AltcoinBlockchainMetaverseNasılNedir

Star Atlas Coin (ATLAS) İle Yatırımlarınız Uzaya Çıkacak!

5
(1)

Star Atlas Coin (ATLAS)

Star Atlas Coin (ATLAS) uzay simülatörü olarak bizleri uzayın karanlık yönüne davet ediyor! Siz de bu maceraya katılmak ister misiniz?

Metaverse her geçen gün daha da genişleyen bir platform olarak bizleri şaşırtmaya ve kendisine hayran bırakmaya devam ediyor. Son projelerden birisi olan Star Atlas da bu projelerden bir diğeri oluyor. Günümüzde pay to earn olarak bilinen oyna kazan konseptli oyunlar oldukça popüler bir hale geliyor. Özellikle kripto dünyası ise bizlere bu oyun deneyimi sayesinde token kazanma imkanı da vermesiyle geleceğe yönelik yatırımlarımızı desteklemeye devam ediyor.

Star Atlas Coin (ATLAS) Nedir?

Star Atlas Nedir

Star Atlas token projesi metaverse platformunun son ürünlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Çoğu metaverse projesinden farklı olarak Star Atlas içerisinde bir senaryo bulundurmaktadır.

Play to Earn konseptine sahip olan bu token projesi, kullanıcıyı platformun içinde yaşatmaktadır. Sanal ortamda interaktif bir oyun olarak yenilik getiren bu proje eş zamanlı alanlarda oynanma imkanı sunuyor.

Bir strateji oyunu olan Star Atlas, NFT tokenları ile iş birliği içerisinde bir deneyim sunmaktadır. Yenilikçi bir oyun olması ise kullanıcılardan tam not almasına imkan sağlıyor. Bu oyun projesi bizleri 2620 yılına götürüyor. Oyun içinde insan, android ve uzaylı olmak üzere farklı üç ırk bulunuyor. Bu farklı ırklar gezegen üzerinde kaynakların ele geçirilmesi ve kullanılması üzerine bir rekabete girişiyor. Ancak bu ırklar sömürü için uygun kaynak bulmak iççin süreli olarak keşif yapmak zorundadır. Bu sayede oyun içerisinde kullanıcılar sürekli keşifler yaparak hem kazanıyor hem de kendilerine kaynak buluyorlar.

Star Atlas Nasıl Oynanır?

Star Atlas Nasıl Oynanır

Çevrim içi oyun deneyimi sunan Star Atlas, oyuncuların uzayda keşif yapmasını sağlıyor. Bu keşif sırasında yıldızlar arasında yolculuk eden oyuncular için bir simülatör işlevi sağlanıyor.

Oyun içerisinde yapılan keşifler sonucunda edinilen kaynaklar satışa çıkarılabilir. Ayrıca bu kaynakların isteğe göre geliştirilmesi de kaynakları daha verimli hale getiriyor. Kripto para piyasası ürünü olan bu proje gerçek para birimlerine de dönüştürülebiliyor. Dolayısıyla sanal paranız gerçek bir yatırım haline geliyor.

Oyuncular platformun yerel parası olan ATLAS Coin ile işlemlerini gerçekleştirir. Ayrıca POLIS Coin aracılığı ile de işlemler yapılıyor. Oyun içerisindeki NFT değerleri kadar sahip olunan POLIS Coin değerleri de önem arz ediyor. Oyunun gelişimi ve değişiminde etkisi olan bu token değeri oyun içinde önemli bir yere sahip.

ATLAS Coin Hangi Borsadan Satın Alınır?

Gelişen Metaverse sanal dünyasının yeni bebeği ATLAS Coin piyasada yerini aldı bile. ATLAS hangi piyasadan ve nasıl satın alınır sorular da peşi sıra gelmektedir. ATLAS Coin üzerinden işlem yapılabilen borsalar;

 • io
 • FTX
 • ZT
 • Raydium
 • Bitget

Peki ATLAS Token nasıl satın alınır?

 • İşlem için borsa seçimi yapıldıktan sonra mevcut hesaba giriş yapılıyor. Hesabınız yoksa hesap oluşturmanız gerekiyor.
 • Ödeme yöntemi belirleniyor ve istenilen tutar kadar coin satın alma işlemi gerçekleştiriliyor.
 • İlgili borsa üzerinde ATLAS Token transferi yapılıyor.
 • Sahip olduğunuz donanım cüzdanında güvenli biçimde coini saklayabilirsiniz.

ATLAS Token Avantaj ve Dezavantajları Nedir?

Her projede olduğu gibi Star Atlas projesi de farklı açılardan avantaj sağlarken dezavantaja da sebep olmaktadır. Avantajları;

 • Solana Blockchain üzerine kurulmuş bir proje olması güvenli işlem sunulmasında öncü olmaktadır. Ayrıca hızlı işlem gerçekleştirme kabiliyeti de diğer projelerden ayrılan özelliğidir.
 • Uzun süreli yatırımlar için gelecek vaat ediyor olması sahiplerine de destek olmaktadır.
 • NFT ve DEX ile birlikte çalışıyor olması yüksek kazanca ulaşılmasına ortam hazırlamaktadır.

Dezavantajları;

 • Sistemin teknolojiyi yakalamış olmasına rağmen yeni olması henüz itibar açısından etkin olmamasına neden olmaktadır.
 • Kısa vadede kazanç elde etmek isteyen yatırımcının beklentisini karşılamada yetersizdir.
 • Bu yeni bir proje oyun sisteminde olası hatalara da açıktır.

ATLAS Coin Yorum ve Geleceği

Atlas Coin Yorum Ve Geleceği

Star Atlas, Metaverse içerisinde yer alması nedeniyle de adından sıkça bahsettiren bir token projesidir. Ayrıca oyunun interaktif bir oyun deneyimi sunması da oyun tutkunları için harika bir seçenek olmasında etkili oluyor.

Özellikle günümüzde en sık tercih edilen projeler genellikle P2E token projeleri oluyor. Böylelikle ATLAS Token da bu projenin itibari değeri olarak önem taşıyor. Oyunun sürekli kendisini yenilemesi ve rol yapma oyun kategorisine dahil olması da geniş bir kitleye hitap etmesini sağlıyor. Ancak bu Star Atlas oyun projesinin kendisine has bir senaryoya sahip olması onu eşsiz kılan bir özelliktir.

Oyun içerisinde ATLAS sayesinde satın alınan varlıklar NFT değeri biçiminde satışa çıkarılıyor. Böylece NFT değerleri kullanıcıya daha yüksek oranda kar sağlıyor. Ayrıca oyun içerisinde yer alan farklı üç ırkın rekabette olması oyunu daha heyecanlı bir hale getiriyor.

Metaverse proje oyunlarından birisi olan ATLAS yeni bir proje olmasına rağmen geçtiğimiz aylarda iyi bir ivme yakaladı. Kendisine has senaryosu, içeriği ve grafikleri ile Metaverse teknolojisine uygun bir proje oluyor. Sunduğu oyun deneyimi ile de geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Aktif olan bir oyun olması ve oyuncuların projenin geliştirilmesinde aktif rol oynamaları ise gelecekte de değer kazanacağına dair olan tezleri kuvvetlendiriyor.

Solana Blockchain üzerinde tasarımı yapılan bir proje olması da güvenilirlik konusunda akıllardaki soru işaretlerini yok ediyor. Şu an 5.81 dolar değerine sahip olan Star Atlas projesi ilerleyen süreçte de adından bahsettirmeye devam edeceğe benziyor.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu