CoinKolay Özel

BtcTurk İle İlgili İddialar Büyüyor: BtcTurk Kurucu Ortağı Olaya Açıklık Getirdi, Veriler Kaldırıldı

0
(0)

Türkiye’deki kripto para borsaları arasında üst sıralarda yer alan BtcTurk, oldukça tatsız iddialar ile gündemde. BtcTurk’e ait binlerce kullanıcısına ait bilgilerin sızdırıldığı iddiası, son günlerde gündemi meşgul etse de dev kripto para borsasının kullanıcıları tatmin edecek açıklamalar yapamadığı iddia ediliyor.

BtcTurk Kripto Para Borsası İle Alakalı Kaygılar Dinmiyor

Genel ulaşıma sarih bir hacker forumunda BtcTurk’e ait kullanıcıların bilgilerinin ele geçirildiğinin ve bunların satılacağının belirtildiği gönderinin paylaşılması, her şeyin fitilini ateşledi. BtcTurk ilk yaptığı açıklamada rastgele bir bilgi sızıntısı olmadığını belirtse de iddialar her geçen gün daha da arkasıydı.

Hackerın 16 Mayıs tarihine dikkat toplayıp bu tarihe kadar ödeme yapılmazsa bilgileri 50’şer, 500’er ve 5000’er olacak biçimde paylaşacağını belirttiği de görülmüştü. Nitekim 16 Mayıs tarihi geldiğinde gerçekten de 50 kullanıcıya ait olduğu iddia edilen bilgiler paylaşıldı.
Tufan Poyraz tarafından da dile getirilen bu iddianın devamında 500, 5.000 ve 500.000 bireyin bilgisinin paylaşılacağı vurgulanmıştı.

Bu vahim iddialarla alakalı olduğu düşünülen bir ses kaydı ise gidişatı değiştirdi. Mert Susur’un eriştiği bir podcast yayınına ait ses kaydının arttaki birey, BtcTurk borsasının kurucu ortağı Kerem Tibuk olarak görülüyor. Tibuk’un ses kaydında eskiki senelerde bir “hadise” yaşadıklarını ve bunu kendi anaparaları ile çözdüklerini belirtmesi ise dikkat toplamakta.

Mert Susur bunun hakkında açıklama arzında bulundu ve kurucu Tibuk, vakaya sarihlik getirdi. Tibuk, bunun bir BtcTurk çalışanının başka bir çalışanın parolasını çalıp hesaplara TL ilave etmesi vakayı ile alakalı olduğunu belirtti. Mevzubahisi hadisenin şu an gündemde olan ile ilgisiz olduğunu ima eden Tibuk, vaziyete sarihlik getirdi.

Ancak garip bir biçimde bütün de Tibuk’un açıklamasından sonra bilgilerin paylaşıldığı hacker forumundaki gönderi silindi.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu