Analiz

Dot Coin Yükselişi Sürüyor, Polkadot Daha Yükselecek mi?

0
(0)

DOT coin son dönemde lider birim Bitcoin’in atağıyla iyi oranda yükselmeler yaşadı. Özellikle bu yıl yatırımcıların fazlaca Polkadot’a yatırım yapması, birimi ilk 10 kripto para birimi arasına taşıdı. Güvenilir bir proje olarak gösterilen Polkadot (DOT), şu anda da yükselişini sürdürüyor.

Uzmanların yorumuna göre, ilerleyen günlerde ufak düzeltmelerle tekrar yükselebilir. Hatta 25 dolar seviyelerine kadar ulaşabilir. Uçuk tahminleri ile dikkat çeken Cowen, DOT için bunları söylerken, Polkadot şu anda 20.87$ seviyesinden işlem görüyor. Peki, Polkadot neden yükseliyor? Yükselişin ana nedenleri ve uzmanların Polkadot yorumları, yazımızın devamında…

Dot Coin Neden Yükseldi?

Dot Coin Neden Yükseldi

Polkadot (DOT) coin hayranlarından biri olan Crypto Micheal, daha önceden Bitcoin ve Ethereum hakkında yaptığı isabetli tahminleri ile biliniyor. Başarılı analiste göre, Polakdot’un yükselmesinde en temel etken, ağının çok katmanlı olması. Polkadot birimi, ETH kurucu ortağı Gavin Wood tarafından geliştirilmiş bir projedir. Geliştirilmesi yıllar süren projede, şu anda 100’ü aşkın kripto para projesi bulunuyor. Hepsine ev sahipliği yapan DOT, bu sebeple piyasanın yeşile dönmesinden fazlaca nasibin alıyor.

Bünyesindeki başarılı projelerin yükselmesi, Polkadot fiyatını da artırıyor. Ayrıca Bitcoin gibi önemli bir varlığın artışı, DOT tarihinde hemen hemen her dönemde artışlara sebep olmuştur. Polkadot içerisindeki başarılı projeler (Kusama (KSM), Polkastrarter (POLS)) ise, onu yukarıya taşıyan diğer etkenler olarak biliniyor. Şu anda da başarılı şekilde seyrini sürdürüyor. Peki, 1 Polkadot kaç TL? 1 DOT birimi şu anda 180,14 TL’dir.

Polkadot Fiyatı ve DOT Coin Güncel Grafik Yorumları

Polkadot birimi şu anda 20.80 dolardan işlem görüyor. DOT kripto para yorum için güncel mum grafiğini inceliyoruz.

Polkadot Fiyatı Ve Dot Coin Güncel Grafik Yorumları

Grafikte de görülen 2 alan, DOT’un iki kanal arasında seyredebileceği olası seviyeler olarak değerlendirilebilir. Bu noktalar arasında gidiş gelişler olacaktır. Ara destek ve direnç seviyeleri olarak 18 ve 17 dolar seviyeleri örnek verilebilir. Ancak takip edilmesi gereken ilk noktalar 15.85$ destek seviyesi ve 20.95 direnç seviyeleri olmalıdır.

Fiyatın yukarı alana çarpması ve kıramaması durumda, grafikte altta belirtilen kanala bir geri dönüş söz konusu olacaktır. Şayet burayı da kıramazsa, tekrar yukarı yönlü bir hareket beklenir.

DOT’un aşağı yönlü kırılımı meydana gelirse 15$ stop noktası olarak ayarlanabilir. Bahsedilen senaryolar tamamen tahmine dayalı olduğu için, kendi fikirleriniz doğrultusunda yatırım yapmanız önerilir. Ayrıca hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir.

Önümüzdeki Hafta İçin Polkadot (DOT) Fiyat Tahminleri

Önümüzdeki Hafta İçin Polkadot (Dot) Fiyat Tahminleri

Polkadot, haftaya ufak çaplı yükselişler ile başladı. Ancak düşüş hareketinin gelmesi an meselesi. Dot coin yükselir mi sorusu için önümüzdeki haftanın tahminlerini yaparsak, kayda değer yükselişler göremeyeceğimizi söyleyebiliriz.

Çünkü yukarıda bahsedilen direnç kanalının kırılamaması, birimi alt alandaki destek kanalına doğru itiyor. Bu da iki kanal arasında seyri uzatabilir. Ancak fiyatın sıkışması durumunda ufak çaplı yükselişler meydana gelebilecektir. Ayrıca birimi yakından takip etmeniz önerilir.

Polkadot Geleceği 2021

Polkadot Geleceği 202

Polkadot coin son dönemin en iyi kripto paralarındandır. İlk 10 kripto para listesinde oluşu bile, birime olan güvenin ne denli olduğunu gözler önüne seriyor. Özellikle birçok kripto projesinin bünyesinde barındıran DOT ağı, bu yönüyle her geçen gün büyüyor.

DOT birimi, bu denli başarılı şekilde seyrederken, geleceği de merak ediliyor. Birimin geleceği için birçok uzman, 50 dolara işaret ediyor. Bu yılın sonunda bu fiyatı görmesi biraz zor olarak yorumlanıyor. Ancak 2022’de mutlaka bu seviyeyi aşacağı düşünülüyor. Öte yandan 2023’e daha verimli girebileceği öngörülmekte.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu