AltcoinNedirRehber

NKN Coin Nedir? NKN Token Nasıl Satın Alınır?

0
(0)

Günümüzde birçok kripto para dönemsel olarak rağbet görüyor. Bunlardan biri olan NKN Coin ise, geçtiğimiz aylarda yatırımcılar tarafından sıklıkla tercih edilmişti. Peki, NKN token nedir ve nasıl çalışır?

NKN, P2P bağlantılarını sağlayan, açık kaynak kodlu bir protokol olarak faaliyet göstermektedir. Kullanıcıları internet bağlantılarını paylaşmaya teşvik etmek amacıyla ortaya çıkmıştır. Projenin yerel kripto para birimi NKN olarak bilinmektedir. Bahsi geçen token ise CoinMarketCap üzerinde 2018 yılından bu yana sıralanmaktadır.

Esasen oldukça eski diyebileceğimiz bir token olan NKN, ATH rekorunu geçtiğimiz boğa dönemi olan 2021’in ilk çeyreğinde kırabilmiştir. Bu dönemlerde Bitcoin’e bağlı olarak yükseliş gösteren kripto paranın, yeni bir boğa rallisi sonucu nasıl bir yön izleyeceği merak konusu olmuştur.  Bizler de bugün, söz konusu kripto parayı daha yakından incelerken, fiyat tahminlerini de paylaşıyor olacağız.

NKN Token Nasıl Çalışır, Neler Sunar?

Nkn Token Nasıl Çalışır, Neler Sunar

NKN token 2018 yılında piyasaya sürülmüş bir kripto paradır. NKN, internet kullanıcılarını ağ bağlantılarını paylaşmaya ve kullanılmayan bant genişliğini kullanmaya teşvik etmek için ekonomik teşvikleri kullanmayı amaçlamaktadır. Ayrıca halka açık bir blok zincirdir. NKN, eşler arası veri iletimini ve bağlantısını geliştirecek şekilde merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için bir ağ olmayı amaçlamaktadır.

Genel amaçları böyle sıralanabilirken, protokolün yerel token’ı NKN birimini incelediğimizde ise bu amacın 2018 yılından bu zamana kadar başarıyla sürdürülebildiğini görebilmekteyiz. NKN birimi şu anda 0.37 dolardan fiyatlanıyor ve toplamda 700 milyarlık bir arza sahiptir.

NKN Coin Projesi Hakkında

NKN token projesi, Web3’ü uygulamak için gereken üç parça altyapıyı özetlemektedir: bilgi işlem, depolama ve ağ oluşturma. Ethereum gibi çeşitli blok zincirler, merkezi olmayan bilgi işlemle uğraşırken, merkezi olmayan depolama, Filecoin, Arweave, Sia ve daha fazlası tarafından ele alınır. NKN, merkezi olmayan ağların gelişimini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Bu tip özellikleri uzmanlara göre NKN coin geleceği yorumlarında temel değerlendirme kriterleridir. Zira coin projesinin kalıcılığı, arkasındaki projenin sağlamlığına dayanmaktadır. NKN, dünya çapında 100.000’den fazla düğüm ile tam konsensüs düğüm sayısına göre en büyük blok zinciri ağlarından biridir. Ayrıca NKN, düğümlerin %99,9’unun topluluk üyeleri tarafından yönetildiğini ve madencilik teşvikleriyle desteklendiğini belirtmektedir.

Nkn Coin Projesi Hakkında

Düğümlerin %0,1’inden daha azı, test amacıyla proje ekibine aittir. NKN’nin eşler arası ağ altyapısı katmanının üzerine inşa edilen, nMobile (güvenli özel sohbet), nConnect (güvenli uzaktan erişim) ve Surge (özel p2p dosya paylaşımı) gibi çeşitli uygulamalardır.

NKN Coin Hangi Ülkenin Kripto Parasıdır?

NKN birimi Çin ve Amerika başta olmak üzere, birçok bilindik mecrada ismini duyurmuş bir grup Blockchain uzmanı tarafından oluşturulmuştur. NKN takım üyeleri ise şu şekildedir: Yanbo Li, Bruce Z. Li, Yilun Zhang ve Justin Wang. Kurucular, Çin başta olmak üzere bazı ülkelerde de geliştirme merkezi bulunan ekip üyelerinden oluşmaktadır.

NKN Coin Hangi Borsada Var?

Nkn Coin Hangi Borsada Var

NKN 2018 yılında piyasaya ilk çıktığında sayılı borsada listelenmekteydi. Kripto para projesinin adını daha fazla duyurması ile birlikte birçok borsa NKN’yi bünyesine dahil etmeye başladı. İlk olarak NKN Coin Binance borsasından satın alınabilir. Binance, global anlamda hizmet veren dünyanın en güvenilir kripto para borsalarının başında gelir. Binance hesabı bulunmayan bireyler, şu platformları tercih edebilir: Bittrex, Coinbase, KuCoin

NKN Token Yorum, NKN Coin Geleceği ve NKN Grafiği

NKN token genellikle Bitcoin’e bağlı olarak yönünü belli eden bir kripto paradır. Şu anda 0.37 dolardan işlem gören NKN coin geleceği, uzmanlara göre oldukça parlaktır.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu