Genel

Chivo Cüzdanı Kullanımı El Salvador’da 2 Milyonu Aştı

0
(0)

Chivo cüzdanı El Salvador’da 2 milyon kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Söz konusu cüzdanı Haziran ayında tanıtan El Salvador, geçtiğimiz günlerde kripto paraları yasallaştırarak gündeme gelmişti. El Salvador’daki kripto para yatırımcılarının birçoğu da Chivo kripto para cüzdanı kullanımında artış gösterdi. Öte yandan bir dönem olumsuz haberlerle anılmış Chivo Cüzdan, aksaklıklara ve nüfus güvensizliğine rağmen El Salvador’da popülaritesini artırmakta.

Nayib Bukele, Yatırımcıları Chivo Cüzdana Yönlendirdi

El Salvador başkanı Nayib Bukele, El Salvador’un yakın zamanda Bitcoin’i (7 Eylül 2021’de) yasal olarak kabul etmesinin ve bunu yapan ilk ülke olmasının ardından 2,1 milyon vatandaşın yeni Chivo Cüzdanını kullandığını iddia etti. Başkan, başlangıçta bunu ülkeye yatırım çekmenin bir yolu olarak lanse etti.

Nayib Bukele, Yatırımcıları Chivo Cüzdana Yönlendirdi

Başkan Bukele’nin yönetimi, nüfusun yaklaşık %39’unu oluşturan 2,5 milyon Salvadorluyu hedefliyor. Teşvik olarak, insanlar Chivo cüzdan uygulamasını indirdiğinde hükümet 30 dolarlık Bitcoin veriyor.

Chivo Bitcoin cüzdanı olarak kullanılabiliyor ve çeşitli avantajlarla kullanılabiliyor. Yabancı Bitcoin yatırımcıları, Bitcoin kazançları üzerinden sermaye kazancı vergisi ödemekten muaf işlem yapabiliyor. Chivo cüzdanı ayrıca ücretsiz sınır ötesi ödemelere olanak tanıyor ve Salvadorlulara havale ücretlerinde yılda 400 milyon dolar tasarruf sağlıyor. Latin Amerika Bitso kripto platformu, Chivo cüzdanına arka uç teknolojisi ve saklama ile takas hizmetleri sağlıyor.

Chivo Ne Sunuyor? Neden Tercih Ediliyor?

Devlet destekli cüzdan Chivo cüzdanı, hem BTC hem de USD cinsinden ödemeler sunuyor. Ayrıca yatırımcılar, bazı tüccarların Bitcoin ödemelerini kabul etmektense satışları kaybetmeyi tercih edeceklerini söylediği her iki para birimini de kullanma olanağı ile tanışıyor. ABD ve Kanada’dan sonra üçüncü en büyük ATM sayısı olan El Salvador’da şu anda 200’den fazla Bitcoin ATM’si bulunuyor.

Bitcoin Son Dakika: BTC Piyasa Değeri 1 Trilyona Yaklaştı! 0 (0)

 

ALGO Coin Yükselişi Sürüyor, İşte Yükseliş Sebepleri 0 (0)

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu