AltcoinAnaliz

TonCoin Nedir? TonCoin Geleceği: 2022 – 2025

5
(1)

TonCoin ya da eski adıyla GRAM, popüler mesajlaşma uygulaması Telegram’ın 2018 yılında tasarımı gerçekleştirilen kripto parasıdır. TONCOIN adıyla marketlerde listelenen kripto para ETH tabanlı olarak çalışan ve üçüncü nesil PoW ve PoS mekanizmalarına sahip bir blok zincirdir. Söz konusu kripto para Aralık 2021’de yaşadığı fiyat sıçraması ile yeniden gündeme geldi.

Birçok yatırımcı bu kripto paranın peşine düştü ve araştırmalara başladı. Peki, TonCoin (TONCOIN) nedir ve ne işe yarar? TON yatırıma değer mi? Ton coin geleceği 2022, 2023, 2024 ve 2025 yılları için yorumlar nasıldır? Tüm bu soruların ve daha fazlasının yanıtı haberimizde…

TonCoin Nedir ve Neler Sunar?

Toncoin Nedir Ve Neler Sunar

Ton coin nedir sorusu için Telegram’ın yerli kripto parası olduğundan bahsetmiştik. TON coin esasında üçüncü nesil mekanizmaları bünyesinde barındıran geleceğe dönük bir projedir. Proje geliştiricilerinden Durov kardeşler, 2018 yılında TON’u tasarlamıştır. İlk önceleri “yıldırım hızında işlemler” gerçekleştirmesi için tasarlanan TON, günümüzde bunun da ötesine geçmiştir. Ultra ucuz ve kullanıcı dostu olarak da bilinen TON, saniyede binlerce işlemi meydana getirebilir.

Merkezi olmayan depolama sunarken anonim ağ, DNS ve anlık ödemelerde kolaylıklar sunması sebebiyle emsallerine oranla oldukça caziptir. Merkeziyetsiz hizmetler sunan TON, ayrıca son dönemde popüler olan Web 3.0 teknolojisini yaratma kapasitesine de sahiptir. Ton projesinin en öne çıkan vaadi ise, uygulama içi ödemeler konusunda esnekliktir. Geliştiricileri, Whatsapp’ın attığı adımlardan geri kalmadan bu gibi projelerin bir adım ötesine geçmeyi planlamaktadır.

Ton Coin Mining

Ton ekosistemi kullanıcıları için ayrıca Ton coin mining hizmetini de sunmaktadır. Bu hizmet için birtakım şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Öncelikle güçlü madencilik cihazına sahip olmak ve TON ekosistemine hakim olmanız gerekebilir. Bunun için ayrıca GPU ve CPU madenciliği de gerçekleştirilebilmektedir. Üstelik madencilik için kullanılacak cihazlarda Ubuntu 20.04 masaüstü ya da sunucu dağıtımını kurmanız gerekecektir. Mining işlemlerine ilişkin birçok detay bulunuyor. Ayrıntılı bilgi için TON madencilik sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ton Coin Yatırıma Değer mi?

TON coin; Proof of Work uygulamalarını kullanan, ayrıca Web 3.0 teknolojisini yaratma kapasitesine sahip bir kripto paradır. Uzman analistlerin görüşlerine göre, bu gibi teknolojiler kripto paraların geleceği açısından oldukça önemlidir. Öte yandan yatırımcıların TON coin’e dair yorumları son dönemde oldukça olumlu olmaktadır. Özellikle Telegram gibi popüler bir uygulamanın kripto parası olması sebebiyle, gelecekte daha iyi yerlere geleceği düşünülmektedir.

Ton Coin Twitter Yorumları

Ton Coin Twitter Yorumları

Toncoin yorum ve görüşlerini birçok kullanıcı çeşitli platformlardan aktarıyor. Bunların başında da Twitter gelmekte. Telegram’ın bu girişimi ile yatırımcılar TON coin’e yöneliyor ve Twitter’da birtakım yerli analistler de görüşlerini aktarıyor.

Bu analistlerin yorumlarına göre TON, uzun vadede kazandırabilecek sağlam bir projedir. Proje geliştiricilerin her dönemde aktif olduğunu ve Telegram üzerinde çeşitli airdrop kampanyaları düzenlediklerini de hesaba katarsak, TON coin için oldukça olumlu yorumlar yapılmaktadır.

TonCoin CoinGecko ve CoinMarketCap Verileri ile Fiyatı?

CoinMarketCap ve CoinGecko verileri göre TON, 15 Ocak 2022 itibarıyla 2.71$ civarında seyretmektedir. Bu rakam son 24 saatte %0.50 oranında artış göstermiştir. Söz konusu kripto paranın toplam arzı 5 milyar 47 milyondur. Son 24 saatlik hacmi 3 milyon dolardır. Piyasa değeri 4,453,612,654 dolar olurken, tamamen seyreltilmiş piyasa değeri 18,231,571,752$’dır. Ton coin ayrıca ATH’sini (tüm zamanların en yüksek değeri) 12 Aralık 2021’de 5.84 dolarda görmüştür.

TonCoin Telegram Grubu Hakkında

Her kripto para projesinde olduğu gibi TON biriminin de Telegram üzerinde yerli ve yabancı birçok ülkeye hitap eden grupları bulunmaktadır. TON Community TUR adlı resmi Telegram grubu, coin’e dair gelişmelerden ve listelemelerden haberdar olmak isteyen bireylerin katılabildiği, herkese açık bir gruptur. Grup içerisinde tüm bilgiler Türkçe olarak verilmekle birlikte, TON coin’e dair tüm gelişmeler anlık olarak paylaşılmaktadır. Ton coin Telegram grubuna katılmak ve gelişmelerden haberdar olmak için buraya tıklayınız.

TON Coin Yorum: 2022 – 2025 İçin Uzman Görüşleri

Ton Coin Yorum

Toncoin projesi 2013 yılından bu yana gündemde yer almaktadır. Son zamanlarda farklı borsalarda listeleme haberi ile gündeme gelen TON, Bitcoin düşüşlerinden nasibin almış olsa da bireysel yatırımcılar ve uluslararası şirketler arasında hala çokça adından söz ettiriyor.

Popüler kripto para analiz sistemleri ve analistleri ise, Ton coin yorumları ve öngörülerinde bulunmakta. Bizler de aşağıda yer alan başlıklarda, Ton coin’in yıllara göre beklenen fiyat tahminlerini ve olası hedeflerini bir araya getirdik. Tüm görüşler uzman fikirlerine dayalı olmakla beraber yatırım tavsiyesi değildir.

TON Coin Geleceği Nasıldır?

Ton coin geleceği uzman analiz sistemi Price Prediction tarafından değerlendirildi. Şirkete göre söz konusu birim, önümüzdeki 3,5 yıl boyunca kademeli olarak artış gösterecek. Son zamanlarda Bitcoin’in düşüşüyle piyasada meydana gelen sert hareketler, her kripto para birimini etkiledi. Bunlardan nasibin alan bir birim ise TON oldu. Toncoin esasen gerek hızlı altyapısı, gerekse yüz milyonlarca aktif kullanıcısının bulunması sebebiyle bu durumu çabucak toparlayabilir.

Uzmanlara göre; ortalama bir kullanıcının bile Ton coin’e hızlıca sahip olabilmesi, takas edebilmesi ve ticaretini gerçekleştirebilmesi, onu benzerlerinden ayıran en önemli özelliktir. Bunlara ek olarak Telegram Ekibi, kullanıcıların kripto paralara sezgisel şekilde katılım sağlamasına katkı için hafif cüzdanlar, alım satım işlemleri ve tanımlama hizmetlerini oluşturmak için de binlerce arayüz oluşturma konusunda 10 yıldan fazla olan tecrübesine güveniyor. Mevcut blockchain altyapısını ise daha da geliştirmeyi amaçlıyor. Tüm bunlar ışığında kripto paranın geleceği için olumlu yorumlar yapılıyor.

Ton Coin Geleceği 2022

Ton Coin Geleceği 2022

Toncoin geleceği 2022 yılının başından bu yana dalgalı fiyat seyri ile göze çarpıyor ve merak ediliyor. Uzman analiz sistemi Price Prediction’a göre Ton birimi 2022 yılında en düşük 6.25$ seviyesini görebilir. Ancak şu anda kripto para 2.73$ civarında seyrediyor. Şirketin diğer bir görüşüne göre Ton coin 2022 yılı sonuna kadar maksimum 7.19 dolar civarına ulaşabilir. Bunlardan farklı olarak görüşlerini aktaran Digital Coin Price şirketi ise, Ton için 2022 yılında 3.83$ bandına dikkat çekti. Bu kritik alanın yukarı yönlü kırılımıyla 4$ civarına ulaşması bekleniyor.

TonCoin Geleceği 2023

Toncoin Geleceği 2023

Uzman analiz sistemlerinden Price Prediction, Ton coin 2023 yorumları için birtakım tahminlerde bulundu. Şirkete göre birim 2023 yılında en az 8.73$ bandında seyredecek. Maksimum göreceği fiyat ise 10$ olarak belirtildi. Digital Coin Price sistemi ise söz konusu birim için 4.51$ bandına işaret etti. Bu alan Ton coin’in önündeki son engel olabilir ve sonrasında Ton coin 5 dolara daha da yaklaşabilir. Analistlere göre 2023 yılında kış aylarında bir ralli bekleniyor.

Ton Coin Geleceği 2024 – 2025

Ton Coin Geleceği 2024

Ton coin fiyat tahminlerine göre 2024-2025 yılında maksimum 15$ bekleniyor. Price Prediction’a göre bu rakam minimum 12 dolara kadar gerileyebilir. Öte yandan farklı görüşlerini aktaran diğer şirkete göre ise, Ton fiyatı 2024 yılında tap seviyelerde olacak ve 5 doları çoktan aşmış şekilde seyredecek.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 5 / 5. Oy sayısı: 1

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu