GenelBitcoin

IMF Açıklamalarına Karşı Bitcoin Fiyatı Gücünü Koruyor!

0
(0)

Bilindiği üzere Bitcoin fiyatı büyük kuruluşların ve önemli iş adamlarının olumsuz yorumlarından bir hayli etkileniyor. Geçtiğimiz günlerde Uluslararası Para Fonu (IMF) yaptığı son açıklamasında, Bitcoin (BTC) gibi sanal varlıkların riskine değindi. IMF, kripto paraların riskli olduğunu ve her zaman da böyle olabileceğini açıkladı.

Kripto paraların geçmişine baktığımızda, bu tarz açıklamaların hemen hemen her zaman kripto para fiyatlarını düşürdüğü gözlemlenmiştir. IMF’nin bu açıklamalarda bulunması, yatırımcılar için bir paniğe neden oldu. Ancak Bitcoin, beklenenin aksine büyük bir düşüş göstermedi. Bu açıklamalardan sonra Bitcoin fiyatı ne olur, uzmanlar yorumladı.

IMF Kripto Paraların Riskli Olduğunu Belirtiyor

Uluslararası Para Fonu (IMF), Cumartesi günü resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, kripto paraların özel olarak piyasaya sürüldüğünü ve birtakım riskler içerdiğini belirtti. Ayrıca yasal varlıklar olarak kullanılmasını da yanlış bulduklarını açıkladı.

Imf Kripto Paraların Riskli Olduğunu Belirtiyor

Bu konuyla ilgili olarak yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi: “Bitcoin gibi özel olarak piyasaya sürülen kripto varlıklar önemli riskleri de beraberinde getirir. Bunları ulusal bir para birimine eşdeğer kılmak, tavsiye edilmeyen bir durumdur.”

IMF’nin bu tutumuyla beraber lider kripto para Bitcoin’in seyrinin ne yönde olacağı merak konusu oldu. Bitcoin bugün (30.08.2021) 47.924 dolardan fiyatlanıyor. Yapılan açıklamalar Cumartesi gününde gelmişti, ancak BTC fiyatı Pazar günü tekrar 49.500 $ bandını zorladı. Lider kripto paranın bu açıklamalardan etkilenmediği dikkat çekti.

Bitcoin Fiyatı Olumsuz Haberlerden Etkilenmedi

Bitcoin Fiyatı Olumsuz Haberlerden Etkilenmedi

Olumsuz gelen Bitcoin haberleri, zaman zaman BTC fiyatını aşağı yönlü seyrine sebep oluyor. Ancak lider kripto para, bu açıklamalardan fazla etkilenmemişe benziyor. Özellikle geçen senelerde BTC fiyatı bu tarz açıklamalardan sonra ciddi çöküşler yaşıyordu. Açıklamanın yapıldığı gün BTC fiyatı bir miktar artınca da birçok yatırımcı derin bir nefes aldı.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu