Bitcoin

Bitcoin Golden Cross Meydana Geldi, İşte Yatırımcılara Tavsiyeler

0
(0)

16 Eylül tarihinde göze çarpan ilk detay Bitcoin Golden Cross oluşumu oldu. Zira birçok yatırımcı bunun ne anlama geldiğini bilse de, kripto para piyasasına yeni girmiş pek çok kişi, “Altın haç” da denilen oluşuma ilişkin bilgi sahibi değil.

Peki, Golden Cross ne demek? Golden Cross, geleneksel bilgilere göre; oluşan grafik varlığı için potansiyel bir yükseliş sinyali olarak tanımlanıyor. Ancak her ne kadar yükseliş ibaresi olsa da, kripto para piyasasında her an her şey olabildiğinden dolayı, bu piyasa için bu sinyal çabucak değerini yitirebilir. Zira uzmanlar da bu duruma dikkat çekiyor ve yatırımcıları bazı konularda uyarıyor.

Bitcoin Fiyatı Toplamda Sekizinci Altın Haçı Oluşturdu

Golden Cross İndikatörü verilerine göre şu anda altın bir haç oluşumu bulunuyor. Özellikle Twitter ve Telegram gruplarının gündeminde, BTC/USDT çiftinde meydana gelen altın haç konusu bulunuyor. Uzmanlardan Investopedia’ya göre; Altın Haç, “kısa vadeli hareketli ortalama, uzun vadeli büyük bir hareketli ortalamayı yukarı doğru kestiğinde ortaya çıkmaktadır.”

Bitcoin Fiyatı Toplamda Sekizinci Altın Haçı Oluşturdu

Birçok analiste göre ise bu durum aynı şekilde yorumlanıyor ve “piyasada kesin bir yukarı dönüş sinyali” şeklinde yorumlanıyor. Ancak bir kesim uzmana göre yatırımcıların işlemlerinde stop’lu şekilde devam etmeleri öneriliyor. Kripto para piyasasının bizleri her an şaşırtabileceğinin altını çizen uzmanlar, bu konuda yatırımcıları uyarıyor. Oluşan Golden Cross ise, 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde 50 günlük hareketli ortalama geçişini ifade ediyor.

Golden Cross ve Boğa Sinyali Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bitstamp borsa grafik verilerine göre, lider kripto para BTC’nin kısa tarihinde gerçekleşen sekiz Golden Cross ve yedi Death Cross bulunuyor. Lider para 2015’te düşüş gösterdikten sonra, Golden Crossed ardından Death Crossed ve yine Golden Crossed olduğu bir oluşum yaşanmıştı. Bu durum, BTC’yi 500 dolar civarından 20.000$ civarına ulaştırmıştı. Aynı şekilde bir Death Cross, bir Golden Cross oluşumu da BTC’yi ayı piyasasının en düşük seviyesinden yukarı taşımış ve 2018 ayı piyasasını başlatmıştı.

Golden Cross Ve Boğa Sinyali Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Uzmanların yorumuna göre; geçmişte Bitcoin her şeye rağmen her şekilde zirveye tırmanmasını bildi. Bugün, işler çok farklı ve kurumlar, şirketler ve daha fazlası dahil olmak üzere artık daha sofistike yatırımcılar işin içinde bulunuyor.

 

Bitcoin Analizi: İşte Bu Hafta Beklenen Seviyeler 0 (0)

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu