Blockchain

Kazakistan, Blok Zincirinin Gelişimine Destek Verecek!

0
(0)

Kazakistanlı tertip ediciler, ülkenin küresel kripto para pazarındaki konumunu kuvvetlendirmek için tertip edici yaklaşımlarını iyileştirmeyi tasarlıyor. Bu kapsamda harekete geçen Kazakistan hükûmeti, ülkedeki kripto para üniteyi sanayisinin ve blok zinciri teknolojisinin gelişimini teşvik etmek için bir yol haritası oluşturuyor.

Kazakistan dijital varlıkların çıkarılması için yapılan madencilik faaliyetleri teçhizatın hesaplama eforu açısından hâlihazırda dünyada dördüncü sırada yer alıyor. Ülke bu alandaki gelişimini blok zincirinin günlük hayatta da kullanılması için harekete geçiyor.

Kazakistan başbakanlığı resmi bilgilendirme sitesinde 11 Mayıs tarihinde yapılan ilana göre, devlet yetkilileri tertip etme yaklaşımını yine gözden geçirmek için teklifler almaya karar verdi.

Gelen ilk teklifler arasında, büyük bir milli finans merkezi olan Astana Beynelmilel Finans Merkezi aracılığıyla kripto borsalarının takip edilmesi istendi. Ayrıca Hükûmetin, kripto para borsalarının yerel bankalar ve alıcılarla etkileşime girebileceği standartların oluşturulması mevzusunda liderlik etmesi gerektiği de gelen teklifler arasında yer aldı.

Kripto Para Tertip Etmeleri Saydamlık Getirecek
Uzmanlara göre, tertip edilmiş bir civarda, dijital varlık pazarı daha organize ve saydam hale gelecek, bu pazarı daha doğru bir biçimde değerlendirmek ve analitik yapmak, bölgedeki kripto para üniteyi pazarında lider bir konuma gelmek ve beynelmilel bir tertip edici sağlamak olası olacak.

Kazakistan Cumhuriyeti, kripto para sanayisi ve dijital varlıklar mevzusunda ciddi adımlar atmaya devam ediyor. Yakın zaman evvel, Kazakistan Merkez Bankası mümkün bir merkez bankası dijital para üniteyi CBDC hakkında resmi bir rapor yayımladı.

Banka, çıkarılması düşünülen dijital para ünitesinin nakit veya nakitsiz ödemelerin yerini almasını kastedilmediğini, bunun yerine milli ödeme sisteminin daha da geliştirilmesini sağlayacak ve nakde bağımlılığı eksiltecek seçenek bir alternatif olacağını söyledi.

 

Daha fazla Nedir?Kimdir?Nasıl? ve Ne Oldu? haberine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu