Altcoin

Dogecoin Sert Düştü: DOGE Fiyatında Beklenen Seviyeler

0
(0)

Bu senenin belki de en çok konuşulan birimlerinden olan Dogecoin, yukarı yönlü sert fiyat hareketleriyle yatırımcılarının yüzünü güldürmüştü. Özellikle piyasanın en büyük 10 kripto para projesinde 5. sıraya yerleşen birim, ilgi odağı haline geldi. Ancak 21-22 Haziran tarihlerinde tüm zamanların en sert düşüşünü yaşayarak %36 civarında değer kaybetti.

Yazının hazırlandığı sırada 0.184 dolardan işlem gören “şaka” parası, dünkü düşüşün ardından bir nebze toparlansa da hala düşük seviyelerden işlem görüyor. Bu yılki en büyük 2. düşüşü olarak kaydedilen bu hadise yatırımcılarını endişelendirdi. 2021 yılı içindeki buna benzer en büyük düşüşü, kapanış seviyesi dikkate alındığında 30 Ocak tarihinde %44 oranında değer kaybederek yaşadı. Piyasadaki en büyük 10 kripto para arasından en büyük çakılmayı ise DOGE deneyimledi.

Dogecoin Musk Sayesinde Yeniden Yükselebilecek mi?

Dogecoin Musk Sayesinde Yeniden Yükselebilecek Mi

Bilindiği üzere şaka birimi olarak piyasaya sürülen DOGE, neredeyse 2014’ten beri kripto para piyasasındadır. Ancak son 2 yıla kadar pek de rağbet görememiştir. Başarılı CEO Elon Musk ise, özellikle 2021 yılı içerisinde attığı DOGE Tweet’leri ile gündemden düşmedi. Özellikle şirketindeki ticaretlerde DOGE birimini bir ödeme yöntemi olarak kullanmayı düşündüğünü dile getirdiğinde, pek çok yatırımcı bu konuya ilgi göstermişti.

Bu ve benzeri DOGE haberleri sebebiyle şaka parası DOGE fiyatı tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 6.45 TL seviyesine kadar ulaşabilmişti. Ancak Musk Tweet atmayı bırakınca, DOGE’de çakılmaya başladı. Tabii ki birimin bu denli düşmesinde Bitcoin’in de payı var ancak Musk nedeniyle DOGE yatırımı yapan birçok yatırımcı da mağdur olduğunu dile getirmekte.

Özellikle Twitter’da Elon Musk’a tepki yağıyor. Dogecoin fiyatı ve birimin sert düşüş ünlü iş adamına da tepki gelmesine neden oldu. Twitter’da Musk’a yapılan yorumların pek çoğu ise şu fikir altında buluşmaktaydı: “DOGE yüzde 70 çakıldı, bizi de batırmış oldu… Musk’a güvenmiştik…” Yatırımcıların büyük çoğunluğu Musk’a güvenerek yatırım yaptığını ifade ederken, bir kesim de DOGE’ye asla güvenilmemesi gerektiğini vurguluyor. Birimin bir sonraki fiyat hedefleri ise merakla bekleniyor.

Dogecoin Yorumu: DOGE Fiyat Analizi & 2022 Tahmini

Dogecoin Yorumu

DOGE’nin, 4 saatlik verilerini içeren mum grafiğinde, Takoz formasyonun içerisinde Harmonik Deep CRAB Pattern oluşumu görülmekteydi. Pattern oluşumunun tamamlandığı 0.17800 dolar seviyesi aynı zamanda daha önde 1 kez test edilmiş bir destek seviyesine denk gelmekteydi. Bu sebeple birim tepki aldı ve kısa bir yükseliş seyri yakalayabildi.

Bu tepki devam ederse Pattern’in hedefi olarak 0.23810 ve 0.28000 dolar seviyeleri takip yatırımcılarca takip edilebilir. Düşüşler artarak devam ederse de güçlü destek bölgesi olarak 0.17873 – 0.16490 dolar aralığı yakından izlenilmeli. Söz konusu bu bölgenin altında 4 saatlik mum kapanışlarında 0.13628 ve 0.08000 desteklerinin izlenmesi de önem arz ediyor. Yine de yatırımcıların birimi kendileri yakından takip etmelidir. Yukarıda bahsedilen tahminler yatırım tavsiyesi değildir.

DOGE Güncel Verileri

Doge Güncel Verileri

Dogecoin ne kadar? Yazının hazırlandığı sırada birim, DOGE/TL paritesinde 1.60 Türk Lirasından fiyatlanıyor. Son 24 saatte %24 oranında değer kaybeden birimin piyasa değeri ise ₺208,432,455,899 tutarındadır. Tamamen seyreltilmiş piyasa değeri %28 artmış olup, ₺213,764,012,242 seviyelerine kadar çıkmıştır. Son 24 saatteki hacmi ise %181 oranında artmış olup, ₺64,833,249,193 seviyelerine ulaşmıştır. Hacim/Piyasa değeri 0.3036 ve dolaşan arzı 130.13B adet DOGE’dir.

DOGE 2022 tahmini farklı analistler tarafından değerlendirilmiştir. Analistlerin söylemlerine göre 2022 yılında DOGE, önceki yıllara ait ortalama seviyelerinden 2x ya da 3x oranında bir yükseliş gerçekleştirebilir. Yıl içerisinde dalgalanmalar her zaman söz konusudur bu sebeple yatırımcıların birime temkinli yaklaşmasında fayda vardır.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu