Genel

Kripto Paralar Neden Düşüyor? İşte Uzmanların Yorumu

0
(0)

Son birkaç gündür kripto para piyasası kırmızı renkte ve yatırımcılar kripto paralar neden düşüyor sorusunun cevabını arıyor. Kripto paralar ve tüm geleneksel finans siteminin birlikte düşüşe geçmesiyle, birçok yatırımcı da endişelenmeye başladı. Bazı yatırımcılardan “Boğa piyasasına girdik” vb. yorumlar gelse de, uzmanlar telaşa kapılmamak gerektiğini vurguladı.

Düşüşün nedenlerine ve olası senaryolara değinen uzmanlara göre, düşüşü tetikleyen ilk neden Evergrande oldu. Bilindiği üzere Evergrande, Çin’in en büyük emlak şirketi olarak biliniyor. Ancak uzmanlar, bu konuyla ilgili gözden kaçırılan noktalara ve düşüşü tetikleyen diğer hususlara dikkat çekiyor. İşte uzmanların piyasa yorumu ve kripto paralar neden düşüyor 20 Eylül yorumları…

Kripto Para Düşüşlerinde FED Etkisi Var mı?

Birçok yatırımcı FED toplantısı öncesi, kripto paralarla ilgili varsayımlarını paylaştı. Yatırımcılara göre FED’in toplantısı kripto para fiyatlarını daha da aşağı çekebilir. Özellikle %80 ile %85 oranında faiz artırımının bu toplantıda açıklanması beklenmiyor, ancak bu durum yine de fiyatları etkilemişe benziyor.

Kripto Para Düşüşlerinde Fed Etkisi Var Mı

Yerli yatırımcılarımızın gözden kaçırdığı noktaları açıklayan uzmanlar; FED’in birden bire faizleri artırmayacağını vurguluyor. FED, diğer devlet kurumları gibi direkt artırıma gitmek yerine, kademeli şekilde faiz durumunu piyasaya açıklar ve tüm piyasayı buna göre hazırlar. Beklentinin güçlenmesiyle de yaklaşan toplantılarda nelerin konuşulup konuşulmayacağını kestirebilmek mümkün olur. Öte yandan söz konusu faiz artırımının Kasım’da açıklanacağı biliniyor.

FED Toplantısı Ne Zaman?

Fed Toplantısı Ne Zaman

Önümüzdeki ilk FED toplantısı 22 Eylül Çarşamba gününde gerçekleştirilecek. Çarşamba günü açıklanacak olan kararlarda herhangi bir faiz artırımı beklenmiyor. Zira faiz artırımına ilişkin açıklamaların Kasım ayında gelmesi bekleniyor.

Piyasadaki Düşüşün Nedeni Ne?

Piyasadaki Düşüşün Nedeni Ne

Kripto paralar bu hafta sonundan itibaren düşüşe başladı. Peki, kripto paralar haftasonu neden düşüyor? Konuyla alakalı açıklama yapan uzmanlar; düşüşün sadece kriptolarda değil, emtia mallarında ve geleneksel finans alanlarında meydana geldiğine de dikkat çekiyor.

Söz konusu düşüşün ilk nedeni olarak Evergrande görülüyor. Ayrıca uzmanlara göre gerçekleşecek olan FED toplantısının da düşüşü tetiklediği beyan edildi. Her ne nedenle olursa olsun, geçtiğimiz günlerde analizini aktardığımız Bitcoin yazısında, yüksek bir dip seviyesinin meydana geleceğinden bahsetmiştik. Tüm bu sayılan etmenler ile Bitcoin’de öngörülen düşüş meydana gelmiş oldu.

 

Kripto Para Fiyatları Neden Düşüyor? Kriptolarda Son Durum 0 (0)

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu