AltcoinAnalizBlockchainCoinKolay Özel

Blockfi Nedir, Nasıl Kazanç Sağlanır?

0
(0)

BlockFi, 2017 yılında Zac Prince ve Flori Marquez ortaklığı ile kurulmuş New York güven şirketidir. ABD ve federal devletlerce denetlenmekte olan firma yasaldır. Kısaca nedir? Sorusunun cevabı aslında Kripto paralar için hazırlanmış faiz ve yatırım amaçlı kredi çekmek için kurulmuş olan bir güven şirketidir. Aslında tamamen ödünç verme sistemi ile para kazandırır yatırımcısına.

Menkul kıymetleri satın alarak sistemde faiz yaratır. Bu sayede hem yatırımcısına para kazandırır hem sistem içi gelirini koruma altında tutar. Çok basit bir şekilde sisteme üye olabilir, hesabınızı ise istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bulunan fonlarınızı başka bir hesaba aktarmanız da söz konusu olabilir. Ancak açılan hesaba 60 günlük bir sürede hiç para akışı sağlamazsanız hesabınız otomatik bloke edilir.

BlockFi de Nasıl Faiz Kazanılır?

Blockfi De Nasıl Faiz Kazanılır

Gelecekte halka açık bir şirket olarak hizmet sunmayı planlayan firma, Kripto param yerinde durmasın, durdukça bana para kazandırsın diyenler için en güvenli sayılan firmalar arasında birinci sırada yer almaktadır. Yatırımcılarına uzun sürede bir servet vaat etmektedir. Peki, BlockFi faiz oranı nasıldır?

Sistem size Kripto paralarınızı kendi bünyelerine aktarmanız durumunda, %3,6 ile %8,6 oranında faiz imkânı tanımaktadır. Böylece yatırımcı her ayın başında aylık faizini alır. BlockFi şirketinin, sektörün en güvenli faiz ve kredi şirketi olarak anılmasının en büyük sebebi yatırımcılarına sunduğu hizmetlerdir. Bu hizmetler sırasıyla şunlardır;

  • Kurumsal hizmet sunar.
  • Aylık faiz kazanma şansınız olur.
  • Duyarlı bir müşteri desteği sağlar.
  • Aon gibi büyük bir firma tarafından fonlarınız sigortalanır.
  • Aylık beyanlar ile fonlarınızı, kazandığınız faizleri ve kazanabilme ihtimali olduğunuz faiz tablolarını rapor halinde size sunarak kazanç elde etmenizi sağlar.
  • Kripto ile güvene aldığı düşük maliyetli USD kredileri sunar.
  • USD havale kullanarak Stabilcoin satın alma hakkı tanır.
  • VISA ile yaptığı, BlockFi kredi kartı anlaşması ile harcarken kazanabilmenizi sağlar.

Aslında firmanın kuruluş amacı tamamen Kripto krediler sunabilmek adına dizayn edilmiştir. Şirket CEO ‘ sunun yaptığı açıklamaya göre yatırımcılarına şubat ayında toplam 35 milyon $ faiz ödemişler. Dijital varlıklar ve para birimleri çoğaldıkça dijital kredi ve faiz şirketleri de son 1 yılda fazlaca müşteriye ulaşmış hem şirketler kazanmış hem de yatırımcılar kazanmıştır.

Türkiye’de BlockFi Kullanımı

Türkiyede Blockfi Kullanımı

Dünyanın yaşadığı ekonomik küresel buhran ile insanlar Kripto paralar ile ek gelir kazanmaya çalışmaktadır. Faiz oranından yararlanabilmek için Türkiye hariç ülkelerde minimum ya da maksimum para değeri yoktur. Ama Türkiye’de minimum seviyede bu durum 10 dolar bazında işlemekte ve sadece banka üzerinden para gönderim ile işlem yapabilmektesiniz.

BlockFi Kredi Kartı Özellikleri

Blockfi Kredi Kartı Özellikleri

BlockFi, VISA ile gerçekleştirdiği anlaşma sayesinde Kripto destekli kredi kartı çıkarıyor. Kredi kartının en büyük özelliği harcarken size sanal para ve havayolu milleri kazandırması olarak gözüküyor. Bu kredi kartının piyasaya sürüleceğinin haberi ile kredi kartı harcamalarında %1,5 BTC kazandıracağını duyan yatırımcıların mutlu oldukları görülüyor.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu