Altcoin

Alpaca Finance Coin Nedir, Alpaca Yorum ve Geleceği

5
(1)

Alpaca Finance Coin, Binance Akıllı Zinciri (BSC) ağı üzerine inşa edilmiş, kaldıraçlı Yield farming’e olanak tanıyan bir protokoldür. Kredi protokolü olarak da bilinen Alpaca, borç verenlerin güvenli, aynı zamanda istikrarlı getiriler elde etmesini sağlar. Borçlulara ise, kaldıraçlı yield farming pozisyonlarını düşük teminatlı krediler ile sunar, farming ilkelerini kâra dönüştürür.

Alpaca Finance ekosistemine ait yerel token ise ALPACA’dır. Alpaca coin, birkaç gün önce, global borsalardan en büyüğü Binance borsasına listelenmeye başladı. Başarılı ortaklıklara imza atan Alpaca, birçok ülkeden yatırımcı ile buluşuyor. Peki, Alpaca Finance tam olarak nedir? İşte Alpaca ve platformuna ilişkin detaylar…

Alpaca Finance Coin Nedir? Avantajları Nelerdir?

Alpaca Finance Coin Nedir Avantajları Nelerdir

Alpaca Coin nedir; DeFi Yazında Compound’un öncülüğünde Ethereum üzerinde yield farming, projeler için likiditelerini ön plana çıkarmak ve yeni yatırımcılar kazanmak için bu tarz projeleri kullandı. Ayrıca son zamanlarda sürecin artan maliyetleri proje sahipleri ve insanların çoğunluğu için daha fazla engelleyici hale geldi.

Proje sahiplerinin açıklamalarına göre; piyasada en büyük eksik parçalardan biri zincir üstü bir kaldıraç protokolü idi. Bu açığı fark eden proje ekibi, Alpaca için çalışmalarına başladı ve kaldıraçlı yield farming yoluyla BSC topluluğuna likidite sağlamaya çalışan Alpaca Finance projesi doğmuş oldu.

Kullanıcı rolünde Alpaca platformuna katılım 4 şekilde mümkün. Bireyler bu 4 farklı yolu deneyerek Alpaca’ya katılabilir. Bu 4 katılım yolu ise aşağıdaki gibidir:

  1. Lender
  2. Yield Farmer
  3. Bounty Hunter
  4. Liquidator

Bunların yanı sıra Alpaca; ön satışı bulunmayan, yatırımcısı olmayan ve ön madencilik seçeneği bulunmayan adil bir lansman projesi olarak işleyişini sürdürmektedir.

Alpaca Coin Binance Üzerinden Nasıl Alınır?

Alpaca Coin Binance Üzerinden Nasıl Alınır

Alpaca birimi, birkaç gün önce Binance borsasında listelenmeye başladı. Birimi borsadan satın alabilmek ise mümkün hale geldi. Binance yanı sıra birimi, ZT, KuCoin ve Gate io borsalarından alım-satım yapılabiliyor.

Binance’de işlemlerin açılmasıyla birlikte USDT, BTC, BNB ve BUSD paritelerinden ALPACA satın alımı yapılabiliyor. Peki, Alpaca coin nasıl satın alınır?

  1. Binance borsasına üye değilseniz, kayıt olun ve üyelik için istenen bilgileri girin.
  2. Hesabınıza girin ve borsa ekranındaki hesap onayı kısmından hesabınızı KYC ile onaylayın.
  3. Binance hesabınıza başka bir borsa adresinden para gönderimi yapın.
  4. Binance hesabınıza gelen para birimini yukarıda sayılan paritelerden birine çevirin.
  5. İşlemin ardından piyasa ekranına gelin ve Alpaca biriminin alım emrini verin. İşleminiz tamamlanmış olacaktır.

Bunlara ek olarak; piyasa değeri yerine daha düşük değerden alım emri verebilmek mümkündür. Bu işlem için; limit kısmını kullanmanız ve birim fiyatı kısmına almak istediğiniz tutarı girmeniz yeterli olacaktır. Bu tarz işlemlerde genellikle Alpaca coin USDT çifti ile satın alınmaktadır. Sizler de bu pariteyi kullanabilirsiniz.

Alpaca Coin Fiyat Verileri

ALPACA Finance fiyatı şu anda 1.07 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte %14 oranında fiyat düşüşü yaşamış ve toplam 24 saatlik hacmi $159,718,527 değerindedir.

Alpaca Finance Coin Yorumları ve Alpaca Grafik

Alpaca Finance Coin Yorumları Ve Alpaca Grafik

Alpaca coin yorum; Alpaca Finance Mart 2021 tarihinde marketlerde listelenmeye başlamış bir kripto paradır. Piyasa sıralamasında 268. Sırada yer alan birim, son dönemin en dikkat çeken coin’leri arasında. Alpaca grafik verilerine göre, birim şu anda bir düzeltme aşamasından geçiyor olabilir. Uzmanlar bu tip altcoinlerin kış aylarında yükseleceğine ilişkin yorumlarda bulunmaktadır.

Alpaca Finance Coin Geleceği

Alpaca coin geleceği birçok uzman analistin yorumları ile derlenmiştir. Uzmanlara göre Alpaca 2021 yılını iyi bir seviyeden kapatabilir. Bu seviyenin 1.5$ olması bekleniyor. Öte yandan önümüzdeki 4 yıl içerisinde %500 oranında yükseleceği, yine yatırımcılar tarafından öngörülüyor. Ancak söylenenler tamamen tahmine dayalıdır.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu