AltcoinNasılNedir

MetaDex (MDEX Coin) Nedir, yorum ve Geleceği

5
(1)

MetaDex (MDEX Coin)

MetaDex (MDEX Coin) kripto para piyasası içine yenilikler sunmayı kendisine misyon edinmiş bir projedir. Dolayısıyla da sahip olduğu nitelikler bu duruma yöneliktir.

Ethereum ve Huobi Eco ağ alt yapısına sahip bir token projesidir. Çift zincirli bir yapıya sahip olması güvenliği arttırırken projenin değerini de artırmaktadır. Böylelikle de yatırımcıların dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır.

Kripto para madenciliğine de imkan sunan bu proje kullanıcıların odak noktasında yer almaya da başlıyor. Ancak kurlarda meydana gelen hızlı düşüşler bu projeyi de etkiledi. Bakalım önümüzdeki günlerde MDEX Coin nasıl bir grafiğe sahip olacak?

MetaDex (MDEX Coin) Nedir?

Metadex (Mdex Coin) Nedir

Kripto piyasası her geçen gün biraz daha genişleyen bir yapıya sahiptir. Bu piyasaya farklı işlem hacmine sahip olan borsalar destek olmaktadır. Ayrıca geliştirilen coin projeleri de bu sistemin yapı taşlarını oluşturuyor. MetaDex projesi de bunlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Son zamanlardan adını duymaya başladığımız MetaDex nedir?

MetaDex Ethereum ve Huobi Ekolojik sistemlerinde modellemesi yapılan merkezi olmayan bir protokoldür. Otomatik piyasaya geliştirici olarak çalışan borsa, HECO’nun düşük işlem ücretini yansıtırken aynı zamanda ETH sisteminin de likiditesinden faydalanıyor. Geliştirilen özellikleri UniSwap’ı maliyet ve hız açısından geride bırakmayı da başarıyor.

MetaDex ekosistemi sunduğu farklı özellikler ile de öne çıkıyor. Dual mining özelliği sayesinde kullanıcılara aynı anda farklı iki tokenın madenciliğinin yapılmasını sağlıyor. Dolayısıyla bu da kullanıcıların karlarını olumlu yönde etkileyen bir unsur oluyor.

Kullanıcıalrın hızlı ve düşük maliyetle işlem yapmasını amaçlayan MetaDex platformunun yerel tokenı olan MDEX Coin nedir?

MDEX Coin Huobi Eco Chain ve Ethereum üzerinde oluşturulan MetaDex Borsası’nın yerel token birimidir. Ekosistem içerisinde gerçekleştirilen işlemlerde bu token kullanılıyor. Ayrıca kullanıcılara tamamladıkları görev ve etkinlikler için ödül olarak da MDEX veriliyor. Platform içerisinde yönetişim tokenı olarak da bu kripto para birimi işleme dahil oluyor.

MDEX Coin Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Kripto para piyasası içerisinde yer alan projeler farklı borsa listelerinde yer alıyor. Bu borsalar projelerin bir nevi kalitesini ve güvenilirliğini etkiliyor diyebiliriz. Kullanıcılar, dikkatlerini çeken bir token projesi gördüklerinde öncelikle yer aldığı borsalara bakıyor. Dolasıyla MDEX Coin hangi borsada sorusu da merak edilen bir diğer konu oluyor.

MDEX Coin yeni bir token projesi olmasına rağmen geniş işlem hacmi olan borsalarda bile yer almayı başarmıştır. Bu durumda token projesi kendi değerini ve güvenilirliğini belirlemiş oluyor. MDEX’in listelerinde olduğu borsalar ise şu şekilde;

Peki bu borsalar üzerinden kripto para nasıl satın alınır? Bir kripto parayı satın almak için kayıt olunan borsa üzerinden işlemle ilerletiliyor. Ancak herhangi bir borsa üzerinde hesabınız yoksa öncelikli olarak bir hesap oluşturmanız gerekiyor.

Hesap oluşturmak için ilgili borsaya giriş yapmanız bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girmelisiniz. Ardından kimlik doğrulama aşamasını da başarı ile tamamladıktan sonra yalnızca hesaba para transfer etme işleminiz kalıyor. Hesaba para transferi yapıldıktan sonra satın alınmak istenen kripto para birimi bulunup ve MDEX Coin miktarı seçiliyor. Bu işlem sonucunda alım işlemi tamamlanıyor.

MDEX Coin Yorum ve Geleceği

Mdex Coin Yorum Ve Geleceği

MetaDex platformu 13 Aralık tarihinde piyasayla tanışmış yeni bir token projesidir. Sunduğu nitelikler de kullanıcıların hoşuna giden özellikler barındırıyor. Bu platform Huobi Eco io ve Ethereum ağlarının verimli ve öne çıkan yanlarını bünyesinde barındırıyor. Böylece çift zincirli bir ekosistem oluşturularak daha verimli bir işlem hacmi ortaya koyuluyor.

Huobi sayesinde işlem ücreti 0,001 $’dan az olurken Ethereum sayesinde ise işlemler üç saniye kadar kısa bir süre içinde gerçekleştiriliyor. İşlem hızının ve maliyetlerin bu denli önemli olduğu bir piyasa için bu faktörler oldukça önemli bir yere sahiptir.

MDEX Coin’in toplam arzı bir milyar adetken, %10’u proje geliştiricileri için rezerve edilmiş durumdadır. Şu an ise kripto para piyasası içinde toplamda 124 milyon adet coin bulunuyor. Aynı anda farklı tokenlar üzerinden madencilik yapılmasına da imkan tanıması oldukça yenilikçi bir tutum. Dolayısıyla MetaDex önümüzdeki süreç için oldukça iddialı görünen bir proje oluyor.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu