Genel

Kripto Para Borsaları Hedef Alındı, SEC’ten Yeni Açıklamalar!

0
(0)

Başkan Gensler, kripto para borsaları hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. Kripto borsalarının SEC ile iletişimini kuvvetlendirmesi gerektiğini öne süren başkan, gelecek düzenlemelere atıfta bulunuyor olabilir. Bilindiği üzere 2022 yılının ilk çeyreğinde, kripto borsaları hakkında SEC’ten önemli açıklamalar gelmesi bekleniyor. Özellikle ABD’li siyasilerin kripto para piyasasının regüle edilmesi için baskıda bulunduğunu görmekteyiz.

SEC Kripto Para Borsaları Hakkında Konuştu

Kripto para borsa haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak Coinbase tarafından yapılan “tehdit” açıklamasının ardından SEC Başkanı “sıkı iletişim” önerisinde bulundu. Bilindiği üzere; Coinbase yeni çıkarmayı düşündüğü ürün için kurumdan görüş almıştı. Ancak Coinbase’in bu talebi reddedilmişti. Bu durumu tehdit gibi yansıtan ABD kökenli global borsa, SEC ile aralarında sıkı iletişimin devam edeceğini aktarmıştı.

Sec Kripto Para Borsaları Hakkında Konuştu

Küresel anlamda Binance borsasının yaşadığı baskı sonucunda, birçok borsa rakibi daha temkinli adımlar atmaya mecbur kaldı. Zaten hali hazırda henüz çözüm sağlanamamış bir SEC Ripple Davası da bulunuyor. Hal böyleyken de hiçbir kripto para girişimi ulusal düzenleyicileri karşısına almak istemiyor.

SEC Ripple Davası ve Diğer Davalar

SEC kripto para konusunu içeren her türlü girişime bugüne dek müdahalede bulundu. Başta Ripple başta olmak üzere sayısız kripto para girişimi, SEC tarafından incelendi. Açılan davaların çoğunluğu ise para cezası ile sonuçlandı. Kripto paralarla ilgili ponzi reklamı yapan sosyal medya fenomenleri, G-dolar davası ve daha birçoğu SEC karşısında mağlubiyet aldı. Fakat alınan kararların ve şu anki düzenlemelerin tamamı, tam olarak SEC için yardımcı olmuyor.

Sec Ripple Davası Ve Diğer Davalar

Bu durumunun anlaşılır en net kanıtı ise Ripple davası olarak göze çarpıyor. Zira bir kripto paranın menkul kıymet olması çok önemli ve eğer menkul kıymet değilse, SEC bu tarz varlıklara müdahale edemiyor. Öte yandan Ripple Labs avukatları da davaya ilişkin bu konuyu öne sürüyor. SEC ise bu durum karşısında zorda görünüyor. Bu sebepledir ki dava sürecinde tecrübe sahibi olmak isteyen SEC, “iletişim”in devam etmesi fikrini öne sürdü.

 

Ripple Yükselişi: XRP Neden %300 Arttı? İşte Yükseliş Nedenleri

SEC Ripple Davası Sürecinde Önemli Gelişmeler Gündemde

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu