AltcoinNasılNedir

Enjin Coin (ENJ) Yok Satıyor!

5
(1)

Enjin Coin(ENJ)

Enjin Coin(ENJ) belki de en çok video oyunu oynamayı seven kullanıcıları ilgilendiriyor. Özellikleri, tasarımı ve avantajları ile işte Enjin Coin…

Video oyun geliştirici bir firmanın tasarımını ve gelişimini üstlendiği bu coin projesi oldukça popüler bir token. Bunun bir nedeni de bu projenin direkt çevrimiçi oyunlarla bağlantılı olması. Yani bu proje oyunların işleyişi ve yatırımı açısından da önem arz ediyor. Diğer bir deyişle kullanıcıların ve oyunseverlerin platformlarda ihtiyaç duyduğu nesnelerin ve paranın kaynağı denebilir. Dolayısıyla oyuncuların yakından tanıdığı bu token projesini birlikte inceleyelim.

Enjin Coin (ENJ) Nedir?

Enjin Coin (Enj) Nedir

Enjin Coin (ENJ) video oyunları üzerinde on yılı aşkın bir tecrübeye sahip Enjin Şirketi tarafından geliştirilen bir token projesidir. Bu proje doğrultusunda oluşturulan platformda kullanıcılar oyun içerisindeki öğeleri token haline getirebilmektedir. Ethereum tabanı üzerine geliştirilen bu proje Enjin Network ağının bir ürünü olarak tanınmaktadır.

Oluşturulan bu oyun platformunda kullanıcılar, birbirleri ile iletişim kurabiliyor, klanlar oluşturulabiliyor ve kurulan pazarlarda eşya alım satımı yapabiliyor. Enjin Coin bu tarz faaliyetlerin hızlı, güvenilir ve kazançlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için kurulmuş bir sanal ortamdır.

Platform içerisindeki işlemler için ENJ birimi kullanılmaktadır. ERC-20 standartlarına uygun biçimde üretilen bu token platformdaki eşyaların fiziki dünyadaki eşyalarla eş değerde satılmasını mümkün kılıyor. Peki Enjin kullanıcılarına ne vadediyor?

Enjin, kullanıcıların sahip olduğu sanal varlıklar için gereken desteği sunmak amacıyla kurulmuştur. NFT gibi değerlerin desteklenmesi sayesinde  kullanıcılar ve şirketler tokenlar üzerinden gerçekleştirdikleri işlemlerle kazanç elde ediyorlar. Enjin hakkında merak edilen birkaç soruyu sizin için cevapladık.

Enjin’de Madencilik Yapılıyor Mu?

Madencilik kripto borsasındaki projelerde kazanç sağlayan bir özelliktir. Madencilik, kimi projelerde kullanılsa da bazı projeler madencilik yapılması için izin vermiyor. Madenciliğin kullanıcılara ekstra kazanç sağlaması ise bir projeyi avantajlı ve kazançlı gösteren özelliklerden bir tanesi olarak görülüyor. Peki bu proje madencilik üzerine ne düşünüyor?

ERC-115 standartlarına uygun biçimde tasarımı ve üretimi yapılan ENJ değerleri madenciliği desteklemiyor. Ancak kullanıcılar platform içerisinde kripto paranın kullanıldığı platformlar için ASIC cihazlarına gereksinim duymadan ürünler üretip bu ürünleri satabiliyor. Bu şekilde fazladan ENJ değeri sahibi olabiliyorlar.

Enjin Kurucusu Kimdir?

ENJ Vitek Radomski tarafından tasarlanmıştır. Ayrıca bu token projesi 2009 yılında kurulmuş olan Enjin Şirketi tarafından desteklenmektedir. Radomski ERC-115 standartlarının üretilmesinde ve geliştirilmesinde büyük öneme sahip bir isimdir.

Kaç Adet ENJ Değeri Var?

Piyasaya sürülen her token projesi belirli bir arz miktarında tanıtılmakta ve işlem görmektedir. Borsalarda yapılan ayarlamalar sayesinde de her kullanıcının maksimum arz edebileceği coin miktarı belirlenmiştir. Toplam arzı 1.000.000.000 olan ENJ’in piyasadaki dolaşım arzı 934.340.659’dur.

ENJ Nereden Satın Alınır?

Enj Nereden Satın Alınır

Bir kripto para projesinin güvenilir olup olmadığını listelendiği borsalardan da anlayabilirsiniz. Güvenilir bir borsa listesinde yer alan bir token projesi güvenlik önlemlerini geçmiştir. Ancak yine de grafiği ve geleceği hakkında bilgiye bu şekilde ulaşılmayacağını hatırlatalım. Peki ENJ hangi borsalarda var?

 • Binance
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • io
 • Balancer
 • BTCTurk
 • Paribu
 • Bithumb
 • AAX
 • Uniswap
 • Bancor Network
 • Kraken
 • P2PB2B
 • FTX
 • Deepcoin
 • Dcoin
 • Upbit
 • Coinbase Exchange
 • Biconomy Exchange

Ayrıca bu borsalarda yerini alan token projesi dolar, Euro gibi para birimleri ile BTC, Ether gibi kripto para birimleri üzerinden de işlem için uygun. Ayrıca USDT ve USDC sabit paraları kullanılarak da alım satım işlemleri yapılabiliyor.

Enjin Coin Yorum

Enjin Coin Yorum

Ethereum Blockcahain üzerinde üretimi yapılan Enjin Coin ERC-20 standartlarına uygun biçimde geliştirilmiştir. Enjin Şirketi 2009 yılında video oyunları üzerine hizmet veren bir firmadır. Şirketin kurucuları Maxim Blagov ve Witek Radomski’dir. Radomski’nin geliştirdiği ENJ 2019 yılında ise borsada yerini aldı.

Projenin içerisinde geliştirilen güvenlik sözleşmeleri de üretim ve tasarım sürecinde gerekli denemelerden geçmiştir. Dolayısıyla en iyi halleri ile platformun içerisinde yer almaktadır. Böylelikle coin projesinin güvenilir ve kaliteli bir biçimde işlem görülmesi sağlanıyor.

Enjin Coin 25 Kasım 2021 tarihinde en yüksek değeri olan 4.82 $ değerine ulamıştır. Şu an ise 2.80 $ değerindeki Enjin coin listelerde yerini koruyor.

Enjin Coin Gelecekte Ne Olur?

Kripto projesi olarak direkt oyunlarla bağlantılı olması bu projeyi üst sıralara taşıyor. Çevrimiçi oyunlarda direkt para yatırma özelliği her zaman kullanılamıyor. Dolayısıyla siz de oyun üzerinden Enjin Coin yüklemesi yaparak nesneyi alabilirsiniz. Dolayısıyla oyun sektörü devam ettikçe bu kripto para birimine duyulan ihtiyaç da azalacak gibi durmuyor.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu