AltcoinNasılNedir

Firo Coin En Yüksek Güvenlik Protokolünü Vadediyor

0
(0)

Firo Coin

Firo Coin belki de piyasa içindeki en çalkantılı kripto para projesi olabilir. Nedenini merak ediyor musunuz?

Zcoin olarak 2016 yılında piyasaya sunulmuş bir kripto para birimidir. Ancak 2017 yılında yapılan kötü niyetli dijital saldırı bu projeyi olumsuz etkilemiştir. Ancak 2018 yılına gelindiğinde bu saldırıların nedeni ve yol açan kodlamalar bulunmuştur. İlerleyen yıllarda bu sorunların ve diğer eksikliklerin giderilmesiyle tarihler 2020 yılının Ekim ayını gösterdiğinde Firo Coin hayata geçirildi.

Firo Coin Nedir?

Firo Coin Nedir

Firo Token kripto piyasası içindeki kullanıcılara esneklik ve gizlilik açısından avantajlar sunan bir kripto para birimidir. Kullandığı özel şifreleme sistemi ile kullanıcı mahremiyetini ön plana koyan bu proje kullanıcıları için her şeyi düşünüyor. Ayrıca kullanıcılar sahip oldukları kripto para birimleri üzerinde tam hakimiyete de sahip oluyorlar.

Eski adıyla Zcoin olarak bilinen Firo Coin Zerocoin protokolünü kullanan ilk kripto para projesidir. Bilgi kanıtı kullanmıyor ve aynı zamanda yatırımcıların gizliliğe ihtiyaç duyduğunu düşünüyor. Yatırımcılar geliştirilen bu proje içerisinde yönetime de katılarak katkı sağlıyor. Ayrıca sistem harici bir işleme de gerek duymaksızın işlemleri gerçekleştiriyor.

Sahip olduğu sistem ile Firo Coin piyasadaki işlemlerin IP’lerini gizliyor ve kullanıcılarına özel bir alan sunuyor. Ayrıca kripto para madenciliğini de teşvik eden bir sistem yapısına sahip olması bu projeye olan ilgiyi canlı tutuyor. Sistem içinde madenciliğin teşvik edilmesi bu işlemlere %51 oranında ek güvenlik de sağlıyor.

Bunların yanında sistem içinde hızlı doğrulama özelliği ve hafızayı zorlaştırma gibi nitelikleri de sahip olduğu ayrıcalıklar arasında yer alıyor. Ayrıca Firo Token üzerinden gerçekleştirilen yatırım işlemleri başkaları tarafından değiştirilemediği gibi geçmiş aramalarda da bulunmaz. Tüm bu özellikler yalnızca takas ve alım-satım işlemlerinde geçerliliğini koruyor.

Firo Token Avantajları Nelerdir?

Kripto piyasasında Firo Token gelişmiş bir gizlilik protokolüne sahip olarak diğer projeler arasından sıyrılıyor. Kullanıcılar tarafından belki de en  çok beğeni toplayan yönü bu olan proje kullanıcı sayısını belli bir orana yükseltmiştir.

Sahip olduğu özellikleri ve avantajları ile yüksek kullanıcı kitlesine sahip olması eş zamanlı olan diğer projeleri gölgede bırakmasına yetmiştir. Peki ama Firo Coin avantajları nelerdir?

 • Firo Token kendi yazılımına uygun bir kripto para cüzdanına sahiptir.
 • Kullanıcılara sunulan bu kripto para cüzdanının geçmiş işlemleri ve hareketleri yalnızca cüzdan sahibi tarafından görüntülenebiliyor.
 • Sistemedeki tüm işlemler gizlilik protokolü sayesinde arşivleniyor ve yüksek seviye güvenlik sağlanıyor.
 • Diğer sanal cüzdanla arasındaki para transferleri arasında herhangi bir kısıtlama bulunmuyor.
 • Yapılan kripto para madenciliği için ASIC cihazı kullanımı gereksinimi duyulmuyor. Böylelikle işlemler düşük enerji kullanımı ile gerçekleştiriliyor.
 • Küresel çapta bir işlem gücüne sahiptir. Dünyanın dört yanından Firo üzerinden işlemler gerçekleştiriliyor.
 • Firo Token sayesinde işlem masrafları oldukça asgari düzeyde tutuluyor.
 • Sahip olduğu Firo sistemi sayesinde yüksek hızda işlemler gerçekleştiriliyor. Dolayısıyla alım-satım ve takas işlemleri hızla yapılıyor.
 • Takas özelliği sayesinde farklı kripto para birimlerine ulaşılmasını da kolay bir hale getiriyor.
 • Coin yakma işlemi için de etkin bir seçeneklerden birisidir.
 • Piyasadaki fiyat dalgalanmalarındaki dengeyi oluşturmak için ekip 100.000 $ gibi bir coin rezervi ayırmıştır. Böylelikle anlık piyasa hareketlerine karşı projenin değer kaybetmemesi sağlanıyor.

Firo Coin Nasıl Satın Alınır?

Adından bahsettirmeyi başaran Firo yatırımcılarını memnun eden kripto para birimlerinden bir tanesidir. Dolayısıyla da Firo coin nereden satın alınır sorusu gündemde yer alıyor.

Firo şu borsalarda yer alıyor;

 • Binance
 • Huobi

Firo Yorum ve Geleceği

Firo Yorum Ve Geleceği

Firo coin yorum yapmaya müsait bir yapıdadır. Çünkü sahip olduğu altyapısı ve teknolojisi analist ve yorumcuların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Eş zamanlı piyasada yer aldığı token projelerine de kıyaslandığında daha stabil bir fiyata ve değere sahiptir. Böylelikle de yatırımcıları etkilemeyi başarmıştır.

Yüksek teknolojiye sahip olması ve yatırımcılarının mahremiyetine önem vermesi de Firo Coin geleceği hakkında olumlu yorumların yapılmasına ortam hazırlıyor. Analistler uzun ve orta vadede bu token projesinin değer kazanacağı yönünde yorumlar yapıyor.

Geleceği için olumlu düşünülen Firo Coin genel anlamada yükselen bir grafiğe sahiptir. Ancak bu token biriminin genel değeri BTC’de yaşanan dalgalanmaya bağlı durumdadır. Dolayısıyla yatırımcıların bu token projesine yatırım yapmadan önce gereken analizleri yapmaları tavsiye ediliyor. Ayrıca şu an güncel değerinin 69.52 TL olduğunu söylemekte yarar var.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu