AnalizBitcoin

Bitcoin Analizi: İşte Bu Hafta Beklenen Seviyeler

0
(0)

Son dönemlerde Bitcoin analizi için olumlu haberler verememekteydik. Özellikle son birkaç haftadır kırmızı seyreden piyasa, bugün haftaya yeşil renkle başladı. Kripto para piyasasında altcoinlerin çoğu da dahil olmak üzere, Bitcoin yukarı yönlü seyrediyor. Özellikle geçen haftalarda Bitcoin ile alakalı yayınlanan Çin haberleri, birimi dip seviyelerine doğru sürüklemişti. Yazının hazırlandığı sırada lider birim BTC, 34 bin dolar seviyesinden işlem görüyor. Son 24 saatte ise %4 oranında artış yaşadı.

Aynı şekilde altcoin lideri Ethereum (ETH) da yukarı yönlü seyrediyor ve şu anda 1993 dolardan işlem görüyor. Ethereum BTC’den farklı olarak, son 24 saatte %9.24 oranında yükselerek başarılı şekilde seyrini sürdürmekte. Litecoin, BNB ve Cardano ise ortalama %5 yükselerek haftaya olumlu başladı. Bizlerse, bu haftanın beklenen BTC, ETH ve LTC seviyelerini yazımızın devamında aktardık.

Bitcoin Analizi: Bitcoin Grafik Yorumu – BTC/USDT

Uzmanların Bitcoin yorumları şu sıralar sıkça takip edilmektedir. Zira Bitcoin son dönemlerde yatırımcısını epey korkutmuştur. Fiyatında meydana gelen düşüşler, diğer altcoin birimlerine de olumsuz yansımıştır.

Bitcoin verileri incelendiğinde; birimin yatay trend aralığında fiyat hareketini sürdürdüğünü görebilmekteyiz. Grafik ise Harmonik BAT Pattern oluşumunun içinde seyretmektedir. 30000 dolar desteğinden tepki almış ve yükseliş hareketi başlatmıştı. Bu hareketin devam etmesi ile 39800 dolarda tamamlanan Harmonik BAT Pattern oluşumu sayesinde, güçlü direnç olarak gösterebileceğimiz 41330 dolar ana direnç seviyesinden satış baskıları gelebilir.

Bitcoin grafik üzerinde bahsedilen bölgenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmediği sürece, yükseliş hareketi sınırlı seyrini sürdürebilir. 30000 dolar altında ise mum kapanışı yapmadığı taktirde, düşüş hareketi sınırlı kalabilir. Yatay seyreden trendlerdeki direnç bölgesinde satış yapılması önerilir. Destek bölgelerine inildiğinde ise alış emri verilebilir.

Ethereum Analizi: Ethereum Grafik Yorumu – ETH/USDT

Bitcoin analiz grafiği aksine Ethereum tam da şu sıralar (1900 dolar ve çevresi) alım sinyali vermektedir. Önceki günlerde Harmonik Deep CRAB Pattern oluşumu meydana gelmekteydi ve bu oluşum tamamlanmıştı. Bu seviyelerdeki ilk alış baskısından sonra tekrar aynı alana inilerek, Çift Dip Formasyonu oluşumu tamamlanmış oldu.

Buradaki boyun çizgisinin yukarı yönlü kırılımı gerçekleşirse CRAB Pattern ilk hedefini almayı başarabilir. Bu başarıyla yükseliş devam ederse, 2280 dolar seviyelerine kadar yükselebilir. Gözle görülür bir yükseliş trendinin belirmesi için ise en az 3000 dolar seviyesinin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmelidir. Bu kapanışın gelmesiyle fiyat ikinci hedefine doğru seyredebilir. Ancak kapanış gelmez ise, Ethereum analiz için 1600 dolar bandındaki destek seviyesi görülebilir.

Litecoin Analizi: Litecoin Grafik Yorumu LTC/USDT

Litecoin yazının hazırlandığı sırada 131 dolardan seyretmektedir. 4 saatlik mum grafiğini incelediğimiz LTC/USDT paritesinde düşen bir trend vardı. Düşen trendde Alçalan Takoz formasyonu oluşumu gerçekleşti. Bu da, ana destek olarak belirtilmiş olan 112 dolar seviyesinden iki sefer güçlü alım tepkisi gelmesine sebebiyet verdi.

Özellikle bu günler 144 dolar ve 181 dolar direnç seviyelerinin takip edilmesinde yarar vardır. 181 dolar üzerinde kapanış gelmediği taktirde orta vadede yükseliş trendinin başladığını söyleyemeyiz. Düşüşlerde takip edilmesi gereken seviyeler ise 112 dolar bandı olmalıdır. Bu noktanın altında kapanış gelirse 85 ve 70 dolar seviyelerini görebiliriz. Ancak bu durum hacimli bir mum kapanışı görmediğimiz sürece gerçekleşmeyebilir. Zira yatırımcıların pek çoğu dışarıdan izleme politikasındadır.

4 saatlik grafikte düşen trendde Alçalan Takoz formasyon oluşumu mevcut. Ana destek olarak belirttiğimiz 112 seviyesinden iki sefer güçlü bir alım tepkisi geldi. Yükselişlerde 144 ve 181 direnç seviyeleri takip edilmeli. 181 seviyesinin üstünde mum kapanışı görmediğimiz sürece orta vadede yükseliş trendi başladı diyemeyiz. Litecoin analiz için düşüşlerde takip etmemiz gereken seviye 112. Bu seviyenin altında hacimli bir mum kapanışı görürsek 85 ve 70 seviyelerine kadar düşüş devam edebilir.

 

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu