül tarihi arasında %713 oranında değer kazanımı yaptığını işaret ettiler. Grafiğin aynı dönemde yükseliş bayrağı oluşturduğunu gözden kaçırmayan analistler, tarihi bazdaki istikrarlı artışların SOL Coin’e olan güveni yükselttiğini savunuyorlar. Daha fazla güven, istikrarlı artan grafikler, yatırımcılardan gelebilecek yeni alım taleplerinin ve gelecek fiyat artışlarının da bir nevi habercisi olan faktörler.

Sol Coin Fiyat Tahminleri Ne Yönde

SOL Coin için CoinMarketCap tarafından paylaşılan veriler 3.01.2022 tarihinde (yazının kaleme alındığı dakikalarda) incelendiğinde tarihinin en yüksek fiyat değeri 260.06 dolar olarak görüntüleniyor. Tüm zamanların en düşük fiyatı ise 2020’nin 11 Mayısında 0.5052 dolar olarak tabloya gelmiştir. Bu seviyelerin kripto para piyasası volatilitesine, SOL Coin’in arz miktarındaki artış veya azalışa bağlı olarak değiştiği bilinmeli ve yatırım öncesinde mutlaka anlık fiyat takibi yapılmalıdır.

Yükselişi Destekleyebilecek Solana (SOL) Coin Özellikleri

Kripto para piyasasında fiyat artışına yönelik yorumlara konu olan varlıkların genellikle dikkat çekici teknolojiye, avantajlara, yenilikçi bir proje mantığına sahip oldukları görülür. SOL Coin özellikleri de yatırımcılara hitap eden yanları ile kripto paranın gelecekte başarılı olması için uygun zemini oluşturuyor.

SOL Coin, Coinbase Exchange, Binance, FTX, CuCoin ve diğer işlem hacmi en geniş, güvenilir kripto para borsası platformlarından satın alınabiliyor. Bu yüzden yatırımcılar SOL Coin’e geniş ağdan erişim sağlayabilme, akıllı sözleşme güveniyle işlem yapabilme avantajı kazanıyorlar.

SOL Coin aynı zamanda DEFİ ekosistemine dair merkeziyetsiz finansal işlemleri gerçekleştirirken kullanılabiliyor. SOL Coin staking’e uyumlu kripto para cüzdanına sahip olan yatırıcılar, cüzdan içinde staking hesabını rahatlıkla açabiliyorlar. Ardından kendilerine bir masternode seçerek, diledikleri adette SOL Coin’i cüzdanda kilitleyebilir ve vade seçimine bağlı olarak yeni coin ödülleri kazanabilirler. Alım-satım harici bir sistem üzerinden vade kapsamında coin getirisi elde edebilme şansı, SOL Coin’e olan ilgiyi yükseltiyor.

SOL Coin Geleceğine Pozitif Etki Sağlayan Teknolojiler

Sol Coin Geleceğine Pozitif Etki Sağlayan Teknolojiler

Sol Coin aynı zamanda kripto para dünyasına yeni teknolojileri kazandırması açısından ilgi görüyor. Öne çıkan teknoloji modelleri ise; Proof of History: Geçmiş kanıtı, Turbin Blockchain yayın platformu, ardışık düzende işlem işleme birimleri,Blockchain geçmişini depolayabilen Arşivleyici, Solana’nın akıllı paralele kontratları (Seallevel), Hesaplara dair veritabanı (Cloudbreak) şeklinde sıralanıyor.

Uzman Analist Solana (SOL) Coin Geleceğini Yorumladı

Uzman analistler arasında yer alan bir diğer isim Keith Noonan, 2022’de öne çıkacak altcoinler içerisinde SOL Coin’in bulunduğunu belirtti. Uzman analistten SOL Coin yorumu gelmesi, SOL Coin’i bir kez daha gündem listelerinin üst sıralarına taşıyor. SOL Coin’in 2021 senesinde %10 binden fazla artış yaptığına dikkat çeken uzman analist, 2022 yılında paralel başarının görülebileceğini düşünüyor.

Solana ağının Ethereum ağı gibi akıllı sözleşmeleri kullanmaya, değiştirilemez NFT üretimine ve pazarına dahil olmaya, DEFİ işlemlerinden yararlanmaya imkan sunduğunu biliyoruz. Keith Noonan ve aynı görüşü paylaşan diğer analistler de tamda bu imkanları gündemlerine aldılar ve yatırımcı alım taleplerinin genişleyebileceğine dikkat çektiler. Farklı analistlerce sunulan SOL Coin yorum ve fiyat tahminleri, 2022 sonunda 250 dolar üzeri fiyat beklentilerinin olduğunu ortaya çıkarıyor. Tüm bunlara ek olarak Solana ağında Ethereum ağından daha hızlı işlem yapma avantajı bulunması ise onun Ethereum ile karşılaştırılmasına ve popülerliğinin yükselmesine imkan sağlıyor.

 

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 4 / 5. Oy sayısı: 5

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu