Genel

Donald Trump Kripto Paralar Hakkında Sert Konuştu!

0
(0)

Donald Trump, kripto paralar hakkında sert konuştu. Eski ABD Başkanı Trump, kripto para birimlerine hayran biri değil. Hayranı olmadığını birçok platformda defalarca kez dil getiren eski başkan, kripto paralara “scam” dedi. Ünlü başkan, Fox Business ile yaptığı söyleşide dijital varlıklar hakkında sert konuşmalarda bulundu.

Röportaj süresince ünlü başkan, sunucuya, kripto paralar hakkında onları desteklemediğine ilişkin açıklamalar yaptı. Dijital varlıkların bir balon olduğunu ve gereğinden fazla abartıldığını aktardı. Bu sözlerine ilaveten benzer şekilde kripto paralara olan güvensizliğini de dile getirdi.

Donald Trump: Bitcoin Dünya Birimi Olmaya Uygun Değil…

Donald Trump Bitcoin Dünya Birimi Olmaya Uygun Değil

Donald Trump kripto para varlıklarına ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Birçoğumuz, gerek önceki söylemlerden gerekse eski başkanın tavrından, Trump’ın kripto paraları sevmediğini biliyoruz. O da zaten birçok platformda bunu belirtmekten geri çekinmiyor. Son olarak katıldığı programda kripto paralara değinen Trump, bir kez daha dijital varlıkların olumsuzluklarını anlatmaktan geri durmadı.

Trump, kripto varlıkların bir balon olduğunu aktardı. Sözlerine ek olarak şu ifadeleri kullandı: Amerika Birleşik Devletleri’nin para birimini seviyorum. Kripto paralara yatırım yapmak gerçekleşmeyi bekleyen bir felaketin önünde durmaktan farkı yok.”

Bunlara ek olarak kripto varlıkların ABD birimine arar verdiğini ve bu yüzden kendi para birimlerine yatırım yapılması gerektiğinin altını çizdi. Kripto varlıkların, ABD Doları karşısında bir tehdit olduğunu da açıkça vurgulamış oldu.

Bitcoin ABD Dolarının Yerini Alabilir mi?

Bitcoin Abd Dolarının Yerini Alabilir Mi

Eski başkan Trump, geçtiğimiz Haziran ayında Bitcoin’i bir dolandırıcılık olarak nitelendirmişti. Öte yandan BTC’nin dolara açıkça zarar verdiğini de aktarmıştı. Bunlara ek olarak ünlü eski başkan sözlerine şunları eklemişti:

“Bu dünyanın para birimi dolar olmalı. Bitcoin dünya para birimi olmak için uygun değil. Kripto paraların yüksek düzeyde düzenlemeleri gerektiğini düşünmekteyim. Kripto paralar, doların avantajını ve doların önemini ortadan kaldırıyor.” Sözlerini kullanmıştı.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu