Bitcoin

Bitcoin Fiyat Tahmini: 15 – 22 Ağustos Haftası BTC Analizi

0
(0)

Bitcoin fiyat tahmini şu günlere yakından takip edilen konular oluyor. Kripto piyasasında dakikaların bile önemi olabiliyor. Bu nedenle yatırımcılar fiyat beklentilerini önceden tespit etmek isteyebiliyor. Bitcoin fiyatı, 46.000 dolarlık direnç bariyerini aşmak için mücadele ediyor ve bir geri çekilme gelebileceğini işaret ediyor. Şu anda 46.700 dolardan işlem görüyor.

Analizlerin yorumlarına göre zincir içi birtakım ölçümler ve göstergeler, kısa vadeli düşüş geleceğinin sinyalini veriyor. Ancak aynı göstergeler, uzun vadeli bir senaryoda yükselişini sürdürdüğünü göstermekte.

Bitcoin Fiyat Tahmini: %10 Geri Çekilme Gelebilir

Bitcoin fiyatı, dört günden fazla bir süredir çok önemli bir direnç seviyesini aşmak için mücadele etti. Bu mücadele, BTC ve altcoinleri ivme kaybetmeye ve gelen bir geri çekilmenin uyarı sinyalini vermeye başladı. Uzmanlar, bu durumun çok uzun sürmesinden endişe duyuyor.

Bitcoin Fiyat Tahmini 10 Geri Çekilme Gelebilir

20 Temmuz’da başlayan bu yükselişin biraz dinlenmesi gerekebileceği ihtimali yüksek olduğundan, yatırımcıların ralliyi yakından takip etmeleri gerekiyor. Bitcoin fiyat tahminleri konusunda tecrübeli olan analiz sistemi Santiment, BTC fiyatında %10 oranında geri çekilme öngörüyor.

Öte yandan, Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez’in 12 Ağustos’ta yerel bir medya kuruluşu ile röportaj verdi. Burada, Bitcoin’in enflasyonla nasıl mücadele edebileceğine dair görüşlerini aktardı. Başkan; Bitcoin gibi dijital varlıkları uygun bir seçenek haline getiren lider birimin, enflasyonunun olumsuz ve yaygın etkilerinden dolayı düşüş yaşayacağını öngörmekte.

Bitcoin Fiyat Tahmini: Olası Destek ve Direnç Seviyeleri

Bitcoin analizi; BTC fiyatı 20 Temmuz’dan bu yana yukarılarda tutunmaya çalışıyor. Şu anda 46 bin dolar bandında mücadelesi sürüyor. Ne olursa olsun, yatırımcılar devam eden rallinin kapsamı nedeniyle burada küçük bir geri çekilmenin ortaya çıkmasını bekleyebilirler. Bu noktada %10 oranında bir düşüş gelebilir. Bu da yaklaşık 40.062 dolardaki destek seviyesine tekabüle edebilir. Ancak bu noktaya kadar kesin bir şekilde düşeceğini öngörmek yanlış olacaktır.

Gr1

Varsayılan bu düzeltme, boğaların yeniden güç kazanmasını ve kenardaki yatırımcıların yeni bir başlangıç ​​yapmasına olanak tanıyacak. 41.333$ ve 40.550$’lık destek seviyeleri, gelen satış baskısı karşısında güçlü alanlar. Mevcut ralli ise, daha düşük bir dip oluşturmak için geri çekilebilir, yukarıda belirtilen seviyelerin civarında seyredebilir. Tepkiyle yükselen BTC, 46.000 $ ‘ı aşacak ve bir sonraki önemli psikolojik seviyeyi (50.000$) hedefleyecektir.

Bitcoin Hedef Fiyat 2021 Ağustos

Bitcoin Ağustos ayı boyunca her an agresif şekilde seyir gösterebilir. Yorumlarını aktaran analiz sistemi Santiment’e göre, BTC fiyatı bu ay içinde 47 bin doları yeniden test edebilir. Ancak bu alan satış baskısı nedeniyle aşılamıyor.

Gr2

30 günlük MVRV modeli, %20’ye ulaşan küçük düzeltme geleceğini gösteriyor. Bu gösterge, geçen ay BTC satın alan yatırımcıların ortalama kar/zararını belirlemek için kullanılmaktaydı. Şu anda, yatırımcıların %20’si kârlı alım satımlar yapıyor ve bu kazançları kaydederek BTC’yi aşağı çekebilirler. Bitcoin fiyat tahmini 2021 Ağustos ayında çokça değişebilecektir.

Bahsedilen temel endeks ise, BTC’nin 47.555 dolardan 61.243 dolara tüm zamanların en yüksek seviyesini kurmasının ardından 13 Mart’ta %20’lik bir artış gördü. MVRV’deki bu ani artış, önümüzdeki iki hafta içinde BTC fiyatında 10.000 dolarlık bir düşüş öngörmekte. Bu da agresif seyrin, ay boyunca gelebileceği sinyalini veriyor. Yakından takip etmekte fayda vardır.

Bitcoin Yıl Sonu Tahmini

Bitcoin Yıl Sonu Tahmini

Bitcoin yükselir mi? Bitcoin için uzmanlar Ağustos ayında bir düşüş gelmesini bekliyor. Bu düşüş yaklaşık %10 civarında olabilir. 42.077 dolar seviyesi, BTC’nin olası bir düşüşünde, ilk destek noktasıdır. Bu alanın kırılması Bitcoin 50 bin dolar olur mu tarzı soruları, bir süreliğine geçersiz kılacaktır. Yıl sonuna kadar ise, kademeli olarak yükselişler beklenmektedir.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu