RehberBlockchain

Altcoin Borsaları: En İyi ve Düşük Komisyonlu Borsa Tavsiyeleri

0
(0)

Altcoin borsaları kripto para varlık satın alma, satma, gönderme ve almak için kullanılan, zaman zaman da birimlerin canlı fiyat değişimlerinin görüntülenmesini sağlayan platformlardır. Yerli ve yabancı olmak üzere pek çok farklı kripto borsası bulunmaktadır. Günümüzde teknolojinin de ilerlemesiyle kripto para borsalarına kayıt işlemleri, KYC onayları ve diğer önemli onaylar 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir.

Onaylanan hesapların ardından Bitcoin ve altcoin ticaretine başlayabilmek mümkün hale gelir. Yatırımcıların vazgeçilmezlerinden olan borsalar, bu sebeple sıklıkla araştırılmaktadır. Bizlerse bugün, en iyi ve güvenilir kripto para borsalarını yerli ve yabancı olmak üzere listeledik. Bunlara ek olarak da komisyon ücreti düşük olan borsaları da yine rehberimizden öğrenebilirsiniz. Şimdi gelin, tüm detaylarıyla altcoin borsalarını yakından tanıyalım…

Türk Kripto Para Borsaları (Yerli)

Türk Kripto Para Borsaları (Yerli)

Türk ve yerli kripto para borsaları, son dönemlerde çeşitli dolandırıcılık haberleriyle gündeme gelmiştir. Bu durumdan mustarip olan yatırımcılar artık hangi platformu güvenerek kullanabileceklerini bilmemektedirler. Bu durumda güvenilir altcoin borsası tavsiye ve önerilerine ihtiyaç duyulmaktadır. İşte, Türkiye’de bulunan güvenilir Bitcoin borsaları…

 1. BtcTurk
 2. Paribu
 3. Bitexen
 4. Paritex
 5. Coinzo
 6. Bitci
 7. Felixo
 8. Bitturk
 9. Barimeks

Bunlara ek olarak Bithesap ve Narkasa platformları da altcoin borsası olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Global Altcoin Borsaları (Yabancı)

Global Altcoin Borsaları (Yabancı)

Global borsalar Türk borsalarından farklı olarak, daha fazla kitleye sahip ve dünya genelinde tanınmış borsalardır. Bunlardan bilinen en güvenilir ve işlem hacmi bakımından en büyük borsanın başında Binance platformu gelmektedir.

Bir yatırımcının mutlaka Binance borsasında hesabı olmalıdır. Türk yatırımcılar ise Tr Binance platformunu kullanarak TL ile işlem yapabilmektedir. Binance dışında yer alan kripto para borsaları sıralaması aşağıdaki gibidir.

 1. Huobi Global
 2. Coinbase Exchange
 3. Kraken
 4. FTX
 5. KuCoin
 6. Bithumb
 7. Bitfinex
 8. Gate io
 9. Binance US
 10. Bitstamp

İşlem hacmine göre ilk 10 sırada yer alan Bitcoin borsaları bu şekildedir. Her birinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Yatırımcılar, bu özellikleri karşılaştırarak herhangi birini kullanmaya başlayabilir.

En Büyük Kripto Para Borsaları

En Büyük Kripto Para Borsaları

Dünyanın en büyük kripto para borsaları CoinMarketCap verilerine göre hazırlanmıştır. Bu borsalar, işlem hacmine göre büyüklük değeri kazanır ve sıralanır. Bu sebeple de işlem hacmi büyük borsaların daha güvenilir olabileceklerini söyleyebiliriz. Aşağıda yer alan listeden size uygun altcoin borsaları ve aracı kurumlarını tercih edebilirsiniz.

 1. Huobi Global
 2. Coinbase Exchange
 3. Kraken
 4. FTX
 5. KuCoin
 6. Bithumb
 7. Bitfinex
 8. Gate io
 9. Binance US
 10. Bitstamp
 11. Coinone
 12. BitFlyer
 13. Poloniex
 14. Gemini
 15. Bittrex

Düşük Komisyonlu Bitcoin ve Altcoin Borsaları

Düşük Komisyonlu Bitcoin Ve Altcoin Borsaları

Borsalar altcoin fiyat takibi için ya da kripto para ticareti için kullanılan platformlardır. Her bir kripto paranın anlık fiyatı borsalara yanısr ve yatırımcılar bu fiyatlara göre altcoin borsası canlı verilerine ulaşır. Borsalar ise maliyet giderlerini ve işleyişlerini sürdürebilmek adına yapılan işlemlerde müşterilerinden komsiyon kesintisi uygulamaktadır. Bu kesintiler borsadan borsaya farklılık göstermektedir.

Bu sebeple seçeceğiniz borsanın güvenliğinden sonra bakmanız gereken ilk şey komisyon oranları olmalıdır. Aşağıda yer alan listede, global borsaların en azdan en çoğa doğru komisyon uygulayan borsalar listesine ulaşabilirsiniz.

 1. Binance
 2. Kraken
 3. CEX IO
 4. Bittrex
 5. Coinbase
 6. Bitstamp
 7. Poloniex

Global borsaların yanı sıra yerli borsaların uyguladıkları komisyon oranlarına göre tercih sıralaması da aşağıdaki gibidir.

 1. Koineks
 2. BtcTurk
 3. Bitturk
 4. Paribu
 5. Bitlo

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu