BitcoinGenel

Bitcoin Son Dakika: BTC Piyasa Değeri 1 Trilyona Yaklaştı!

0
(0)

Bitcoin son dakika duyurulan bilgilere göre, El Salvador BTC piyasasını sallamaya devam ediyor. Gelen bilgilere göre El Salvador yüklü miktarda Bitcoin satın aldı ve BTC ilk defa 52.956 civarına kadar çıktı.

Lider kripto paranın piyasa değeri 1 trilyon dolar seviyesine yaklaştı. Söylenenlere göre El Salvador 400 BTC’lik alım gerçekleştirdi ve yine açıklamalara göre ilerleyen dönemlerde de bu tarz alımların geleceğini, ülke başkanları sinyalini verdi.

El Salvador’un BTC yasası, şiddetli muhalefete rağmen 7 Eylül 2021 tarihinde resmen yürürlüğe girdi. Bu tarihi olayla, BTC fiyatı son zamanların en yüksek seviyesi olan 52 bin 956 doları gördü.

El Salvador 400 BTC Aldı!

Bitcoin son dakika haberleri tüm dünyadan gelmeye devam ediyor. Son olarak El Salvador, Bitcoin yasasını yürürlüğe koydu ve 400 BTC’lik bir alımda bulundu. El Salvador’un ekonomik özgürlüğe giden bir yola girdiğini, muhaliflerin ise kısıtlı kaynakların daha önemli alanlara aktarılması gerektiğini savunduğu kaydedildi.

El Salvador 400 Btc Aldı

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, resmi sosyal emdya hesabı üzerinden bir açıklamaya yaptı. Açıklamasında; ülkenin şu anda 400 BTC’lik bir alım gerçekleştirdiğini resmen duyurdu. Başkan bu açıklamasıyla, muhalefetin görüşlerini benimsemediğini göstermiş oldu.

El Salvador: “Bitcoin Bir Öğrenme Deneyimi”

Geçen hafta gerçekleşen El Salvador Kongresi, Bitcoin’in ABD dolarına otomatik olarak dönüştürülmesini sağlamak amacıyla 150 milyon dolar değerinde bir BTC fonu oluşturulmasını onaylamıştı.

Bitcoin haberleri bu tarz olumlu gelişmeler ışığında son birkaç haftadır kademeli yükselişini sürdüren BTC’ye önemli etki yarattı. Bitcoin yasası El Salvadorlular tarafından çok sevilmese de Başkan, tüm yenilikler gibi kripto paraların da bir “öğrenme eğrisi” olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin Fiyatı, Grafik ve BTC Verileri

Bitcoin Fiyatı, Grafik Ve Btc Verileri

Bitcoin fiyatı an itibariyle 51.919$ bandında seyrediyor. Son 24 saatte %1 oranında düşüş gösterdi. Bitcoin piyasa değeri ise 977 milyon dolar.

 

 

Bitcoin Analizi: BTC, LTC ve SHIB İçin Beklenen Seviyeler 0 (0)

 

Bitcoin Ne Kadar Oldu: Bitcoin Ölüm Kavşağında mı? 0 (0)

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu