BitcoinGenel

Bitcoin İle Bahşiş Dönemi Geliyor, Twitter’dan Dev Adım!

0
(0)

Yabancı kaynaklardan gelen bilgilere göre Twitter artık Bitcoin ile bahşiş ödemelerini başlatıyor. Bitcoin ile alakalı Twitter’dan beklenen adım nihayet geldi. Popüler sosyal medya şirketi, gelen raporlara göre şu anda bir test aşamasında. Söz konusu testler ise Lightning Netwrok üzerinde Bitcoin için çeşitli ipuçlarını test ediyor.

Twitter Beta sürümünden sızdırılan bilgiye göre, BTC ile bahşiş verme özelliği çok yakında Twitter’da aktifleşecek. Farklı kaynaklardan gelen bilgiye göre Twitter; Bitcoin’le bahşiş ödeme özelliği üzerine çalışmalar sürdürüyor. Twitter beta sürümünün, bahsi geçen hizmet için test edildiği aktarılıyor.

Twitter Beta Sürümünde Test Yapılıyor

Alessandro Paluzzi, BTC ile ödeme hizmeti için Beta sürümünün kullanıldığını açıkladı. Ünlü mobil geliştirici ayrıca resmi Twitter hesabı üzerinden söz konusu hizmete dair bir görsel paylaştı.

Twitter Beta Sürümünde Test Yapılıyor

Gelen haberlere ve sızdırılan bilgilere göre, Twitter BTC ile bahşiş verme özelliğini, daha küçük BTC (satoshi) ödemeleri için Lightning Network’u kullanacak. Bahsi geçen özellik, hem çevrimiçi hem de çevrim dışı olacak. Sızdırılan görsele göre Bitcoin Lightning App Strike ile oldukça benzer şekilde çalışıyor.

Bu ikili arasında bir iş dağılımı ile Bitcoin ile ödeme yapılacak ve BTC faturaları oluşturulabilecek. Twitter kullanıcıları gelişen bu Bitcoin haberleri için oldukça heyecanlanmış durumda. Öte yandan bu hizmet için gereken bazı şartlar da bulunuyor.

Bitcoin İle Bahşiş Hizmeti İçin Birtakım Şartlar Bulunuyor

Twitter Bitcoin ödemelerini hizmete açacak. Ancak sunulacak hizmetin kullanıcılar için birtakım şartları bulunuyor. Bu şartlardan ilki, bir Strike hesabı oluşturmak. Twitter kullanıcıları BTC ile bahşiş alabilmek için bir Strike hesabı oluşturmalı. Söylenenlere göre ise bu işlemlerde herhangi bir ücret alınmayacak.

Bitcoin İle Bahşiş Hizmeti İçin Birtakım Şartlar Bulunuyor

Twitter kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin ve dijital varlıklara olan ilgisi ile tanınıyor. Geçtiğimiz aylarda Dorsey BTC ile alakalı benzeri açıklamalarda bulunmuştu. Dorsey, Temmuz ayında Twitter üzerinden bahşiş vermeye ilişkin Tip Jar uygulamasını hayata geçireceğinin sinyalini vermişti.

 

Bitexen Borsasından Başarılı Hamle: Yeni Bir Altcoin Listeliyor! 0 (0)

 

Bitcoin Fiyat Analizi: BTC, ETH ve XRP’de Son Durum Ne? 0 (0)

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu