AltcoinAnalizCoinKolay Özel

Litecoin Yorum: %30 Artış Senaryosu Gündemde!

0
(0)

Litecoin yorum, analist tahminleri, LTC Coin’in 2022 senesinin ilk yarısı içinde %30 değerlenebileceğine işaret ediyor. 2022 yılının ilk haftaları içinde sert düşüş yaşayan pek çok altcoin varken, LTC Coin’in 153.2 dolar seviyesine yaptığı ilk yükseliş dikkatleri çekmişti. Hemen ardından kısa ve uzun vadede LTC hareketlerinin ne yönde ilerleyebileceğine yönelik tahminler gündeme yansımaya başladı.

Litecoin Gelecek Vadediyor mu?

Litecoin Gelecek Vadediyor Mu

Litecoin geleceği parlak görülen kripto paralar listesinde yer alıyor. Çünkü tarihsel açıdan incelendiğinde değer kazanımı yaptığı anlar açısından daha fazla ön plana çıkarak, yatırımcılarına pek çok kez kar sunmayı başarmıştır. Diğer yandan Bitcoin sisteminde yer alan bazı hataları tekrar etmemek kaydıyla üretilmiştir. Bu durumda LTC, Bitcoin işlemlerinde öne çıkan hız sorunundan ve diğer sorunlardan kaçmak isteyen yatırımcıların takibine girmiştir.

Uzmanlar LTC Coin’in ilk altcoin olması sebebiyle popülerliğini sürdürmeye devam edebileceğini, sunduğu avantajlar sayesinde ise daha fazla benimsenebileceğini savunuyorlar. LTC Coin avantajları ele alındığında işlem hızı ve daha düşük maliyetle madencilik yapabilme konuları öne çıkıyor.

Litecoin Geleceği

Bitcoin işlemlerinde blok oluşum süresi 10 dk iken LTC işlemlerinde bloklar 2.5 dakikada oluşuyor. Buna bağlı olarak kripto para transferi ve diğer işlemler en hızlı şekilde yapılabiliyor. Özellikle yüklü miktarda transfer yapan balinalar ve kurumsal şirketler, protokolün kazandırdığı hız ve düşük işlem ücreti ödeme avantajlarına bağlı olarak LTC Coin’e ilgi göstermeye devam ediyorlar.

LTC madenciliği sadece ASIC cihaz ile değil ekran kartından destek alınarak da yapılabiliyor. Hemen hemen her kripto para borsasında işlemde olması nedeniyle erişebilirlik düzeyi oldukça yüksek. Uzmanlara göre tüm bu avantajlara bağlı olarak LTC Coin gelecekte başarısını devam ettirebilir.

Uzmanların Kısa Dönem Litecoin Tahminleri

Uzmanların Kısa Dönem Litecoin Tahminleri

Uzmanlardan LTC Coin yorumları gelmeye başladığında, LTC Coin’in kısa vade içerisinde değerlenebileceği belirtildi. 16 Ocak 2022’nin son saatlerinde gerçekleştirilen incelemelere göre, LTC Coin 12 saatlik grafik üzerinde dikkat çekici bir formasyona sahipti. Uzman analistler 21.01.2022 tarihine kadar 155.2 dolarlık bir kapanışın gelmesi halinde LTC fiyatının 2022 ilk yarısında 166 dolar ile 177 dolar bandı arasına ulaşabileceğini yorumladılar. LTC Coin 17.01.2022’de yazının kaleme alındığı dakikalarda ise %2.15 oranında değerlenerek, 149.32 dolar seviyesine ulaşmayı başardı.

Ltc Coin Grafik

Analistler, Ocak ayı içersinde 150 dolar ile 155 dolar bandı arasında bir fiyatın LTC için tabloya gelmesi halinde orta vadede artış beklentisinin kuvvetlenebileceğini düşünüyorlar. LTC Coin için 143 dolarlık destek noktasının ve 166 dolarlık direnç fiyatın oldukça önemli olduğu belirtildi. 2022 ilk yarısında 166 dolarlık direnç kırılırsa, bir sonraki direnç noktası olarak görülen 170 dolarlık alana yükseliş görülebileceği aktarılıyor. Uzman analistlere ve fiyat analiz platformlarına göre 165-170 dolar bandı arasına yükseliş senaryosu, %30 değer kazanımını beraberinde getirebilir.

Litecoin 2022 Yorumları

Litecoin 2022 Yorumları

Litecoin 2022 yorum ve tahminleri, pozitif ifadeleri içeriyor. Özellikle değer kazanım senaryoları analiz platformlarında ön planda yer alıyor. 2021 yılında Litecoin hakkında yorum yapan Gartley Patter, 2022 sene sonunda LTC fiyatının maksimum 750 dolara sıçrayabileceğini ifade etmişti. Yorumlara bakıldığında sadece Patter artış beklentisi içerisinde değil. CoinArbıtrageBot analiz platformu da Litecoin yorum, fiyat tahmin başlıkları kapsamında değer kazanımından yana açıklama gerçekleştiriyor.

CoinArbıtrageBot platformuna göre LTC Coin için olası fiyat senaryoları ise şöyledir:

  • 2022 sene sonunda LTC 181.735 dolara çıkış yapabilir.
  • Önümüzdeki 3 sene kapsamında en yüksek LTC fiyatı 1.170 dolar olabilir.
  • 2025 sonunda 846 dolarlık fiyat grafiğe gelebilir.

Fiyat analiz platformu tarafından yapılan bu tahminlere göre, LTC Coin’in gelecekte değer kazanabileceği düşünülüyor.

Litecoin İçin 2023 Yılına Yönelik Yorumlar

Litecoin İçin 2023 Yılına Yönelik Yorumlar

Litecoin 2023 yorumları, 2022 senesi ilk yarısı içersinde oluşabilecek %30’luk ve %40’lık değer kazanım senaryolarını konu alıyor. The Signalyst platformu LTC Coin’in 2022’de %40 oranında değerlenebileceğini, Coinpedia ise 2022 sonunda ciddi bir tepe fiyatın görülebileceğini belirtti. Peter Prandit ise 2022 sonunda gelebilecek yükseliş ivmesi sayesinde 2023 sene başında 750 dolarlık LTC Coin fiyatının grafiğe yansıyabileceğini düşünen analistler arasında yer aldı.

Litecoin yorum başlıkları altında göze çarpan diğer bir detay ise LTC Coin’in başarılı ortaklıkları hakkında. Uzmanlar LTC Coin projesinin 2021’de Newegg.com ile ortaklığa imza attığını gündeme sundular. Anlaşma sayesinde Newegg müşterileri artık LTC Coin kullanarak Bitpay üzerinden alışveriş yapabilecekler. Bu durum LTC Coin’in kullanım alanının genişlemesine katkı sağlarken, yeni satın alım taleplerinin de önünün açılması için önemli bir atılım olarak değerlendiriliyor.

Bu gönderi ne kadar faydalı oldu?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama puanı 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Bu gönderiyi faydalı bulduğunuz için...

Bizi sosyal medyada takip edin!

----

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu