Genel

Cardano Son Dakika: Alonzo Testnet’inde Eşzamanlılık Sorunu

0
(0)

Cardano son dakika haberleri ile gündemden düşmüyor. Yatırımcıların merakla beklediği Alonzo Testnet, beklentileri karşılayamadı. Birçok kripto severden, Cardano platformuna eleştiri yapılmaya başladı. Eleştirilerin nedeni olarak ise, test ağında meydana gelen eşzamanlılık sorunu ortaya atıldı.

Cardano Beklentileri Karşılayamadı mı?

Birçok kesim, Alonzo güncellemesi ve Cardano haberleri konularını sıkı takip ediyordu. Neredeyse çoğu yatırımcı, bahsi geçen güncellemenin, kripto parayı çok daha ileri seviyelere taşıyabileceğinden emindi. Ancak söylenenlere göre, Alonzo güncellemesinde eşzamanlılık sorunu oluşması sebebiyle, birçok yatırımcı hayal kırıklığına uğradı ve Cardano’yu eleştiri yağmuruna tuttu.

Cardano ekibi eleştirilere kısa süre önce cevap verdi. Akıllı sözleşmenin yürürlüğe koyulmasının ardından, Cardano Alonzo güncellemesi ise 12 Eylül’de uygulanması planlanıyor. Birkaç gün önce testnet’te meydana gelen problemden sonra yatırımcıların kafası bir hayli karışmış durumda.

Cardano Beklentileri Karşılayamadı Mı

Öte yandan, eş zamanlılık sorunları, genellikle birçok ağ katılımcısının aynı anda protokollerle etkileşime geçmesi sonucu ortaya çıkabiliyor, denildi. Ekip tarafından yapılan açıklamada; eşzamanlılık sorununa gelen eleştirilerin, projeye bir önyargı oluşturduğunu ve dürüst olmayan şekilde nitelendirilmesine yol açtığını vurguladı. Cardano kurucusuna göre, merkezi olmayan ölçeklenebilir dağıtılmış bir sistem oluşturmak günümüzde zaten oldukça zor. Hoskinson ayrıca bu sorunun önlenebilir olduğunu da vurguladı.

“Eşzamanlılık Sorunu Cardano İçin Bir Ölüm Değil”

“Eş zamanlılık sorunu” ADA coin haberleri ile gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz günlerde Cardano tabanlı bir DEX olan SundaeSwap Labs, yayınladığı bir blog gönderisinde Cardano hakkında bazı yanlış anlaşılmalara değindi. Blog yazısına göre, blok başına işlem yapmak mümkün olacaktı.

Eszamanlilik Sorunu Cardano Icin Bir Olum Degil

SundaeSwap, ayrıca merkezileştirmenin sorunu çözme yollarından biri olacağının altını çizdi. Aynı zamanda testnet’te meydana gelen sorunun, Cardano’yu ölüme sürükleyecek derecede ciddi bir problem olmadığını da belirtti.

 

Cardano Fiyat Analizi: ADA 3 Dolar Bandını Kırdı! 0 (0)

Cardano Coin Uzun Vadede Ne Olur? Cardano Geleceği 0 (0)

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu